Duda: Trzeba odbudować polską armię - zdjęcie
21.02.15, 13:18Andrzej Duda (fot.media)

Duda: Trzeba odbudować polską armię

19

Andrzej Duda powiedział, że Polska powinna odbudować polską armię, która będzie spełniać rolę odstraszającą. W razie ewentualnej agresji z zewnątrz ma funkcjonować sprawnie i zapewnić Polsce obronę do czasu uzyskania pomocy sojuszników.

W opinii kandydata PiS, na prezydenta należy odbudować też polski przemysł zbrojeniowy. Dlatego - jak powiedział - budowa potencjału militarnego przede wszystkim powinna opierać się na produkcji realizowanej w Polsce.

Zdaniem Andrzeja Dudy, powinniśmy również negocjować zwiększenie obecności wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego na naszym terenie. - W dobie odrodzenia imperializmu rosyjskiego potrzebujemy poważnych gwarancji bezpieczeństwa w sensie realnym - powiedział. Jego zdaniem, na terytorium Polski powinny powstać polsko-amerykańskie bazy wojskowe.

Kandydat PiS na prezydenta dodał, że przed przyszłorocznym szczytem NATO w Warszawie, Polska już dziś powinna wystąpić z inicjatywą mającą na celu zwiększenie obecności Sojuszu w państwach naszego regionu. - Wówczas szczyt może zakończyć się dla nas sukcesem - dodał Andrzej Duda.

Sab/Polskie Radio

Komentarze (19):

