„Duże zmiany w 2016 r.” Macierewicz na opłatku z żołnierzami - zdjęcie
20.12.15, 10:13screen TV Trwam

„Duże zmiany w 2016 r.” Macierewicz na opłatku z żołnierzami

2

- Jak mówił ksiądz Stefan kardynał Wyszyński, Ojczyzna to jest po prostu rodzina rodzin i dlatego my, wojsko, tak zdecydowanie gotowi jesteśmy bronić naszej ojczyzny - mówił Antoni Macierewicz podczas wigilijnego spotkania z żołnierzami w Gorzowie Wielkopolskim.

- Ten rok (2016) będzie rokiem wysiłku, dużych zmian i wielkiej pracy dla Ojczyzny. Będzie dobrym rokiem - zapowiedział minister Macierewicz. - Boże Narodzenie to rzeczywiście niezwykły moment, który przywołuje dla każdego człowieka, a szczególnie dla każdego Polaka najgłębsze i najbardziej wzruszające, i poruszające myśli, i życzenia dla wszystkich, przede wszystkim dla rodziny. Dla najbliższych, dla tych wśród, których się wychowywaliśmy, z którymi jesteśmy, z których wyrastamy, którzy nam dają na co dzień siłę, ale także dla Ojczyzny, bo jak mówił ksiądz Stefan kardynał Wyszyński, Ojczyzna to jest po prostu rodzina rodzin i dlatego my, wojsko, tak zdecydowanie gotowi jesteśmy bronić naszej ojczyzny - mówił Macierewicz.

Zanim minister złożył życzenia zebranym, powiedział:

- Chcę także przywołać w dniu dzisiejszym dwóch wielkich synów polskiej ziemi, dwóch wielkich polityków. Pierwszego premiera wybranego w wolnych wyborach Jana Olszewskiego i wielkiego twórcę współczesnej polskiej myśli niepodległościowej premiera Jarosława Kaczyńskiego. Oni także są dzisiaj wśród nas, duchem, pamięcią i najlepszymi dla was wszystkich życzeniami.

Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Mirosław Różański powiedział, że wczorajszy uroczystość ma dla niego szczególny wymiar i znaczenie, gdyż mieszka w woj. lubuskim, w Międzyrzeczu.

- Odbieram to szczególnie, dlatego że wszyscy żołnierze, wszystkich rodzajów sił zbrojnych, wszyscy dostojnicy wojskowi są tutaj w Gorzowie. Jest z nami również minister obrony narodowej, czyli nasz najwyższy przełożony. Myślę, że to jest dobry akcent, który wskazuje, że zostało zauważone woj. lubuskie. To, że tutaj na terenie woj. lubuskiego stacjonuje największa jednostka lubuska - Dywizja Kawalerii Pancernej, jak często mówimy, najlepsza dywizja pancerna w Wojsku Polskim - powiedział Różański.

KJ/onet.pl

ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PROJEKT OBYWATELSKI, KTÓRY PODSUNĄŁ PIOTR SEMKA, CZYLI BUDOWA KOMITETU OBRONY POLSKI (KOP) BY POKAZAĆ, ŻE ULICE NIE SĄ TYLKO DLA LISÓW, HIEN I INNYCH.

POLUB I WŁĄCZ SIĘ!

Komentarze (2):

anonim2015.12.20 10:45
@Wędrowny Twoja filozofia jest głupia i daleko z nią nie zawędrujesz.
anonim2015.12.20 10:51
@Wędrowny Której św. Jadwigi? Doczytaj...Wygugluj...