Dulkiewicz na Westerplatte mówi o PiS i praworządności - zdjęcie
01.09.19, 09:20

Dulkiewicz na Westerplatte mówi o PiS i praworządności

79

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz pohańbiła kolejny raz sprawowany przez siebie urząd. Na Westerplatte, w rocznicę wybuchu najtragiczniejszej w historii ludzkości wojny, gdy rozpoczęło się wielkie ludobójstwo Polaków i Żydów, mówiła... o "wojnie", jaką PiS ma prowadzić ze społeczeństwem!

Dulkiewicz mówiła o Unii Europejskiej i praworządności. Chyba wciąż miała w pamięci wręczenie w Europejskim Centrum Solidarności medalu dla Fransa Timmermansa.

"Celem integracji europejskiej był nie tylko dobrobyt i rozwój, ale przede wszystkim pokój. Jak wiemy, wymaga to praworządności i poszanowania tych wartości, które stanowią katalog praw człowieka i obywatela. Tam, gdzie zanika gotowość do porozumienia i dialogów, tam zawsze polityka podżega do wojny" - powiedziała.

Jak mówiła, zła jest "każda wojna", zarówno ta "państwa z państwem" jak i "rządzących ze społeczeństwem". "Tam, gdzie brakuje praw i tłumi się wolność, tam pojawia się przemoc" - perororowała Dulkiewicz.

Rzecz skomentował krótko i dosadnie prof. Sławomir Cenckiewicz.

bsw

Komentarze (79):

tereska2019.09.2 9:20
dla mnie jest marionetką w rękach tych co utracili władzę - czyli koryto !Dla nich nie ważna Polska jej przeszłość i przyszłość ......skupieni w CES czyli Tusk, Borusewicz,Wałęsa, Schetyna i ci wszyscy którzy mimo zaproszenia zlekceważyli tak ważą rocznicę. Polska na ustach całego świata......dziennikarze komentują uroczystości i ich nieobecność
Agnieszka2019.09.1 20:35
Babsko walczy z Polakami i Polską, gdzie i jak może, bezcześci pamięć polskich bohaterów, godność polskiego miasta i twierdzi, że jest "gołąbkiem pokoju"?
Leon Napoleon2019.09.1 21:10
ona jest o tym głęboko przekonana...
aldek2019.09.1 19:21
Gdyby nie opowiadała tych kretyństw nikt by o niej nie słyszał.
Leon Napoleon2019.09.1 21:09
i to jest smutna prawda...
Majestic2019.09.1 18:27
Krówka i cola była pita że tak pojechał po bandzie, nie mogła ważnego wydarzenie nie wykorzystać do zdobycia oklasków u marginesu który nawet nie wie że Niemcy z Ruskami rozpoczęli inwazję na Polskę.
bea2019.09.1 18:25
to zenada miec takich politykow wraz z Trzaskowskim i Dulkiewicz wstyd tecza to hanba
Toni2019.09.1 18:22
Dulkiewicz to ohydna paskuda dobrze,że nie powiedziała,że to PIS rozpętał II WŚ, gdyby więcej takich dulkiewiczów w Polsce miało władzę absolutną to by Polskę w prezencie szwabom oddali. Ci co z wrogami walczyli by ją do zera ogolili za szkodzenie Polsce i polskiemu rzadowi. tacy jak ona czy Tusk nigdy nie powinni sprawować żadnego urzędu w Polsce bo to są jej wrogowie.
piotr2019.09.1 17:05
Co za ohyda i kompromitacja.Dulkiewicz posluchaj przemowienia prezydenta Niemiec i ucz sie od lepszych.Wstd gdanszczanie ,ze wybraliscie takiego prezydenta
GabaGaba2019.09.1 15:36
Faktycznie Dupkiewicz!
Leon Napoleon2019.09.1 15:00
Ta pani to jest zwykły polityczny kibol. Zamiast z maczetą biega z tymi nędznymi prze/po-mówieniami i ujada gdzie się da. Szkoda tylko, że ciągle nie w porę. To zwykły zadymiarz. Szkoda, że jest prezydentem jednego z większych miast. Ta szalona mściwość i małostkowość, które z niej wychodzą są krępujące w odbiorze.
