Dwie kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa w Polsce - zdjęcie
17.03.20, 07:57Fot. via Pixabay - panos13121

Dwie kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa w Polsce

9

Wczoraj wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wskutek zakażenia koronawirusem zmarła w Polsce czwarta osoba. To 67. letni mężczyzna, który był hospitalizowany w Łańcucie (woj. podkarpackie). Pacjent od początku był w ciężkim stanie, cierpiał na choroby współistniejące.

Ministerstwo poinformowało też o potwierdzeniu kolejnych 21 zakażeń. 

-„Mamy 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego. Pacjenci są w stanie stabilnym” – poinformował resort.

Dzisiaj rano ministerstwo poinformowało o kolejnych 28 przypadkach. Niestety, zmarł również kolejny chory. To 57. Letni mężczyzna z chorobami współistniejącymi. W Polsce jest już więc 205 osób zakażonych a 5 pacjentów zmarło.

-„Mamy 28 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.Pacjenci są w stanie stabilnym.” – podało na Twitterze ministerstwo.

kak/ PAP, Twitter

Komentarze (9):

sowa 85 lat minus 40 z Poznania2020.03.18 4:59
Nie wykupcie wszystkiego.Jeden słoiczek starczy Wam na jedną osobę na czas ten. Wirus nie lubi chrzanu. Odwagi przetrwamy dziada. Pozdrawiam
sowa 85 lat minus 402020.03.18 4:50
Rodacy na zdjęciu maseczka. Nic wam nie da. Rękawiczki tak. Ja po każdym wyjściu z domu do dyskontu ćwierć łyżeczki chrzanu tartego jak przestanie szczypać odpluć spłukać. To nie żart.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.17 9:25
A ja się zastanawiam, w końcu tom podobno portal poświęcony, czy ta walka z wirusem, w istocie nie jest czynnym sprzeciwianiem się woli Boga? Czy czasem katolicy nie powinni oddać się modlitwie, a nie "walczyć" z Jego wolą?
Joanna2020.03.17 9:51
A czy jako ateista nie powinieneś pomyśleć o nawróceniu ?
anonim2020.03.17 8:44
tego media nie mówią, NAMRU-3 na Sycylii: Co za niesamowity «zbieg okoliczności»! ram.neon24.pl/post/153756,namru-3-na-sycylii-co-za-niesamowity-zbieg-okolicznosci
katolik2020.03.17 8:41
z każdej katastofy ekonomicznej ,kraj się podniesie, ale żeby się wydzwignąc ,to pracę musza podejmowac ludzie zdrowi , a jeśli zakaenie osiągnie tysiące, to wszystko zostanie opóźnione jeszcze bardziej. Dzia lania musza być natychmiastowe, a nie stopniowe, wraz z rozwojem sytuacji epidemiologicznej .Pamietajmy to jest choroba, która się rozprzestrzenia , a nie zagrozenie marketingowe jakiegoś towaru,aby czynic obserwacje, jak sytuacja będzie się kształtować .porzebne jest zaostrzenie postepowania.
ladychapel2020.03.17 8:41
– Jeśli chodzi o urządzenia to cały czas wszystkich pytamy, jako fundacja rozważamy każdą możliwość zakupu. Chcemy to zrobić jak najbardziej rozsądnie. Radzimy się różnych instytucji. Napisaliśmy do ministra Szumowskiego, całego jego sztabu, słuchamy jakie z ich strony mogą być propozycje, jakie na cito są ich potrzeby. Czekamy na telefon – powiedział szef WOŚP w WP. Na odpowiedź nie musiał długo czekać. Nadeszła jeszcze w trakcie trwania odcinka. – Minister Szumowski napisał: "bardzo dziękuję. Wszystkie ręce na pokład! Zrobimy analizę" – powiedział Jerzy Owsiak. I dodał, że minister Szumowski w wiadomości podkreślił, że jutro, najdalej pojutrze, zostanie przekazana lista konkretnych placówek.
katolik2020.03.17 8:31
po prostu na 2-3 tyg zycie społeczeństwa musi stanąc , zamknięcie zakładów pracy, itp przedłużenie zamknięcia szkół, plus restrykcje już wdrożone na granicach.Wsród osób przebywających tylko w domu w tym czasie ujawnia się objawy. Inaczej Min będzie dalej przewidywał wzrost zachorowań i wszyscy będą tylko na to czekac i mówic spełniło się. Działania muszą być jeszcze bardziej rygorystyczne, niech swiat podziekuje masonom także tym w Polsce za globalne zniewolenie,podporzadkowanie człowieka systemom szatana
Andrzej Malik2020.03.17 8:23
A napiszecie o tym, że Bernardettę Krynicką zawiesili w partii po tym, jak powiedziała że szpital w Łomzy jest całkowicie nieprzygotowany do tego, aby opiekować się zakaźnie chorymi? Albo o tym, że szpital Żeromskiego w Krakowie błaga nawet o maseczki budowlane, bo wszystko się skończyło?