Michał Dworczyk: Falenta napisał list do premiera - zdjęcie
14.06.19, 11:24screenshot Youtube - Telewizja Republika

Michał Dworczyk: Falenta napisał list do premiera

3

Marek Falenta napisał list również do premiera Mateusza Morawieckiego. Potwierdził to dzisiaj szef KPRM Michał Dworczyk.

To podobny list do tych, o których pisały ostatnio media” - poinformował.

Jak ujawniła „Rzeczpospolita”, Falenta, który został skazany w aferze taśmowej, wysłał list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym groził ujawnieniem swoich mocodawców, jeżeli nie zostanie ułaskawiony.

To są de facto listy bardzo podobnej treści, które trzeba interpretować, jako działania człowieka zdesperowanego, człowieka skazanego prawomocnym wyrokiem, który w tej chwili podejmuje jakieś desperackie działania, jak mniemam, w jego przekonaniu pozwalające mu na uniknięcie kary”

- mówił Dworczyk na antenie Polsat News odnosząc się do listu, który Falenta wysłał do premiera.

Pismo trafiło do służb, które mają sprawdzić zawarte w nim informacje oraz ocenić, jak powinny zostać potraktowane. Szef KPRM zauważył też:

Marek Falenta, który przez polityków Platformy Obywatelskiej był nazywany najgorszą postacią spod ciemnej gwiazdy, dzisiaj wykorzystywany jest i przedstawiany jako niemal bohater i osoba wiarygodna”.

dam/Polsat News,Fronda.pl

Komentarze (3):

PiS=UWbis2019.06.14 13:48
Falenda? W tę legendę nie wierzę. Współpracownik kilku służb, nagrania przypisywane jemu, a ujawnione przez Stonogę obejmowały też willę rządową do której słynni trzej kelnerzy dostępu nie mieli...Falenda jak donosi prasa zaczynał biznes od kręcenia się przy długach państwowej służby zdrowia - podobno zaczynał z 2000 zł ;) Chętnie bym zobaczył jak naprawdę wyglądały jego początki w biznesie..
Andrzej Malik2019.06.14 12:12
Cezary Gmyz: "O Falencie można myśleć najgorsze rzeczy ale faktem jest, że oddał Polsce wiele przysług. I powinien być przez @AndrzejDuda ułaskawiony". I artykuł na Frondelku: "Cezary Gmyz: Widoczne są próby deprecjonowania Marka Falenty" . Uśmiałem się jak norka...
100% racji2019.06.14 11:45
POkraki zawsze mają mocodawców i sami też stosują POdobne metody szantaż, POmowienia, POpaprana lewicowa biznesowa szemrana yELITA III RP