Dr Jerzy Targalski: Czas rozpocząć walkę o złamanie niemieckiego dyktatu - zdjęcie
23.04.20, 09:30

Dr Jerzy Targalski: Czas rozpocząć walkę o złamanie niemieckiego dyktatu

44

Teraz, korzystając z sytuacji kryzysowej, jest czas, by nie tylko przestać interpretować unijne regulacje w sposób rozszerzająco korzystny dla biurokracji państwowej, ale w ogóle zerwać z rygorystycznym respektowaniem ograniczeń szkodliwych dla naszej gospodarki i w ten sposób rozpocząć walkę o przekształcenie Unii i złamanie dyktatu niemieckiego - pisze dr Jerzy Targalski.

 

Wszyscy spodziewamy się masowych bankructw i to nie tylko drobnych przedsiębiorstw, lecz także dużych firm, na przykład lotniczych. Stąd obawy, że duże perspektywiczne firmy będą wykupywane przez obcy, zwłaszcza chiński kapitał, gdyż Chiny dysponują rezerwami kapitału, chociaż ich inwestycje zagraniczne od trzech lat systematycznie spadają. 

Żeby ratować przedsiębiorstwa przed upadkiem lub przejęciami, państwo będzie udzielać wsparcia finansowego, wykupywać kredyty, akcje i obligacje korporacyjne, a to oznacza szybkie powstanie ogromnego sektora gospodarki kontrolowanego i zarządzanego przez biurokrację państwową. Grupa ta będzie nie ze względów ideologicznych, ale dla interesu własnego, broniła etatyzmu, a więc systemu nieefektywnego i paraliżującego rozwój kraju.

Dlatego należy zastanowić się, jak z tego wyjść, jak pokonać opór etatystów i co jednak pozostawić pod kontrolą państwa. Sama decyzja o późniejszej prywatyzacji nie wystarczy, gdyż łatwo sobie wyobrazić, że dojdzie do nowej wersji prywatyzacji nomenklaturowej z elitami III RP w roli głównej. Pozostaje jeszcze kwestia gorsetu biurokratycznego, który narzuca naszej gospodarce Unia, byśmy pozostali zapleczem ekonomicznym i źródłem dochodu dla Niemiec.

Teraz, korzystając z sytuacji kryzysowej, jest czas, by nie tylko przestać interpretować unijne regulacje w sposób rozszerzająco korzystny dla biurokracji państwowej, ale w ogóle zerwać z rygorystycznym respektowaniem ograniczeń szkodliwych dla naszej gospodarki i w ten sposób rozpocząć walkę o przekształcenie Unii i złamanie dyktatu niemieckiego.

Gadaniem o potrzebie przebudowy Unii niczego się nie zmieni, tylko działania mogą uruchomić proces zmian. Doskonałego pretekstu dostarcza nam walka z konsekwencjami epidemii.

Dr Jerzy Targalski

jozefdarski.pl

Komentarze (44):