Luzifer die eine kleine jüdisch läuse 2019.09.1 14:41
Sieg Heil Freie Stadt Danzig, .... reszta przemowienia Frau Dulkiewitz jest na stronach Die Schwul Wöchentlich.
M.2019.09.1 13:45
A pamietacie, radykalne kato-scierwa z redakcji frondzi, jak szczuliscie wraz z PiSem, TVP itd. na Prezydenta Adamowicza? I pamietacie, jak to sie skoñczylo dzieki takiemu szczuciu? To moze wezcie rozbieg, skierujcie glowe w strone najblizszej sciany i zacznijcie bieg w jej strone bez hamowania... Moze to cos da.
Sebastian Lorenc2019.09.1 14:16
Przecież oni tak naprawdę cieszą się z tego, co spotkało Adamowicza, nawet parę osób tu się z tym nie kryje. Myślę, że tylko obawa przed konsekwencjami powstrzymuje ich od bezpośrednich życzeń tego typu w kierunku Aleksandry Dulkiewicz.
Alojzy Cedzidło2019.09.1 15:00
Może nas to nie cieszy My nie z tych Polaków .ktorzy kpią z cudzej tragedii . Nauka u nas poszła w las . Nic nas nie nauczyły wasze kpiny z tragedii smoleńskiej. A Pan Adamowicz nie zginął zabity przez Cybę II.
Sebastian Lorenc2019.09.1 15:25
Nasze kpiny? Ja jestem jedna i całkiem nieduża. Nie rozumiem tej liczby mnogiej. Nigdy nie kpilam z największej katastrofy współczesnej Polski. Z katastrofy kpił raczej pan Macierewicz. Ale to już inna historia.
tik tak2019.09.1 16:25
proszę podać jeden cytat pana Macierewicza na potwierdzenie pani słów Sięganie do takich metod jest niegodne człowieka czemu pani wpisuje się w kłamliwa retorykę I teraz ma pani odpowiedz na to dlaczego ludzie wam nie ufaj nie wierzą Piszę w liczbie mnogiej ponieważ pani broni jak lwica opozycji jak i jednocześnie sama używa liczby mnogiej w stosunku do oponenta Pani i pani podobni są przykładem na potwierdzenie teorii ze nienawiść rozum odbiera
Sebastian Lorenc2019.09.1 16:38
Cała teoria dotycząca rzekomego zamachu jest jedna wielką kpiną, te wybuchające parówki, sztuczna mgła, rozwiązanie zagadki jeszcze w tym miesiącu, za miesiąc, przed wyborami, zaraza po wyborach...mącenie ludziom w głowach, rozdrapywanie ran, te miesięcznice, to była kpina. Mam nadzieję, że wreszcie się skończy. Nam czyli komu? Nigdy nie popierałam PO, nigdy nie poprę PiSu.
tik tak2019.09.1 16:19
pani Agnieszko niech pani głupstw nie opowiada nikt z TVP nie nagabywał na Adamkiewicza ale proszę zobaczyć jak PO potraktowała swojego niegdyś kolegę z młodym Wałęsa na czele co pisała o nim WYBORCZA i co mówiono w TVN24 A jednak nie przeszkodziło im to zwłaszcza tej pani jak i małżonki Adamowicza iść ramię w ramię jakby nigdy nic się nie wydarzyło To dopiero hipokryzja W TVP mówiono tylko o aferach zresztą nie jako pierwsi lecz cytując liberalne media Proszę być obiektywnym ,proszę sprawdzić a póz niej pisać i narzekać Jeśli TVP jest takie złę i owa pani Dulkiewicz tak jej nienawidzi to co powinna zrobić ze swoimi niby kompanami którzy w czasie kampanii jechali żywym jadem do byłego kumpla
Sebastian Lorenc2019.09.1 16:32
Ależ proszę sobie poszukać chociażby na Frondzie. ja znalazłam ponad 20 artykułów sprzed zabójstwa, szkalujące Adamowicza. Więcej nie chciało mi się szukać. I proszę tu bzdur nie opowiadać, bo kto jak nie politycy związani z PiS przepijali do siebie z radości w noc po zamachu na Adamowicza. Zapomniał pan?
