W swoim programie "Geopolityczny tygiel" dr Jerzy Targalski wziął na warsztat ukrytą opcję rosyjską w Polsce, ale również zaostrzające się relacje między USA a Chinami oraz Niemcami. 

Publicysta zauważył, że w miarę jak "powoli, ale stale zaostrza się" konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Niemcami, Berlin coraz bardziej zbliża się do Chin. 

"Podpisano porozumienie, które polega na tym, że że chińskie banki będą mogły funkcjonować na terenie Niemiec i na odwrót. W tej chwili, obroty w handlu między Chinami a Niemcami są na pierwszym miejscu. Chiny są ważniejszym partnerem dla Niemiec niż Stany Zjednoczone. Dodatkowo większość Niemców uważa, że należy zacieśnić współpracę z Chinami"- wskazuje Targalski. Politolog zwraca również uwagę, że wzrasta znaczenie Chin w Europie. Tymczasem Stany Zjednoczone "wycofują się, pozostawiając regionalne sojusze: Polska i Rumunia". 

"Dla nas jest to korzystne. (...) Jeżeli Stany Zjednoczone chcą, żebyśmy bronili ich interesów, to dlaczego popierają roszczenia żydowskie, które niszczą nasz kraj?"-zastanawia się gospodarz "Geopolitycznego tygla". Doktor Targalski zwraca uwagę, że w obliczu problemu roszczeń żydowskich coraz więcej Polaków zaczyna zastanawiać się, czy sojusz z USA jest dla nas korzystny. A to zwątpienie otwiera furtkę opcji prorosyjskiej...

"Trzeba uświadomić Amerykanom, że żydowskie roszczenia tylko wzmacniają Rosję. Dla Rosji ważniejszy od Polski jest Izrael. Roszczenia żydowskie są uzupełnieniem akcji propagandowej przeciwko zbrojeniom polskiej armii. (...) Polska jest obiektem wojny hybrydowej"- wskazał politolog. Wojna ta, jak zaznaczył, toczy się także w internecie. 

"Głównym celem ataku jest sojusz polsko-amerykański i modernizacja polskiej armii. To ukryty atak"-przekonywał dr Jerzy Targalski, po czym wskazał, jakie postacie znane z życia publicznego w Polsce skrycie wspierają Rosję. 

–"Wśród przeciwników sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi jest kilka opcji. Jest m.in. Grzegorz Braun, który uważa, że Polska powinna ogłosić neutralność i wyrzucić „okupacyjne wojska NATO” z Polski. Jest to stanowisko prorosyjskie"-stwierdził.

yenn/Telewizja Republika, Fronda.pl