Duda do Komorowskiego: Polacy chcą debaty - zdjęcie
09.03.15, 13:05Andrzej Duda (fot. media)

Duda do Komorowskiego: Polacy chcą debaty

12

 -W demokratycznym państwie zgodę uzyskuje się w drodze dialogu, poprzez kompromis, poprzez spokojną merytoryczną rozmową. W związku z tym dzisiaj wystosowałem do pana prezydenta kolejny apel o to, abyśmy stanęli razem do debaty - powiedział Duda na konferencji prasowej w Warszawie.

Dodał, że zaapelował do Bronisława Komorowskiego o stanięcie do takiej debaty przed pierwszą turą wyborów "dla Polaków, dla szukania zgody, także zgody programowej w ważnych sprawach".

- Polacy chcą debaty. Merytoryczna rozmowa na temat tego, czego dzisiaj potrzebują nasi rodacy, jak powinna rozwijać się Polska, jaki jest dzisiaj jej stan, jest czymś całkowicie naturalnym w demokracji - powiedział Duda. Zaznaczył, że chciałby, aby kandydaci w taki właśnie sposób przekonywali do siebie wyborców, a nie poprzez "używanie różnego rodzaju epitetów, tak jak słyszymy w ostatnich latach, nawet w ostatnich dniach". Podkreślił, że większość Polaków deklaruję, że chciałoby zobaczyć taką debatę. - Myślę, że pan prezydent jest także kandydatem, takim samym jak inni, bo przecież też został zgłoszony przez jego partię, przez PO. Uważam, że debata, to jest coś, co musi się odbyć przed pierwszą turą wyborów - powiedział Duda.

Według kandydata PiS-u najlepszym rozwiązaniem byłoby, by taka debata była organizowana przez wszystkie ogólnopolskie telewizje, "razem i wspólnie".

All/Telewizja Republika

Komentarze (12):

anonim2015.03.9 13:24
Może i jacys Polacy chcą debaty, bo ja na przykład bynajmniej nie. Wiem doskonale już, co reprezentuje pan Duda i prędzej powierzyłabym stanowisko prezydenta RP wscieklemu kundlowi niż takiemu prostakowi jak on
anonim2015.03.9 13:32
nie ujadajcie tak lemingi, bo zawału jeszcze dostaniecie;) trudno sobie wyobrazić większego prostaka od Bula Komoruskiego. nawet "Bolek" to wyższy poziom;)
anonim2015.03.9 13:36
Po co jakieś debaty.Przecież obecny kierunek jest jedynie słuszny i właściwy,a wszystkim się żyje coraz dostatniej,chociaż rosną długi.Bądźmy za nie wdzięczni,nadal z ufnością powierzając los naszej Ojczyzny jedynie słusznemu kierownictwu.
anonim2015.03.9 13:54
Byli Polacy, którzy współpracowali z Gestapo, budowali Polskę Ludową i są Polacy, którzy nie chcą żadnych debat. Oni już wybrali.
anonim2015.03.9 14:29
Z Korwinem , Kowalskim , z Braunem tak , ale z BK nie!
anonim2015.03.9 14:36
Jeśli kto zna słowa prezydenta, że mianowicie „trzeba być ślepym żeby nie widzieć, że żyjemy w złotym okresie dla Polski”, sam zrozumie, że żadna debata, ani nowy prezydent nie są potrzebne. Emigranci masowo wracający do kraju mówią sami za siebie.
anonim2015.03.9 15:04
po co takiej debaty masona z masonem, sługi satanistów Rotshildów ze sługą satanistów Rotshildów, zwolennika III wojny światowej ze zwolennikiem III wojny światowej, przeciwnika Jezusa Króla Polski z przeciwnikiem Jezusa Króla Polski, takie debaty to tylko cyrk i oszukiwanie ludzi to kłamstwo nad kłamstwami i żenada i nic konkretnego
anonim2015.03.9 15:59
Odwal się Duda i nie powołuj się na mnie. Z pisem nie mam nic wspólnego, twoje zabawy w wycieczki do obiektów zamkniętych mnie nie interesują.
anonim2015.03.9 22:15
Jacy ludzie chcą debaty? Najpierw niech Duda pokaże 100 000 podpisów ludzi, którzy w ogóle go chcą na prezydenta. On po prostu na razie nie ma żadnego mandatu do rozmowy z Komorowskim. Po pierwszej rundzie debata między dwoma rywalami, którzy przejdą do drugiej rundy będzie naturalna. O ile będzie druga runda.
anonim2015.03.9 22:20
Polacy chcą spokoju, a kandydat Duda - emanacja pana Kaczyńskiego - tego na pewno nie gwarantuje.
anonim2015.03.9 22:35
Debata ma sens dopiero przed drugą turą.
anonim2015.03.9 23:25
Bronek tchórzu wyjdź z nory! i tak cię Duda zmasakruje w debacie przed II turą;