kamil2019.09.1 19:47
biedne lewaki wspolczuje wam.Jle w was zlosci i nienawisci.Lepiej przegladajcie wasz onet i TVN.Szkoda zdrowia
Leon Napoleon2019.09.1 21:07
Oczywiście najłatwiej oskarżać i obrzucać błotem. Ta teoria się nie utrzyma. To, że ś.p. P. Adamowicz zginął w tak tragiczny sposób było winą niechlujnego zabezpieczenia imprezy! Najtańszym kosztem. Co nie umniejsza potwornej tragedii jaka się wydarzyła. Zginął Człowiek.
Alojzy Cedzidło2019.09.1 12:47
Wyjątkowa jednomyślność w ocenie froilain Dudkiewitz A ten wybór trzeba zrozumieć i nie fluchcić . To tak jak by mieć do Turcji pretensję ,że wybrali na swojego Prezydenta np Wałsę Tuska lub Schetynę . A nie Turka Erdogana . Mam tylko wątpliwość czy za tym wyborem stoi wschód czy zachód . No bo to za Prezia śp. Adamowicza , chcieli przywrócić stoczni im. Lenina .
Karolina Karolajn2019.09.1 12:13
pełna obsesja choruje na nią nie tylko ta kobieta ale wszyscy przestępcy którzy zrobili sobie z naszego kochanego kraju tereny do łupania i kradzieży, Płaczą SBcy którzy za swoje podłości mieli nie tylko 500plus ale 3000plus i to co miesiąc! Tym wszystkim biedakom śni się co noc taki wielki ,uzbrojony po zęby Rambo który przyszedł przeszukać ich złote pałace i zabrać kradzione rzeczy... a że wielki Rambo to mały kaczorek pisiorek tym większa hańba dla tego bezwstydnego towarzystwa ,gdzie nie znajdziesz ani kropli honoru
dzielnicowy2019.09.1 13:14
O czym ty mówisz honor u bandziorów z peło???Ja wnioskuje o zdelegalizowanie platformy obłakańców jako organizacji stricte przestepczej
Karolina Karolajn2019.09.1 14:47
każdy normalny by o to wnioskował ale to mało realne teraz po prostu trzeba dobrze zagłosować żeby bandyci nie wrócili do władzy pozdro:)
dumny Polak2019.09.1 12:11
Czy tadama nie zachowuje się tak,jak gdyby uciekła z zakładu psychiatrycznego dla obłakanych badź dla typków z problemami alkoholowymi na odwyku. Sama sobie wystawia świadectwo swojego chamstwa, buractwa, prymitywizmu,braku wychowania, braku manier, wulgarnego, obskurnego języka typowego dla dolin społecznych!!!!!
JS2019.09.1 11:59
Podsumowanie Ten kraj, który wywołał II WŚ nie wyciągnął wniosków takich jak abp Gądecki i nadal chce zawojować Europę. Boga się nie boją. Stworzyli prywatną firmę o nazwie UE i w ten sposób podbijają inne kraje siłą prawa, polityki, pieniądza, gospodarki. IV Rzesza niszczy inne państwa, Kościół Powszechny marksizmem. Ta prywatna firma ma za zadanie dawać największe zyski Niemcom, potem ich kolaborantom Francji. Kto w ogóle wygrał tą II WŚ ? Wygląda na to, że nie Polska ale Niemcy ! Niemieccy archeologowie po długich negocjacjach sprowadzili z Pergamonu (Turcja) do Berlina tron szatana, o którym jest mowa w jednym z listów do siedmiu Kościołów. Wkrótce po tym Hitler doszedł do władzy. Jakiego boga on wyznawał ??? Na pewno nie Jezusa ani, Boga Ojca ! Jego aparat propagandowy pozostawił żołnierzom ich wiarę ale w Niemczech budowana była nowa religia oparta na kulcie demonów ! A teraz Niemcy chcą z siebie zrobić ofiarę hitleryzmu, nazizmu, faszyzmu. Niemal 100% narodu niemieckiego popierała Hitlera, a jednymi z najgorliwszych jego zwolenników byli "polscy" Mazurzy. Nazizm polega na tym, że np. Niemcy pod wodzą Hitlera tak ukochali swój kraj, że znienawidzili inne a w Polsce tego NIE MA ! I takie marionetki jak Timmermans, czy Verhofstadt rozgłaszają że w Polsce rośnie nazizm. Durnie a nie rozsądni ludzie ! Zaprzedana Niemcom Dulkiewicz pewnie bawi się w najlepsze z okazji wybuchu II WŚ, bo okazuje się, że to Niemcy ją wygrały, nie Polska. Zapewne Dulkiewicz poddałaby nasz kraj a wtedy Niemcy oczyściliby dla siebie nasz kraj po cichu za pomocą szczepionek, specjalnych "lekarstw" tylko dla Polaków. Taki mieli plan ! Pozdr.
