Dr Jerzy Targalski: Jakie są skutki rozczarowania politycznego - zdjęcie
15.04.19, 14:30

Dr Jerzy Targalski: Jakie są skutki rozczarowania politycznego

15

Przykład ukraiński pokazuje, jak reagują wyborcy rozczarowani władzą. Petro Poroszenko wygrał wybory w 2014 roku, uzyskując prawie 55 proc. głosów. Pomajdanowy prezydent uosabiał nadzieje większości Ukraińców na reformę systemu, likwidację korupcji, chociaż ograniczenie oligarchii. W ciągu swojej kadencji, oprócz uzyskania autokefalii, Poroszenko nie dokonał żadnych reform systemu. Jak zareagowali wyborcy? Nie obawiali się większego zła i nie głosowali na Poroszenkę, bo przyjdą gorsi.

Można powiedzieć, że zareagowali nieracjonalnie, gdyż poparli produkt wylansowany przez oligarchów, których chcieli pokonać. Siła zawodu jest jednak większa niż kalkulacja, gdy wyborcy kierują się w swej masie wyłącznie emocjami. Będą popełniać samobójstwo, wybierając Żełeńskiego, ale na człowieka i partie, które ich zawiodły, głosu nie oddadzą. To pokazuje, jak błędna jest teza: i tak musicie na nas głosować, bo nie macie wyboru. Obawiam się, że w polskich warunkach oznacza to, że systematycznie niszczony twardy elektorat przejdzie do konfederacji, błędnie lokując tam swoje nadzieje na reformy ustrojowe i nawet nie zauważy, że ich obietnica jest wymieszana z miłością do Putina. Obudzimy się w sytuacji, gdy PiS (Zjednoczona Prawica) nie będzie miał ani większości, ani koalicjanta. Nadzieje na martwego Kukiza’15 zawiodą tak samo jak wcześniej na SLD i PSL. I żaden elektorat socjalny nie pomoże. Również niemiecka targowica nie uzyska samodzielnej większości i nie będzie miała koalicjanta. Kupione sondaże nie pomogą. Powstaną rządy mniejszościowe, szarpane ze wszystkich stron i nieustannie upadające. Oznacza to niezdolność do rządzenia państwem i stały kryzys, o co chodzi Rosji i co da jej możliwość interwencji.

Dr Jerzy Targalski

jozefdarski.pl

Komentarze (15):

