Według amerykańskich mediów, kandydat Demokratów Joe Biden, który zdobył w wyborach prezydenckich 5 mln głosów przewagi nad ubiegającym się o reelekcję prezydentem Donaldem Trumpem, wygrał wybory uzyskując 290 głosów elektorskich. Donald Trump miał zdobyć ich 2017, jednak mimo to, zdecydował się na nietypowe oświadczenie w mediach społecznościowych. Trump przekonuje, że wygrał wybory.

Donald Trump od początku nie uznał zwycięstwa swojego rywala. Razem ze swoim sztabem przekonuje, że w czasie wyborów dochodziło do szeregu nadużyć i fałszerstw na korzyść kandydata Demokratów. Domaga się ponownego liczenia głosów i kieruje pozwy do sądów.

Dziś Donald Trump zdecydował się napisać na Twitterze krótkie oświadczenie, w którym nazywa siebie zwycięzcą wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych:

- „Wygrałem wybory” – czytamy na profilu obecnego prezydenta.

W całych Stanach Zjednoczonych trwa śledztwo dot. nieprawidłowości w wyborach prezydenckich.

- „Upoważniam was do śledztwa w sprawie poważnych zarzutów dotyczących nieprawidłowości w głosowaniu i liczeniu głosów przed zatwierdzeniem wyborów” – napisał w specjalnej notatce prokurator generalny William Barr.

kak/DoRzeczy.pl. Twitter