kibic2019.09.1 11:54
Biedna i uboga na umyśle !!!
hańba dla Gdańszczan2019.09.1 11:44
Kto wybrał tę Niemkę i komunistkę na urząd prezydenta Gdańska?!!! Ludzie uczcie się historii, żeby nie robić głupot. Zatraciliście już resztki rozumu oglądając medialną sieczkę tvn-u, która ma was ogłupić i pozbawić moralności do reszty. Polacy obudźcie się!
M.2019.09.1 12:08
Mieszkañcy Gdañska wlasnie znaja historie, jak malo kto i dlatego wlasnie wybrali Pania Dulkiewicz, szczurku
hańba dla Gdańszczan2019.09.1 12:35
No właśnie, wy potraficie tylko obrażać, bo argumentów nie macie żadnych.
Antex2019.09.2 12:07
niestety obecni mieszkańcy Gdańska (choć to nie ich wina!) są taka etniczną breją po której niczego dobrego spodziewać się nie można ...
stanislaw2019.09.1 11:33
najlepiej jak bo poszla flaszke sobie kupic to by cos madrego powiedziala
Zygfryd2019.09.1 11:30
POtwora Dulkiewicz mieniaca sie tytułem pani prezydent ?! to jakis żart kogo? lub czego ? zakładu dla obłakanych i psychicznie niezrównoważonych totalnej idiotki,antypolki i chorej osoby w wypowiadaniu takich głupot nikt jej chyba niedorówna ale wstyd dla tak pieknego bohaterskiego miasta wprost nie do uwierzenia jednak to fakt.
JS2019.09.1 11:14
Zaprzedana Niemcom Dulkiewicz pewnie bawi się w najlepsze z okazji wybuchu II WŚ, bo okazuje się, że to Niemcy ją wygrały, nie Polska. Zapewne Dulkiewicz poddałaby nasz kraj a wtedy Niemcy oczyściliby dla siebie nasz kraj po cichu za pomocą szczepionek, specjalnych "lekarstw" tylko dla Polaków. Taki mieli plan ! Pozdr.
Jaros2019.09.1 10:44
Chorych psychicznie należy odwołać z urzędu
M.2019.09.1 10:54
Zgoda, odwolac Andrzeja Du.pe od zaraz
Alojzy Cedzidło2019.09.1 12:35
To mi się podoba . Taki ,, M" odda życie za swojego . Tu za swoją . Nie piszę Polkę , Niemkę , bo tu różnie komentują o pani czy może florlai
dzielnicowy2019.09.1 13:12
Ta cała Dupkiewicz jak peło jest tylko słupem!!!
zuzia2019.09.1 10:40
To baba chora z nienawiści do PiS. Ta nienawiść ją zniszczy. Oby jak najprędzej.
Sebastian Lorenc2019.09.1 10:55
Złe życzenia wracają, to się nazywa karma. Do Ciebie też wrócą.
Alojzy Cedzidło2019.09.1 12:26
Pani ,,,,AgnieszceDz ."" też widzę przykro ,że tyle psów na Jej wybrance wieszają . Nawet ten podobnie myślący ( dzielnicowy ) wybrał Jej , pani Dulkiewicz , partnera do tanga . Tego od hajli hajlu ....
