Dzięki Andrzejowi Dudzie Komorowscy pomieszkają dłużej w Belwederze - zdjęcie
04.07.15, 13:48

Dzięki Andrzejowi Dudzie Komorowscy pomieszkają dłużej w Belwederze

12

Choć formalnie prezydent Bronisław Komorowski powinien opuścić Belweder już za cztery tygodnie, gdyż wtedy zaczyna urzędowanie Andrzej Duda, nie ma wielkiego pośpiechu, gdyż Duda ma zamiar zamieszkać w Pałacu Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu.

– Nikt prezydenta z Belwederu wyrzucać nie będzie – mówi „Faktowi” osoba z bliskiego otoczenia prezydenta elekta.

„Fakt” donosi z ulgą, że państwo Komorowscy nie muszą się spieszyć i mogą spokojnie opuszczać lokum. Tym większe ma to znaczenie, że para prezydencka zabrała do Belwederu w grudniu 2010 4oku wiele rzeczy, m.in. kanapy, fotele, pianino,stół, portrety, zdjęcia i książki ze swojego starego mieszkania przy ul. Rozbrat w Warszawie. Jak dodaje gazeta - wszystkie przedmioty wypełniły siedem pomieszczeń, które były do ich dyspozycji.

– Wszystko tego dnia było dodatkowo utrudnione przez pierwszy atak zimy. Byliśmy tak zmęczeni, że spaliśmy kamiennym snem – zwierzyła się kilka miesięcy później pierwsza dama w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”.

Dzięki Dudzie państwo Komorowscy mają trochę więcej czasu na decyzję, czy zerwać umowę z kancelarią, która mieści się w ich mieszkaniu, czy poszukać nowego lokum.

„Fakt” pochyla się z troską również nad przeprowadzką państwa Dudów, którzy chcą zamieszkać w Pałacu Prezydenckim i, którzy martwili się o kosztowny remont. Tabloid ustalił, że w pałacu trzeba jedynie wymienić stare meble oraz wyremontować jedną łazienkę. Biura zaś mają zostać przeniesione do innej części budynku.

KZ/Fakt.pl

 

Komentarze (12):

anonim2015.07.4 14:16
Ale zapłacą za wynajem?
anonim2015.07.4 14:26
Puniek, a ile idzie na to z twojej kasy?
anonim2015.07.4 14:39
I znów Prezydent Duda pokazał klasę wobec safanduły z Ruskiej Budy i ...przeciwieństwo małości zdRadka Sikorskiego, i całego otoczenia Komoruskiego złożonego z moralnych i politycznych karzełków... których po przegranej, ze swoim pryncypałem na czele, stać tylko na małpią złośliwość, małostkowość i szkodzenie Polsce.
anonim2015.07.4 14:54
Żenada Komorowskich.
anonim2015.07.4 14:56
Komorowski miał zamiar mieszkać tam na stałe, poza tym może nowemu prezydentowi przyda się "podpisywacz jak leci" do sprzątania podwórka.
anonim2015.07.4 16:59
Bronek taki był pewny dożywotniej kadencji, że podpisał umowę na swoje privatne mieszkanie na czas nieograniczony
anonim2015.07.4 19:33
Najkrócej mówiąc: A.Duda to pan, a B.Komoruski to cham...
anonim2015.07.5 5:44
"Dzięki Dudzie państwo Komorowscy mają trochę więcej czasu na decyzję," - - o przyznaniu mieszkania socjalnego od HGW!!!!!!
anonim2015.07.7 19:52
Prez. Komorowski pojechał do Niemiec, uczcić Stauffenberga. Wikipedia: "Stauffenberg, uznawany współcześnie w demokratycznych Niemczech za bohatera narodowego, był konserwatywnym nacjonalistą. Jego poglądy względem niemieckiej wojny na Wschodzie i przeciwko Polsce były zgodne z ideologią niemieckiego nacjonalizmu o długiej tradycji, który nie ograniczał się wyłącznie do ideologii nazistowskiej. Podczas kampanii 1939 roku wyraził szereg nacjonalistycznych uwag na temat polskiego społeczeństwa oraz zadowolenie z użycia pracy niewolniczej przez Niemcy. W liście do swojej żony Niny pisał m.in.: >>Ludność to niesłychany motłoch, tak wielu Żydów i mieszańców. To lud, który czuje się dobrze tylko pod batem. Tysiące jeńców wojennych posłuży nam dobrze w pracach rolniczych[10][11].<< Poglądy te nie ograniczały się do prywatnie wyrażanych opinii, lecz znalazły miejsce także w założeniach programowych spiskowców Stauffenberga. W książce "Germans against Hitler. 20 July 1944", którą napisali Erich Zimmermann i Hans-Adolf Jacobsen, omówione są cele, jakie stawiali sobie po zwycięstwie współtowarzysze Stauffenberga oraz on sam. Należały do nich warunki, pod jakimi rozpoczęłyby się negocjacje z Aliantami. Spiskowcy domagali się panowania nad ziemiami polskimi, zamieszkanymi przez miliony Polaków, takimi jak Wielkopolska z Poznaniem, Górny Śląsk i Pomorze Gdańskie, co potwierdzał podany przez Stauffenberga punkt ósmy, głoszący m.in.: Granice Rzeszy z roku 1914 na wschodzie[12]". Z angielskiej Wiki: "Okupacja Polski, 1939. Po wybuchu wojny w 1939 roku Stauffenberg i jego pułk brali udział w ataku na Polskę. Poparł okupację Polski i jej zajęcie przez reżim nazistowski i wykorzystanie Polaków jako robotników przymusowych do osiągnięcia niemieckiego dobrobytu [11], a także niemieckiej kolonizacje i eksploatację Polski. Wspólne, głęboko zakorzenione przekonanie niemieckiej arystokracji w to, że ziemie wschodnie, zaludnione głównie przez Polaków, a częściowo wchłonione przez Prusy w rozbiorach Polski, ale pochodzące z Cesarstwa Niemieckiego, po I wojnie światowej powinny zostać skolonizowane, jak Krzyżacy zrobili w średniowieczu. Stauffenberg powiedział: "Istotne jest, że zaczynamy systemową kolonizację Polski. Ale ja się nie boję, że to nie nastąpi"[12]"
anonim2015.07.8 8:31
Dlaczego mają mieszkać w Belwederze, jak ich miejsce jest we Wronkach?
anonim2015.07.8 19:39
ale ten Duda to łaskawca, myślałby kto że to jego prywatna rezydencja. A przecież i on pomieszka tam co najwyżej dwie kadencje.
anonim2015.07.10 16:34
weirdo" Ale to Komorowski pozwolił Kaczyńskiej mieszkać w Pałacu Prezydenckim, gdy ten pełnił funkcję przez pierwsze 3 miesiące." Nie pozwolił Kaczyńskiej mieszkać tylko rzeczy po rodzicach zabrać a, że trochę to trwało to dlatego, że dziewczyna miała przeżycia to jest zasadnicza różnica.Jak staruszka zalega za czynsz to komornik jest bezlitosny a tu państwo Komorowscy przez trzy miesiące nie mogą znaleźć lokum, żeby się wynieść.