frondaaniol
search
Blogi
Forum
Dr Jerzy Targalski: Podległość Berlinowi daje wolność - zdjęcie
06.08.19, 15:00(fot. screen)

Dr Jerzy Targalski: Podległość Berlinowi daje wolność

16

Stanisław Michalkiewicz twierdzi, że zależność od Niemiec chroni nas przed Rosją, gdyż ta respektuje niemiecką strefę wpływów, dopóki trwa strategiczne partnerstwo rosyjsko-niemieckie. Jego załamanie byłoby więc dla nas niebezpieczne.

Jak z tego wynika, najgroźniejsze dla Polski byłoby wymknięcie się Niemcom, gdyż wtedy Moskwa od razu rzuciłaby się na nas. Parasol amerykański nie wchodzi w grę, gdyż natychmiast zostaniemy sprzedani Żydom, Niemcom i Rosji. Zgodnie z tą logiką należałoby pogłębiać zależność od Niemiec, którą przy każdej okazji złotousty redaktor wyśmiewa. Czy chodzi mu o to, by mieć tematy do nabijania się z lokai „naszej złotej Pani Anieli” i dlatego chce ich rozmnożyć?

Przy okazji przypominam, czym dla Polski zawsze kończy się strategiczne partnerstwo niemiecko-rosyjskie. Dlaczego Berlin nie miałby uwzględniać interesów swojego strategicznego partnera we własnej strefie, na przykład w zamian za wzięcie pod uwagę jego interesów w zonie rosyjskiej, chociażby niemieckiego eksportu na Ukrainę?

Skoro zaś dla Michalkiewicza sojusz ze Stanami Zjednoczonymi musi się skończyć sprzedaniem Polski Żydom, to warto przypomnieć jego własne słowa o wspólnocie interesów żydowsko-niemieckich, sprowadzających się do szukania w Polakach zastępczych winowajców II wojny światowej i Holocaustu.

A skoro już Niemcy i Żydzi ustalili, że to Polacy mordowali, to co przeszkodzi właśnie Berlinowi, jako centrum decyzyjnemu wobec Polski, wymusić na nas spłatę roszczeń do mienia bezspadkowego? A czy Rosja w tym nie pomoże, skoro coraz lepiej dogaduje się z Izraelem?

Wychodzi więc na to, że pozostawanie w niemieckiej zależności jest gwarancją katastrofy, którą przewiduje Michalkiewicz. USA potrzebuje Polski, a nie ruiny nad Wisłą.

Dr Jerzy Targalski/ Gazeta Polska

Komentarze (16):