Sebastian Lorenc2019.09.1 12:42
Józek, podszywanie się pod cudze nicki i udawanie kogoś innego to na frondzie ostatnio norma, przecież dobrze o tym wiesz. Ty też udajesz kogoś innego niż jesteś. Może nie szukaj mi tu podobnie myślących, bo daję rady myśleć samodzielnie, nie potrzebuję pomocy.
dzielnicowy2019.09.1 13:08
POtrzebujesz potrzebujesz tylko o tym nie wiesz.
anonim2019.09.1 15:54
to zwykła lewacka sucz, szkoda klawiatury na debaty z nią. takim się goli łeb i pluje w gębę.
Alojzy Cedzidło2019.09.1 14:49
No i proszę . Kto tu ma rację. Kumpel , pani ,,Agnieszko " się odezwał . I chce udzielić pomocy . Ja nie wiem czy On jest prawdziwy czy podrabiany . Ale teraz pisze mądrze . I ma dobre serce . Może to przed wyborami , bo przewiduje kto je wygra . Pani tez radzę to przemyśleć . Bo mogą być dwie alternatywy . PiS wygra - walczy Pani dalej . PiS przegra - bezrobocie
dzielnicowy2019.09.1 15:38
PIS przegra bedzie wojna
Gość2019.09.1 21:40
Vive Versa.Do takich jak ty,karma wróci w dwójnasób.
Sebastian Lorenc2019.09.1 22:21
Na szczęście ani nikomu nie życzę źle, ani nie robie krzywdy.
dumny Polak2019.09.1 10:38
Czy ta wredna szwabica została wychowana przez meneli na melinie czy przez koderastów i pederastów na ulicy? Jak nożna być takim głupim, wrednym, podłym menelem intelektualnym? Typowa szwabica nienawidząca Polski!!!!!!
M.2019.09.1 10:54
Typowy polaczko-rusek i kato-radykalne scierwo. Byles juz na "myszy swietej" i pomodliles sie milosiernie do twojego boga?
Alojzy Cedzidło2019.09.1 12:18
Jak mi przykro , Jak ja Panu/i,,M " współczuję . Zagłosował/a na frojlain Dudkiewitz , a tu takie psy na niej wieszają .
Sebastian Lorenc2019.09.1 10:54
Ona nie, ale Ty na pewno sądząc po zasobie słownictwa i prostackich inwektywach.
dzielnicowy2019.09.1 10:31
Czy Dupkiewicz odtańczyła już swój taniec z Hitlerem??
M.2019.09.1 11:11
Hitler nie zyje, a jego sympatyków szukaj raczej w swoim obozie. To po pierwsze. A po drugie, kazde "dupne" przezwisko kierowac prosze do prezydenta, ale tzw. prezydenta RP, Adriana Du.py, wlazi-du.py Kaczyñskiego.
dzielnicowy2019.09.1 13:05
zobacz do jakiej d u py ty włazisz do niemieckiej tfuj
Alojzy Cedzidło2019.09.1 12:10
Trzymajcie mnie bo runę na grunt . Ilu jest tych ,,dzielnicowych " Jeden walczy jak lew o prawa PO , drugi pluje po czymkolwiek co ma wspólnego z PiS -em . A ten dzisiejszy trafił w dychę z panią Dudkiewicz . Przecie to nie ,,roztrojenie " jażni.
Marian2019.09.1 10:22
Dzisiejsza opozycja uwaza ze PIS napadl na Polske.To sa ludzie chorzy z nienawisci do Polski
Toni2019.09.1 18:32
Większośc z nich to niemieccy i ruscy żołnierze zrobili gdy ich matki używali, dlatego uważają się za antypolaków, oni tu tylko mieszkają, ale polski nie kochaja.