Ciekawy2020.05.8 22:28
Energetyka i bankowość - powinny być pod kontrolą państwa (niekoniecznie w 100%)
odmieniec2020.05.4 17:25
Cóż można powiedzieć, w obecnej sytuacji, zeby nas nie zabolało. Delikatnie mówiąc powiem: Nie dorośliśmy do Niepodległości. Zróbmy więc wszystko, aby tylko przetrwać. Aby Polska się całkowicie uniezależniła potrzeba wielu lat, zmiany mentalności, w której znajdzie się miejsce na bezinteresowne działanie na rzecz Ojczyzny, dla dobra ogółu. Tego obecnie nie ma. Czy kiedyś będzie? - Nie wiem. Pożyjemy, zobaczymy!
Reytan2020.05.3 17:51
Z dnia na dzien widze,ze niepodobna odroznic Konfederatow od Komuchow. mowia to samo,uzywaja tych samych slow. Daza do zniszczenia polskiego panstwa,i do eksterminacji Narodu w interesie Rosji.
gość2020.04.23 18:06
od Niemców jesteśmy gospodarczo najbardziej zależni. jak m gospodarka pierdyknie to leżymy. macie coś w zamian? czemu Niemcy gospodarują lepiej niż Polska? bo tam mniej kradną i pracują dla swojego kraju! oczywiście u nas jest tak że wszystkich prosimy o pozwolenie jak coś chcemy zbudować a Niemcy nie pytają czy mogą. więc to zmieńcie.
oficer LWP2020.04.24 8:12
bo Niemcy handlują ze wszystkimi a Polin- Kaczyński obraził się już prawie na wszystkich a w szczególnie na rozkaz judeseja z za oceanu na Rosję
Reytan2020.05.3 17:45
Jeszcze jeden germanski folkdsdojcz,oczywiscie w chorze wujow z ubekiem z LWP.
ceramik2020.04.23 17:17
Niemcy, to naród podły, naród morderców, gorszy niż korona wirus i wszystkie tyfusy na tym Bożym świecie. Mieliśmy wiele dobrych stoczni, ale zniszczyli. Mieliśmy wiele hut, wiele kopalń i przemysł coraz lepiej prosperujący po kolejnej straszliwej wojnie przez nich. Zniszczyli wszystko. Bez zniszczenia ich nie wydobędziemy się na prost. Ale to może tylko Bóg.
oficer LWP2020.04.23 17:43
oni dali rozkaz a wykonał go pewien kaszubsko-niemiecki żyd
oficer LWP2020.04.23 17:15
W Wielki Piątek 23 kwietnia 1943 w wyniku napadu oddziałów Ukraińskiej Powstańczej Armii, wspieranych przez tzw. siekierników, czyli okoliczne ukraińskie chłopstwo, zamordowano około 600 polskich mieszkańców Janowej Doliny na Wołyniu. a w żydoPISowski mediach cisza prawda towarzyszu z PZPR dr Targalski, może z tej okazji prezydent wszystkich żydów i leżących przed nimi na ryjach PIS-owców zawiezie i da Ukrainie kolejne 4 miliardy zł z pieniędzy polskich głupich gojów
oficer LWP2020.04.23 17:50
600 osób zamordowanych i ani jeden pisowiec się nad nimi nie pochylił , co za moralne bagno
Reytan2020.05.3 17:47
Ubecy,jak widac,udaja ludzi.cjhoc jeszcze nie ma Wielkiej Nocy.
alfons "Leszek" Keller-Krawczyk oferuje: 2020.04.23 15:01
Chcesz zobaczyć tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: exslove.com.pl Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: exslove.com.pl Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj: exslove.com.pl Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: exslove.com.pl Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: exslove.com.pl Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
oficer LWP2020.04.23 17:41
chcesz być pisowskim cymbałem tylko tutaj: exslove.com.pl
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.04.23 14:59
Seks Kamerki, Randki online, Randki w Realu , Skype i więcej! Nie siedź samotnie w domu daj upust swoim fantazją Live lub w realu! www.exslove.com.pl ======================= Tysiące Kobiet czeka aż ktoś napisze do nich. Nie daj im dłużej czekać!
Olej2020.04.23 14:13
,,,,ottomana 23.4.20 15:32 masz, polaczki rowna kase i przemysl i handel i armie i wplywy? Dajesz kase innym, czy zebrzesz, teaplu polski? ottomana 23.4.20 15:32 masz, polaczki rowna kase i przemysl i handel i armie i wplywy? Dajesz kase innym, czy zebrzesz, teaplu polski?..... Tradycja w szwabskiej bucie nie ginie ! Drang nach Osten und nur fur Deutsche - Ubermenschen Za mało wam bomb na łby spadło w II Wojnie, widać chcecie powtórki, żeby podobnym durniom jak ten tu nie przychodziło wypisywać bredni i wymachiwać łapą. Będziecie i wy teutońska nacjo parobkami, historia i przyszłość wam to zafunduje, posmakujecie jak w 1945 r. jak to jest skakać w tłumie równych sobie nadludzi, za kawałkiem czarnego chleba rzucanego sowiecką łapą.
