Dr Grzegorz Piątkowski: Polacy nie uwierzą Schetynie - zdjęcie
13.07.19, 21:18

Dr Grzegorz Piątkowski: Polacy nie uwierzą Schetynie

8

Jak pamiętamy, PO przez 8 lat swoich rządów mówiła, że nie ma pieniędzy na dane programy. Zjednoczonej Prawicy się jednak udało. Dlatego dziś Polacy nie uwierzą Grzegorzowi Schetynie, bo nie ma do tego żadnych podstaw - mówił dr Grzegorz Piątkowski, komentując przemówienie Grzegorza Schetyny.

Politolog przekonywał na antenie Radia Maryja, iż nie ma możliwości, że Polacy uwierzą liderowi Platformy Obywatelskiej, niezależnie od obietnic jakie będzie składał.

Po pierwsze, trzeba stawiać na wiarygodność. Jeżeli przez 8 lat nie udało im się doprowadzić do niczego, co dzisiaj obiecują, to nie ma żadnej przesłanki, aby sądzić, że przez którąkolwiek kadencję – jeśliby wygrali – doprowadziliby do takiej sytuacji, jaką obiecują obecnie. Zatem są to puste obietnice. Po drugie, próbują oni w jakiś dziwny sposób przelicytować to, co Zjednoczona Prawica już zrobiła. Jak pamiętamy, PO przez 8 lat swoich rządów mówiła, że nie ma pieniędzy na dane programy. Zjednoczonej Prawicy się jednak udało. Dlatego dziś Polacy nie uwierzą Grzegorzowi Schetynie, bo nie ma do tego żadnych podstaw - podkreślił.

Jednocześnie ekspert odniósł się do pomysłów Platfromy Obywatelskiej, które ewidentnie wykazują mocny "skręt w lewo".

Widzimy zdecydowany zwrot PO w lewo. Tu jest też kwestia PSL, który do takiej koalicji nie chce się przyłączyć. Platforma już wzięła pod swoje skrzydła całą masę lewicowych osób. Jak niektórzy się śmieją, trzecią siłą wśród polskich europosłów jest PZPR, ponieważ pięciu byłych członków PZPR z ramienia Koalicji Europejskiej (dowodzonej przez PO) do europarlamentu się dostało. To nie jest ta PO, która jeszcze 10 lat temu egzystowała na polskiej scenie politycznej. W związku z tym skrętem w lewo należy się spodziewać dużego odpływu konserwatywnych członków PO, którzy w niej jeszcze pozostawali z wielu względów. Zatem z partii centrowej, jaką PO była jeszcze 10 lat temu, będziemy mieli partię ściśle lewicową - stwierdził.

mor/RadioMaryja.pl/Fronda.pl

Komentarze (8):

Eugeniusz_Pomorze_ 2019.07.15 7:11
Szóstka Schetyny" to program likwidacji... szóstego Przykazania Dekalogu, po dojściu przez PO-KO do władzy. - Jego oficjalna nazwa brzmi: L G B T. Innego programu PO nie ma i mieć nie będzie, bo: "Piniendzy nie ma i nie beńdzie!"...
twitter:@PromocjaPWS2019.07.14 17:41
Polecam Program Wiedzy Społecznej K. Karonia - na youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i jego stronę historiasztuki.com.pl. Zbiór wszystkich jego prelekcji na wiedzaspoleczna.pl.
Foster2019.07.14 13:11
Mnie ta szóstka się podoba: zwłaszcza "500+" dla każdego pracującego za mniej jak 4500 zł. , 13 ta emerytura na stałe, lepsza służba zdrowia, czyste powietrze.
TERAZ JEST POLSKA A NIE ZYDOLANDIA2019.07.14 9:59
SCHETYNIE NIKT NIE WIERZY NAWET ZYDOKOMUNA ALE KOGO MAJA POPIERAC JAKO ZLODZIEJE I OSZUSCI LICZA NA TO ZE DALEJ BEDZIE JAK BYLO BEDZIE MOZNA KRASCH WYZUCAC WARSZAWIAKOW POLAKOW Z MIESZKAN NA BRUK BYLO HULAJ DUSZA PIEKLA NIEMA I RUBTA CO CHCETA BO TO BYL ZLOTY CZAS DLA SWIATA PRZESTEPCZEGO I ZBOZEJ LASKI POLITYKIEROW.
Hanna2019.07.14 0:09
PO staje się podróbką firmy PiS. Dziękuję wolę oryginał.
www2019.07.13 23:36
Program PO staje się powoli klonem programu PiS. To może prościej od razu wstąpić do PiS, niż budować jego kopię? :))
Cogito ergo sum2019.07.13 22:24
Platforma z partii pragmatycznej przeistacza się w partię ideologiczną, ponieważ nie mają pomysłów na rzeczywistość Polaków. Skoro nawet są przeciwni budowie Centralnego Portu Lotniczego, bo jest w Berlinie, to o czym tu mówić. Oni uprawiają klientystyczną i bazarową politykę
anonim2019.07.13 22:06
PO KO ustami Schetyny obiecuje wszystkim Polakom nową jakość życia w Polsce ,w sześciopaku: ( a jakże !) konstytucja, demokracja, dekarbonizacja, związki jednopłciowe i seks grupowy bez prezerwatywy...