mi\305\202osna \305\273aneta2019.08.6 23:14
Ta PZPRowska onuca to Wasz autorytet?
pat2019.08.6 22:49
Nigdy z królami nie będziem w aliansach, Nigdy przed mocą nie ugniemy szyi, Bo u Chrystusa my na ordynansach, Słudzy Maryi! Więc choć się spęka świat i zadrży słońce, Chociaż się chmury i morza nasrożą, Choćby na smokach wojska latające, Nas nie zatrwożą. Bóg naszych ojców i dziś jest nad nami! Więc nie dopuści upaść żadnej klęsce. Wszak póki On był z naszymi ojcami, Byli zwycięzce! Więc nie wpadniemy w żadną wilczą jamę, Nie uklękniemy przed mocarzy władzą, Wiedząc, że nawet grobowce nas same Bogu oddadzą. Ze skowronkami wstaliśmy do pracy I spać pójdziemy o wieczornej zorzy, Ale w grobowcach my jeszcze żołdacy I hufiec Boży. Bo kto zaufał Chrystusowi Panu I szedł na święte kraju werbowanie, Ten de profundis z ciemnego kurhanu Na trąbę wstanie. Bóg jest ucieczką i obroną naszą! Póki On z nami, całe piekła pękną! Ani ogniste smoki nas ustraszą Ani ulękną. Nie złamie nas głód ni żaden frasunek, Ani zhołdują żadne świata hołdy: Bo na Chrystusa my poszli werbunek, Na Jego żołdy.[
PMP2019.08.6 19:12
Konkulzja amerykańskiego propagandysty Targalskiego jest taka: Lepiej jak Stany sprzedadzą Polskę żydom niż jak zrobia to Niemcy". Łajdak Targalski wie że Niemcy nie maja mocy sprzedać nas żydom bo nie maja u nas swoich wojsk a Stany mają.
wuj2019.08.6 18:36
bredzi, Michalkiewicz nigdy nie nawoływał do sojuszu z Niemcami
bogdanus2019.08.6 17:39
Panie Targalski pisze pan dyrdymały. Ostoją naszego bezpieczeństwa jest NATO a nie Berlin. Berlin i Moskwa podzieliłyby Polskę między siebie. Zawiodłem się na pana zmyśle politycznym.
oficer LWP2019.08.6 17:08
panie wielki doktorze Targalski jesteśmy rówieśnikami ale NIGDY nie zeszmaciłem się tak jak pan służbą w PZPR, jako oficer z tego powodu byłem gnębiony przez takich jak pan szmaciarzy, którzy dla stanowiska gotowi są to żydo-pisowskie gó*no żreć, gardzę takim ludźmi ale jak pan, jak to w PIS-ie bywa im większy szmaciarz tym częściej na afiszu w "katolickiej" Frondzie,
AB2019.08.7 0:23
Większość oficerów LWP to niestety były szmaty służące komunie i jeszcze gorzej, bo sowietom, jak całe LWP. Ten wpis w pełni to potwierdza. A teraz umieją tylko wulgarnie obrażać.
oficer LWP2019.08.7 1:14
znasz to z opowieści Targalskiego , Macierewicza, Szeremietiewa, Błaszczaka, Kaczyńskiego, którzy nigdy w wojsku nie byli i którzy sprzedaliby ciebie jankesom i żydom wtedy tak jak teraz robią?
oficer LWP2019.08.7 1:23
brakuje jeszcze okrzyku wiwat Targalski, wiwat PZPR, wiwat PIS, wiwat judesej
Sławek2019.08.6 16:09
Apel do zwolenników fronda.pl . Nie wdawajcie się w dyskusję z niewidzącymi nas trolami. Szkoda czasu. Lepiej napiszcie coś konstruktywnego w oderwaniu od tego co oni piszą. Módlcie się za ludzi opętanych intelektualnie. Pozdr.
bogdanus2019.08.6 20:40
Podzielam opinię, pozdrawiam
KDJ2019.08.6 15:33
Dr Targalski niech lepiej zajmie się antypolską, żydowską cenzurą na portalu ,,Gazety Polskiej" jakim jest niezalezna.pl. Nie publikuje się tam na przykład wypowiedzi kwestionujących sensowność ewentualnego zbrojnego udziału Polski w patrolowaniu cieśniny Ormuz deklarowanego przez min. Czaputowicza, co moim zdaniem jest działalnością antypolską. Mieszanie Polski do anty-irańskiej krucjaty nie jest bowiem udziałem Polski w obronie interesów USA, lecz Izraela, który jest Polsce skrajnie nieprzychylny. Ponadto wypada pamiętać o przyzwoitym zachowaniu Iranu (wówczas Persji) w stosunku do Polaków podczas II wojny światowej. Do Persji wraz z ochotnikami do armii Andersa podążyło tysiące wygłodzonych, śmiertelnie wyczerpanych kobiet i dzieci, które nie miały dokąd pójść. Ogółem w Persji znalazło się od 114 do 300 tysięcy Polaków z ZSRR.
PiS=UWbis2019.08.6 15:27
Lepiej napisz pajacu coś na temat listu senatorów amerykańskich, listu na temat którego wcześniejsze informacje nazywaliście w waszym żydowsko-amerykańsko-ukraińsko filosemickim gronie fake newsem ruskiej agentury. Do listu senatorów już odniósł się na Twitterze Klub "Gazety Polskiej" w Nowym Jorku, który podkreślił, że list ten nie ma nic wspólnego z tzw. ustawą 447. - k..a mać, jak można tak łgać?! Rzygać mi się chce jak na twoją lub Sakiewicza zakłamaną gębę patrzę.
darecki2019.08.6 15:11
Pis systematycznie oddaje Polskę żydom
TęczowaZaraza2019.08.6 15:07
Targalski jednak nie jest taki głupi. Katole, zatkajcie lepiej gęby swoim kaznodziejom bo wyprowadzimy was z Uni i będziecie witać każdy dzień całując Putina w portret!
michu2019.08.6 15:05
Może niech dr Targalski postara się chociaż raz zapoznać się z twórczością Stanisława Michalkiewicza ze zrozumieniem ;)

Najnowsze artykuły