anonim2015.02.21 13:23
Skąd my to znamy! Może wystarczy oddać pieniądze wywiezione przez kolegów pana Dudy do Londynu przed II wojną światową to pokryłoby znaczną część kosztów. Znowu frajerów szukacie .
anonim2015.02.21 13:37
Na Kremlu trwoga i przerażenie.
anonim2015.02.21 13:53
Panie Duda jak pan chce wygrać sfałszowane wybory?!
anonim2015.02.21 14:27
Wszystko było przemysł,duża armia, ale po 1989 r. zamiast modernizować armię, i przemysł obronny, wykończono polską zbrojeniówkę, a armia na dziś dysponuje ok. 40 tyś. żołnierzy do walki w polu,na realizację postulatów Dudy i innych, dotyczących reformy i wzmocnienia obronności kraju potrzeba ok. dekady, a wojna może wybuchnąć w najbliższych miesiącach, czyli jak zwykle jesteśmy w.......
anonim2015.02.21 14:35
@Polipid3 http://niezalezna.pl/64426-polacy-maja-dosc-wyborczych-machlojek-debata-w-czestochowie-jak-temu-zapobiec
anonim2015.02.21 14:40
Media nie zapraszają kandydatów na prezydentów to zdrajcy .Żaden z kandydatów nie może przedstawić swoich pomysłów programów na Polskę. Taki Kowalski , Wilk, Braun nie wygodni więc ich pomijają. Ta dupokracja jest gorsza od mafii sycylijskiej. Taka fronda też podobno prawicowo - demokratyczna ale tylko PIS ,PO, PSL SLD przedstawia . Komorowski nie powienien juz występować też w telewizji. Nadużywa władzy , pierdzieli o bezpieczeństwie , dzieci odwiedza . W ramach czasu myślę wyborczego. PKW powinna reagować. Mamy na dziś 9 kandydatów a kto ich widział? Banda oprychów ,tak jak powiedział Braun, dobrowolnie nie ustąpią trzeba niestety uczyć się strzelać, na strzelnicach .
anonim2015.02.21 15:15
@SaraL naiwniara!
anonim2015.02.21 15:16
@SaraL naiwniara!
anonim2015.02.21 15:28
@SaraL Polska ma tysiąc lat i jak dotąd radziła sobie z przeciwieństwami losu - wciąż trwa i trwać będzie. Przez wieki broniliśmy Europy przed różnymi najazdami dzikich hord. Jako jedyni w historii okupowaliśmy Kreml...Unikatowość naszej historii i tradycji polega na tym, że nikomu nie udało się jej zniszczyć.Nie zniszczy jej także parszywa francuska ateizacja. Prędzej Unia i euro upadną niż Polska. Mój Anioł Stróż podpowiada mi, że stanie się to niedługo. Sama się przekonasz, że wrócisz do Krakowa...
anonim2015.02.21 15:36
@SaraL Naiwnych ci u nas dostatek.
anonim2015.02.21 16:15
SaraL ja wiarę w utopię straciłem w gimnazjum....
anonim2015.02.21 16:17
Rozwój przemysłu zbrojeniowego stanowi pewien, choć, jak na razie, dość mglisty, pomysł na zbudowanie podstawy, pozwalającej Polakom godnie i bezpiecznie przetrwać po roku 2020... Dlaczego podaje ten właśnie rok?? Musicie sobie uświadomić, iż za 5 lat zakończą się wielkie, unijne projekty w Ojczyźnie, kasa przestanie płynąć strumieniami jak jeszcze dzieje się to obecnie, a Polsce, i jest to wielce realne, grozi scenariusz grecki, grozi po prostu nagła zapaść... Co mamy do zaoferowania UE?? No właśnie... Dlatego też, bo przecież rzekomo mamy zbroić się na potęgę, rozwój przemysłu zbrojeniowego pewną koncepcję stanowi... Problem w tym, że mowa o... Polsce. Jedno głupie niedopatrzenie urzędasa, niekompetencja odpowiedzialnych organów etc. i leżycie... :(((
anonim2015.02.21 16:28
Pan Duda zapomniał jeszcze dodać, że warto by było pozyskać tych sojuszników, którzy przyjdą nam z pomocą. Na zachodzie Angela z Putinem knują kolejny rozbiór Polski, reszta Europy zachodniej i południowej to albo bieda albo zgnilizna moralna, z którą wstyd wejść w jakieś konszachty. Orban stał się proputinowskim lizusem, więc Polak i Węgier to już nie dwa bratanki. Czesi nas nie lubią, a Litwini organicznie nienawidzą. No i jeszcze wspaniałe Stany Zjednoczone Ameryki, które po tylu latach lizania tyłka nie zniosły nam wiz. Ech się rozpisałem, a za wierszówkę tak mało płacą bo rubel po bandycko niskim kursie. Ale tak to jest jak człowiek lubi swoją pracę.
anonim2015.02.21 16:33
@Sylabariusz W Polsce jest dość dużo kasy. Wprowadzić podatek obrotowy sieci handlowych, banków, wsadzić ze dwa tysiące przekrętasów do tiurmy dla postrachu...Polacy wydają około 2 mld. złotych rocznie (!) na obsługę samych kart płatniczych bo nam wmówiono, że to konieczność i postemp... To jak sto lat temu funkcjonował świat? - Normalnym pieniądzem, który miał pokrycie w złocie.
anonim2015.02.21 17:22
@marekwu Ma Pan oczywiście rację. Ja jednak, uprzednio, przyjąłem niejako "poprawkę" na to, o czym Pan zawarł... :))) Abstrahując od tego, jak bogatym państwem, teoretycznie, jest Polska etc. wszyscy wiemy doskonale, że jako kraj stale okradany nie ma sensu o bogactwie wspominać... W rzeczywistości ogromna większość inwestycji opiera się przede wszystkim na funduszach unijnych, a tych za 5 lat po prostu zabraknie... I co wtedy?? Polak oduczy się nagle kraść?? Czy może żerujące na głupocie naszych elit, a także rodaków, siły zewnętrzne grabieży zaprzestaną?? Nic z tego... :(( Dlatego pewną szansę rozwój "zbrojeniówki" stanowi... Przy oczywistym założeniu, że tak tu, jak i na innych możliwych płaszczyznach ewentualnego rozwoju, "urzędas" nie "zaśpi" i nie "przycwaniaczy". :))
anonim2015.02.21 19:53
@Sylabariusz Pragnę zauważyć, że fundusze unijne to nie jest instytucja charytatywna. Większość z tych środków wraca do Unii. Szacuje się, że około 70 centów z jednego euro. Mieszkam na wsi i wiem jak wyglądają dopłaty unijne w rolnictwie. Maszyny są zachodnie, serwisowanie i części zamienne. Potem kary za nadprodukcje, manipulacje cen skupu - przetwórnie, chłodnie zagraniczne a na koniec niebywałe różnice w dotacjach bezpośrednich...Polacy 195 ojro, Niemcy 365, Belgowie 440... Rozmontowanie polskich firm budujących autostrady świetnie to pokazały. Nawet kopalnie tłucznia popadały. No tego to nie ogarniam. Przecież tam tylko kopią kamień tłuką na gruz i wywożą... Nie z kilometra pod ziemią, ale z powierzchni! Nie róbmy polityki tylko coś tam budujmy!
anonim2015.02.21 20:04
@AirWolf Niemal...
anonim2015.02.21 20:56
Proponuję przyjąć rok bazowy, powiedzmy 1500. Tak dla równego rachunku... Wygląda to nieco inaczej?
anonim2015.02.23 12:37
Panie Duda ja bym odbudował partyzantkę. To u nas działało znakomicie. Najsłynniejsze państwo w czasie II wojny Ś. to Polskie Państwo Podziemne.