Dyrektor Yad Vashem wyraża żal z powodu nieobecności prezydenta Andrzeja Dudy - zdjęcie
23.01.20, 11:25Fot. Israel_photo_gallery via Flickr, CC BY-ND 2.0

Dyrektor Yad Vashem wyraża żal z powodu nieobecności prezydenta Andrzeja Dudy

14

Doczekaliśmy się reakcji Yad Vashem w kwestii nieobecności Andrzeja Dudy w trakcie Światowego Forum Holokaustu. Polski prezydent postanowił zrezygnować z uczestnictwa w związku z odmówieniem mu zabrania głosu.

Dyrektor Yad Vashem w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej w Jerozolimie powiedział:

Jest mi bardzo przykro, że prezydent Andrzej Duda zdecydował się nie przyjeżdżać na V Światowe Forum Holokaustu”.

Awner Szalew stwierdził też, że doszło do:

[…] niezrozumienia celów, które przyświecają temu wydarzeniu w Yad Vashem w Jerozolimie”.

Zauważył też, że Instytut ma zazwyczaj dobre relacje z wszelkimi organizacjami w Polsce i powinno być to kontynuowane w przyszłości.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (14):

Michał Pasierb 2020.02.7 12:27
Śmieszny jest.Ten dyrektor te swoje żale i ubolewania niech sobie.... zatrzyma na inną okazję. xD
Memento2020.01.23 14:52
Żydzi są tak prawdomówni, jak Putin, dlatego swój swojego zrozumie.
Senny2020.01.23 14:19
Eeeh, nie ma sensu, same łgarstwa i krętactwa.
Tadeusz2020.01.23 13:14
NIECH oni NIE UCZĄ NAS JAKIE CELE SĄ WAŻNE.
bolek2020.01.23 12:56
Panie Duda ucz się Pan jak jeść ciastka (nie bezy) od Żydów tz jak zrobić by zjeść ciastko i zarazem mieć ciastko.
Tego nie dowiesz się z Frondy2020.01.23 12:01
W intencji proboszcza sądzonego ws. wykorzystania seksualnego upośledzonych dzieci odbywają się w jego parafii msze, a wierni nazywający go "świętym" rozdają listy w jego obronie. Kuria biskupia problemu nie widzi. „Zniszczono Waszego Księdza Proboszcza! Komu na tym zależy?” – zaczynał się list, który rozdawano po mszy w Ruszowie na Dolnym Śląsku. Jego autor, brat kapłana, alarmuje, że z proboszcz może zostać niesłusznie skazany, jak Tomasz Komenda. (...) W trwającym niecałe pięć miesięcy śledztwie przesłuchano za to kilkanaście kobiet, które ksiądz przygotowywał do komunii świętej w latach 80. w kościele na Nowym Dworze we Wrocławiu. Wszystkie dawne wychowanki kapłana zapamiętały podobnie. Jego kolana, na których były odpytywane z modlitw, i obowiązkowego buziaka w usta na koniec egzaminowania. o "zimne dłonie" wkładane pod koszulki i w majtki. Rozbieranie i przebieranie, bo „źle się ubrały i zmarzną”. Odprowadzanie do toalety i zabawę w „gilgotki”. Była nawet z tego powodu afera i księdza przeniesiono do innej parafii.
Zenon2020.01.23 12:28
Nie wierzę ci, bo z zasady nie wierzę ubekom.
Maria Blaszczyk2020.01.23 12:54
A wierzysz katolickim zakonnicom? Siostra Chmielewska, naprawdę świetna babka opowiada tak: „Oczywiście przenosi się księży na zsyłkę. Nie ukrywam, że czasami mam prośby od księży biskupów, od przełożonych zakonnych, żeby przyjąć takiego czy innego księdza, który coś nawyprawiał. I mam jeszcze jeden problem. Mianowicie moje dzieci przybrane, które zostały wychowane wśród ludzi bezdomnych – bo my mieszkamy razem z ludźmi bezdomnymi w naszych domach – zostały wychowane także na bazie […] spotkania z kapłanami. To były spotkania, przez długi czas ich dzieciństwa, wyłącznie z tymi, którzy byli na tak zwanej zsyłce, czyli po prostu z pijakami, łajdakami… Nie ukrywam, że również przebywał u nas przez długi czas pewien ksiądz pedofil, przyjęty przeze mnie dlatego, że widziałam, co zrobił jego biskup. Po prostu wyrzucił go z diecezji – to było wiele lat temu – dając mu ogromne pole do popisu, żeby krzywdził następne dzieci. Na moje wielokrotnie powtarzane prośby o to, żeby tego człowieka przenieść do stanu świeckiego, diecezja odezwała się dopiero teraz, bo odnaleźli te listy."
man.of.Stagira2020.01.23 11:59
Не уезжай ты, мой голубчик, Печально жить мне без тебя, Дай на прощанье обещанье, Что не забудешь ты меня. Скажи ты мне, скажи ты мне, Что любишь меня, что любишь меня, Скажи ты мне, скажи ты мне, Что любишь ты меня. Когда порой тебя не вижу, Грустной задумчиво брожу, Когда речей твоих не слышу, Мне кажется, я не живу. Скажи ты мне, скажи ты мне, Что любишь меня, что любишь меня, Скажи ты мне, скажи ты мне, Что любишь ты меня. Скажи ты мне, скажи ты мне, Что любишь ты меня. .
cris2020.01.23 11:52
izrael to wróg polski ,zerwać stosunki dyplomatyczne z dziadami ,tylko kto to zrobi ,bo pseudopolska elita polityczna to ludzie z jarmułkami na głowach
Andrzej 2020.01.23 11:50
Jemu jest bardzo przykro. Widać że dla innych można znaleźć czas na przemówienia, a dla Polski NIE. To jest bardzo przykre. Francja - kolaborowała z Niemcami, Rosja - najpierw przyjaźń z Niemcami a potem .... sami dopiszcie. A Polska - najbardziej umęczona - NIC. A o Niemczech to już lepiej nie pisać bo oni tylko mordowali.
Alicja2020.01.23 11:45
Ktoś zna wszystkie te cele?
OZ2020.01.23 11:36
... czyli Polacy : milczeć słuchać i płacić. !!!!!
Maria Blaszczyk2020.01.23 12:51
Pomijasz jeden istotny element. Trwające blisko dwa lata już przepychanki w kwestii powołania Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. A tym samym odebranie Yad Vashem i innym głosu. Pan prezydent Putin tę sytuację zgrabnie wykorzystał. Ale gdyby Rada istniała, to by do tego nie doszło. A to jest w gestii polskiego premiera.