Reytan2019.04.16 13:58
Targalski ma racje,elektorat zelazny PIS-u to katolicy i nacjonalisci. Glosuja na Kaczynskiego,bo chca walczyc za Polske z Komuna. Jeszcze rok temu dalbym sie za tego lobuza ZABIC. Bylem wielokrotnie Mezem Zaufania PIS-u. Upowaznienie z PIS-u do reprezentowania ich wsadzilem pod szklo i powiesilem na scianie. Obecnie jednak wszystkie PIS-iory widza,ze Klamczynski zastapil polityke Tuska poddawania sie Rosji i Niemcom,alternatywa oddawania sie Zydom i masonom. Poniewaz jednak Tusk wykorzystuje komunistow i zlodziei,a Klamczynski oszukuje i manipuluje patriotami,ktorzy stanowia jedyny nasz skarb i atut ,to nalezy skonstatowac,ze Klamczynski jest ZNACZNIE gorszy i jeszcze bardziej niebezpieczny dla Polski niz Tusk i PO..
Reytan2019.04.16 13:40
Targalski tak nienawidzi Polski,ze to graniczy z obsesja. Od lat nawoluje ,zeby Polska sie poswiecila ,niszczac Rosje. Dobrze jednak wie ,podly prowokator,ze Polska Rosji nie zniszczy,ala sama zginie. Ta zacietosc i furie przypisuje nienawisci do katolicyzmu,podbudowanej po masonsku
polak ateista dumny gej s........j2019.04.15 16:14
polak ateista dumny gej s........j
kaszel2019.04.15 15:59
Oj pan doktor nielichy to intelekt! Ma na czym czapkę nosić:) Partia z narodem, naród z partią! Z PZPR, z PiSem, obojętnie, byle z tymi jedynie słusznymi, i budujma mości panowie socjalizm! Wzmacniajma go. Nie wszyscy jednak chcą socjalizmu i stąd Konfederacja nabiera siły, ku frustracji doktorka. Błędnie ulokowane nadzieje i miłość do Putina hehehe. Czy pan doktor od rana gustuje w napojach zwanych wyskokowymi? On przed snem chyba pod łóżko zagląda, czy Putin tam nie leży?
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.15 15:18
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10121zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
Marian2019.04.15 15:12
Tak już było w Polsce, gdy zawiódł Wałęsa, wzmacniając "lewą nogę" i robiąc tym podobne bzdury i wyborcy nie mogąc go już znieść zagłosowali na Kwaśniewskiego. No i mieliśmy dwie kadencje czerwonej szlachty.
Bizon2019.04.15 15:10
Bełkot sfrustrowanego ukrianofila i filosemity, a zarazem byłego członka PZPR Jerzego Targalskiego. Daj Boże, aby jak najwięcej wyborców PiS przeszło do Konfederacji, ja już z PiS tam przeszedłem, m.in. dzięki takim ludziom jak Targalski i zachęcam do tego innych.
ardo2019.04.15 15:13
Gawnojed.
Reytan2019.04.16 13:28
Wszyscy ludzie Targalskiego lubia i uzywaja rosyjski jak wlasny,.
edi2019.04.15 14:54
Prawo i Sprawiedliwość WYGRA te i następne wybory gdyż OPATRZNOŚĆ MA TAKI PLAN - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MARYJA KRÓLOWĄ - Polska BĘDZIE URATOWANA ! NIE BĘDZIE W POLSCE ANI GENDER ANI KOMUNY ANI LGBT !!!!!
Olej2019.04.15 14:54
Rozczarowany politycznie ale nie dureń. 447 to jest jedno a sowiecki okuty bucior to drugie. Gdzieś blisko pod gardłem szwabskie obcęgi trzymane przez kanclerin i jej nagonkę kundli w polskojęzycznych przekaźnikach. Mamy zatem całość tej łamigłówki i nikt nie raczy pokazać antidotum na tę okoliczność. Jest cisza lub bełkot. PiS trzeba postrzegać jako konieczny rodzaj preludium do czegoś większego, pewien taran, który się zużyje. Jak na razie nikt z innych kół politycznych nie definiuje w sposób rozsądny jak ów taran wykorzystać, wniknąć w niego o raz struktury władzy i próbować zmian od wewnątrz. Tego nie zrobili tzw. narodowcy ani inna siła. Ludzie jak ludzie umieją liczyć i oceniać co mają w garści. A mają trochę z tych wszystkich obiecanek i nie będą chcieli tego utracić. Mają również rozum i pamięć tej bandy złodziei, która oprócz demagogii i kopania na metry w głąb nie miała niczego do zaoferowania. Jej ,,koronnym sukcesem’’ jest wrak w Smoleńsku i taśmy hańby. Tyle po nich pozostało.
szcze na PiS2019.04.15 14:51
W polskiej polityce potrzebne są nowe twarze! wszystkie te kaczyńskie, macierewicze,rydzyki to PZPRowska swołocz wychowana na komuszym cycu i myśląca jak komuchy!
Krystyna 2019.04.15 14:36
W PUNKT !!!! Przede wszystkim "leżenie" plackiem przed pewną nacją zbierze takie negatywne dla PiS żniwo.447!!!!! itp .Może czas wyjaśnić "ciemnemu ludowi" o CO chodzi. Albo choć przybliżyć.
ardo2019.04.15 15:11
Radio moskwa nadaje.
Ja2019.04.15 17:26
Ty zawsze taki kretyn. Czy okazjonalnie? Jestem potomkiem powstańca wielkopolskiego i popieram PiS.A le nie ŚLEPO!!!