Ja 2020.04.23 19:11
Jeszcze trochę i pleniący się jak króliki, lekarze i inżynierzy ich załatwią.
ottomana2020.04.23 13:31
zebrak chce roboty od Niemcow i dyktowac im zarazem? zalosny polski duren jestes, tepaku nadwislanski. dlatego od stuleci jestes w strachu przed Niemcem, smeiciu polski!
Reytan2020.05.3 17:43
Jestes germanska cholera I zdrajca.
precz z homosovieticusami z bandy 42020.04.23 13:11
rosyjskiego , niemieckiego ale i żydowsko - amerykańskiego dyktatu te z! Partia Interesu Syjonistycznego klęczy przed tymi ostatnimi : https://www.youtube.com/watch?v=w3w3osmaNVU
ottomana2020.04.23 13:33
bo musi, smeiciu antysemicki. nie bedziesz nigdy szanowany, zebraku na kolanach.
Olej2020.04.23 12:01
Polskę czeka rozgrywka o życie, z Unią Europejską w jej nadreprezentacji francuskiej i niemieckiej, oraz z diasporą żydowską w USA i tam potrzebna będzie kontrakcja w aktywności politycznej i gospodarczej 10 milionowej Polonii wspartej działaniami polskiej dyplomacji, służb i finansów. Od tych dwóch czynników zależy przyszłość i wolność naszej ojczyzny, na najbliższe i dalsze lata. Unia będzie ulegała destrukcji i coraz większej podległości Niemiec i Francji, dążących do marginalizacji i wasalizacji Polski i krajów Europy Środkowej. W interesie Polski i państw regionu jest dążenie do stworzenia wspólnej strefy ekonomiczno – politycznej wspieranej aktywnym udziałem polityczno gospodarczym USA. Niemal patronatu, z którego obie strony kontraktu miałyby korzyść. Już kilkanaście lat temu pisałem gdzieś w komentarzach o Planie Marshalla dla Europy Środkowej, wówczas było to marzeniem, teraz w słowach premiera Morawieckiego nabiera realności. I potrzeba intensywnej pracy na rzecz realizacji politycznej tegoż planu z wysunięcie propozycji dla Stanów Zjednoczonych, mogących być atrakcyjnym wyzwaniem gospodarczym, niosącym Ameryce wzrost gospodarczy a nam oprócz niego, zmianę kształtu politycznego Europy.
Newsroom2020.04.23 11:32
Zgadzam się z panem dr. Jerzym Targalskim. Niemiecka Mitteleuropa dogorywa,ale Niemcy nadal dyktują warunki w różnych instytucjach międzynarodowych głównie w Europie ! Trzeba z tym skończyć. Wszyscy muszą być równi wśród równych, bo inaczej Unii grozi rozpad !
ottomana2020.04.23 13:32
masz, polaczki rowna kase i przemysl i handel i armie i wplywy? Dajesz kase innym, czy zebrzesz, teaplu polski?
hrabia Potocki2020.04.23 16:12
Nikt nie zebrze ruski czy niemiecki tepaku , oni wiecej ( , firmy) zarabiaja niz Polska dostaje trzeba patrzec na to wszystko bardziej ogolnie i ekonomicznie, z tego nimiecka gospodarka wielkie dochody , bez eksportu totalnie leza i kwicza,. poza tym Polska zaczyna wplacac do tej biurokratycznej UE swoja rate
hrabianka2020.04.23 18:53
bo polskie swinei kupuja i dostaja robote od Niemcow w fabrykach. kto chce wasze badziewie starozytne? swinei nie maja technologii ani nauki. wiec zebraja swinei polskei.
Reytan2020.05.3 17:39
hrabianka to hitlerowska swinia./
jle_ffm2020.04.23 11:23
PiS robi rozpierduchę i zamach stanu w PL, teraz chce przenieść te same metody na grunt UE, którą traktuje jak wroga i nie widzi w tej idei szansy tylko wieczne zagrożenie. Zamiast współpracy i dialogu, walka i niszczenie wszystkiego wokół. Skąd się biorą w ich głowach takie chore wizje?
Topek2020.04.23 10:51
Na Ukrajnie widziałem bardzo niewiele produktów obcych a kapitału zagranicznego prawie wcale tylko rodzime niby markety trochę wyglądające ja w latach 80tych mam nadzieję że Polska za rządów wspaniałej władzy pisu też doprowadzi do takiej niezależności i weżmie przykład z Ukrainy by w końcu pozbyć się zagranicznego kapitału i dyktatu i stworzyć taki dobrobyt
Wojciec2020.04.23 10:35