M.2019.09.1 10:11
To bylo jak najbardziej wskazane miejsce na takie wystapienie Pani Prezydent. Za rzadów PiSu i Du.py kato-faszyzm ma sie calkiem niezle i te radyalna zaraze trzeba wytepic, chocby mialo to oznaczac podjecie radykalnych kroków. Utracicie raz wladze, to sie o tym przekonacie.
anonim2019.09.1 16:30
Wysoka temperatura za oknem rozum odbiera
Majestic2019.09.1 18:24
Takimi wypowiedziami wyborów nie wygracie, tracicie za każdym razem gdy głos w różnych tematach zabieracie. Lepiej byłoby dla Dulkiewicz i podobnych ugryźć się w język niżeli pleść co im ślina skapnie na język.
Toni2019.09.1 18:28
No właśnie przedstawicielka i zwolenniczka faszystów się wypowiedziała i Timmermansa wroga Polski nawet nagrodziła.
Jack Em2019.09.1 9:53
Nie można "pohańbić" burdelu gdzie spotykają się złodzieje , bandyci z kurw...mi
Arczi2019.09.1 11:27
I jak widzę ten faszystowski łeb z długą brodą typową dla szkopów to tylko... Ach....
Sebastian Lorenc2019.09.1 11:30
Tak? Nie krępuj się, fronda po to jest, żeby tacy jak Ty mogli pokazać swoją prawdziwą twarz.
jozef2019.09.1 9:47
W którym miejscu kłamała?
dzielnicowy2019.09.1 10:30
co otworzy ta swojamorde to kłamstwo
zuzia2019.09.1 10:42
Nie kłamstwie sprawa ale w niestosowności aby przy takiej rocznicy prowadzić dyskusję maglową.
Heteryk2019.09.1 10:44
Kiedy np.bredziła o wonie ze s[społeczeństwem. Babsko nie wzięło pod uwagę,ze społeczeństwo to nie tylko ona i jej kolesie, ale ze większość społeczeństwa jest w stanie wojny nie z rządem tylko z takimi łgarzami i manipulantami jak ona.
jozef2019.09.1 17:02
Takie podejście jak twoje doprowadziło do II Wojny Światowej i obozów koncentracyjnych.
roman2019.09.1 16:51
Zamknij ryj i nie prowokuj.
Majestic2019.09.1 18:30
Strzelanie do górników w czasach panowania jej ugrupowania to nie była otwarta przemoc wobec społeczeństwa lecz konieczne metody do zaprowadzenia praworządności, o to ci chodzi?
OLI2019.09.1 9:45
Mocne przemówienia Morawieckiego i Karczewskiego i dobry list prezydenta. dobrze ustawiły charakter dzisiejszych obchodów. Po nich występy i wynurzenia tej idiotki to podskakiwanie i pajacowanie. Może sobie robić pochody z balonikami i festyny z tańcami i cukrową watą - tym razem władza centralna ustawiła właściwe proporcje.
tereska2019.09.1 10:18
Z zainteresowaniem i ze wzruszeniem oglądałam relacje z Wielunia , piękna i dostojna uroczystość wystąpienie burmistrza Wielunia prezydentów wzruszające i pełne refleksji " Nigdy więcej wojny i nienawiści" Dulkiewicz mała głupia istota opętana nienawiścią , a wokół niej podpalacze z układów......to druga Polska .....?
Alojzy Cedzidło2019.09.1 12:02
Pani ,,teresko" , niech Pani ich , ,,dulkiewiczastych",nie obraża . Oni nie chcą być w żadnej Polsce. Myślę ,że u Erdogana długo wolnością by sie ę nie cieszyli . U nas , w UE , za antypolskość nagradzają ( Timmermans )
poli2019.09.1 9:34
Te babsko postradało rozum , masakra jakaś , taką ją wybrali buhhaaaaa.....
Alojzy Cedzidło2019.09.1 10:55
A ja cięgle przypominam ,że takie osoby jak p. Dulkiewicz siedzą na swoim tronie , nie dlatego ,że bez względu na swój poziom umysłowy , pierwsi dolecieli do tego ,,tronu" Ich ktoś WYBRAŁ . To co , nie wiedzieli kogo wybierają ? Wiedzieli , wiedzieli .... Nie trudno domyślić się dlaczego..