Co oferujesz w zamian ? Chcesz ich zastąpić ? PiS chce zastąpić Niemcy swoją niudolnością? Przecież my nie mamy nawet ani jednego swojego teleturnieju w telewizji - nawet TVP! A wy chcecie się zabierać za rządzenie,Unią ? Z waszymi pustymi ławkami ?
trucker2020.04.23 10:53
Baboon co ma teleturniej wspolnego " z rozwojem dorozkarstwa w Chinach". Zanim cos napiszesz rusz szarymi komorkami.
Reytan2020.05.3 17:37
Wojciec czyli wymozdzony mutant.
Konfederata2020.04.23 10:15
O! Dawno nie było dochtóra! Ale jakże to? Jeszcze dochtór nie skończył rozprawy z ruskimi onucami, nie wszystkich zdemaskował, a już się bierze za Niemców? Zdrowia panu dochtorowi życzę!
ktoś tam2020.04.23 10:26
No ja wiem, konfederackie recepty na gospodarkę ma p. Korwin, Janusz polskiej polityki. I jak się tak dobrze przyjrzeć ekonomicznemu darwinizmowi p. Korwina co to tak poetycznie prezentuje w ramach praktycznych rozwiązań p. Sośnierz syn, to wychodzi mi, że konsekwencje tego darwinizmu Korwina niczym się różnić nie będą a może nawet i przewyższą to co wg. Konfederatów, snujących najczarniejsze scenariusze, ma przynieść ust. 447. I tu i tu wyjdzie wg. tych scenariuszy "Ziemia obiecana" v. 2.0. Z tym że w układzie Konfederackim pod zarządem radzieckim. No i niemieckim w związku z tym też... Od kogo to bracia Bosakowie dostają dotacje, no od kogo, od kogo powiedz mi...
Zdegustowany2020.04.23 10:46
Jakby Konfederacja dostawała dotacje takie jak dostaje oficjalnie banda czworga to by twoi tak łatwo nie spuścili oddolnego projektu anty447. Oby Polacy obudzili się póki jeszcze nie jesteśmy tak do końca w takiej sytuacji jak poprzedni gospodarze Palestyny. Konfederaci nigdy do tego stopnia nie kolaborowali z ruskimi jak banda czworga z kim popadnie.
Reytan2020.05.3 17:35
Konfederacja to najwieksi wrogowie Poldski,a przy okazji wirusa UDOWODNILI ,ze wieksi od Komuchow. Tylko delegalizacja rozwiaze problem tych lajdakow.
trucker2020.04.23 10:50
Jaki z Ciebie konfederata ,raczej zdziecinnialy moron . .Idz biedaczku do apteki i kup pare mg sapiencji powinno sie polepszyc.
precz z homosovieticusami z bandy 42020.04.23 9:55
Pan Targalski trochę opózniony: rzekomi agenci ruscy go ubiegli o kilka lat: https://www.youtube.com/watch?v=w5gwPMGLf90
man.of.Stagira2020.04.23 9:43
„nie może być polskich panów; jeśli polscy panowie jeszcze istnieją to należy ich – choć brzmi to twardo – wymordować… Polacy mogą mieć tylko jednego pana, a jest nim Niemiec; nie może i nie powinno być dwóch panów obok siebie, dlatego też należy wszystkich przedstawicieli polskiej inteligencji wytępić (umzubringen). Brzmi to twardo, ale takie jest prawo życia.” Adolf Hitler 2 X. 1940 r.
Olej2020.04.23 12:03
Kontynuacja w odmiennym wymiarze trwa !
stefan2020.04.23 15:39
Tanatoszu żoi mu tzn Moje życie twoja śmierć (.
Otto2020.04.23 9:41
https://www.youtube.com/watch?v=0e7CIJYngd8
anonim2020.04.23 9:37
Tym bardziej jeżeli źródłem tego dyktatu są ideologiczne urojenia i nazistowskie zbrodnie!
ktoś tam2020.04.23 10:34
Powiedzmy, że w ciągu miesiąca - czas trwania stanu epidemicznego - PiS ogarną sytuację w kraju. Ile zatem czasu zabrałoby opcji niemieckiej i radzieckiej zrobienie czegoś takiego jeśli wiemy, iż nie było wypracowanych procedur, nikt nie był (nie tylko w kraju ale w ogóle na świecie) przygotowany na dobrą sprawę na taką sytuację, brakowało doświadczenia, bo teoretyzowanie nie jest tym samym co zetknięcie się z problemem w realu? To zresztą co by np. zrobili Konfederaci możemy się domyślić analizując chociażby wypowiedzi p. Sośnierza. Skoro nie potrzeba nam komunikacji państwowej "bo każdy może sobie kupić samochód" to zapewne leczenie byłoby też prywatne... a w razie czego rodzina by sobie sama wykopała dół dla krewnego zmarłego. Testy też każdy sobie sam by zakombinował a jak brak forsy to pewnie wahadełkiem abo różdżką. W końcu na Wschodzie różni uzdrowiciele cieszą się estymą... Ach ten Kaszpirowski... adin, dwa, tri, czetyre, piać... i po koronawirusie.
ktoś tam2020.04.23 11:24
Errata: "ogarnął"