Dominik Tarczyński: Mamy wnuków sowieckich oprawców w Sejmie - zdjęcie
02.03.19, 20:00

Dominik Tarczyński: Mamy wnuków sowieckich oprawców w Sejmie

40

"Trzeba pokazać kim byli kaci Niezłomnych, kto był i jest obecnie z nimi związany, kto ich broni, jakie to są środowiska i osoby. Żyje przecież wciąż wielu prokuratorów, którzy wydawali wyroki skazujące polskich bohaterów - nie wspominając o Stefanie Michniku. Wszystkie nazwiska powinny być pokazane, aby stanąć w prawdzie. Wtedy wszystko będzie jasne" - mówi Dominik Tarczyński komentując poseł PiS, będący wnukiem Żołnierza Wyklętego Józefa Albińskiego ps. Lis.

W rozmowie z portalem wpolityce.pl Tarczyński przyznał, że są w Polsce środowiska, które są przeciwne Żołnierzom Wyklętym i ich celem jest opluwanie ich pamięci w mediach.

"Trwa sztafeta pokoleń. Walka Żołnierzy Wyklętych była potrzebna i niezbędna, bo to dzięki ich ofierze życia mamy wolną Polskę. W środowiskach postsowieckich pojawia się widocznie jakiś wyrzut sumienia, o ile mają one w ogóle sumienie. Chcą zagłuszyć niewygodną prawdę. Są to najczęściej ludzie, którzy są bezpośrednio, a czasie pośrednio związani z poprzednim systemem. Przypominam, że mamy wnuków sowieckich oprawców w obecnej kadencji Sejmu. Jest to sztafeta pokoleń, w której bierzemy udział i naszym celem jest bronić dobrego imienia tych, którzy bronili dobrego imienia Polski. Widziałem prowokacje Senyszyn i Czarzastego. Moim zdaniem była to akcja zaplanowana na to, aby się wypromować" - mówił poseł.

Jednocześnie polityk PiSu odniósł się do wypowiedzi dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, który namawia do zerwania z poprawnością polityczną i wskazania kim byli kaci Niezłomnych.

"Trzeba pokazać kim byli kaci Niezłomnych, kto był i jest obecnie z nimi związany, kto ich broni, jakie to są środowiska i osoby. Żyje przecież wciąż wielu prokuratorów, którzy wydawali wyroki skazujące polskich bohaterów - nie wspominając o Stefanie Michniku. Wszystkie nazwiska powinny być pokazane, aby stanąć w prawdzie. Wtedy wszystko będzie jasne" - podkreślił Tarczyński.

"Od dawna mówiliśmy, że mamy do czynienia ze środowiskiem, które gardzi tymi, którzy walczyli o wolną Polskę, które nazywa ich bandytami. Koalicja Europejska pokazuje, że wartości nie mają dla niej żadnego znaczenia. My mówimy o bohaterach, a oni mówią o walce z PiS-em, o walce z symbolami, o walce z nazwami ulic, z pomnikami. To jest walka podobna do tej, którą stoczyliśmy w trakcie komuny, gdzie zdejmowane były krzyże, obalane symbole związane z polskością. Czym się to różni? Osobiście nie widzę różnicy" - dodał.

mor/wpolityce.pl/Fronda.pl

Komentarze (40):

Ela2019.03.3 10:29
Trzeba było usunąć wszystkich , naród by zrozumiał. Istniało porozumienie , my nie kopiemy waszych a wy nie kopiecie naszych i szafa gra. Wystarczy spojrzeć jakich macie doradców ministrów .A prezydent, kogo reprezentuje? SKOK Wołomin ? Trzeba społeczeństwo informować o wszystkim .Ważne wiadomości są ukrywane i ludzie o tym wiedzą a p. Kurski dalej prezesuje w TVP. Nic się nie zmieniło jest wszystko po staremu jak za komuny , nie ma co narzekać i się skarżyć. "Widziały gały jakich ludzi brały".
Katie2019.03.3 11:19
Bredzenie jak się nie ma co napisać to najlepiej wychodzi bełkot milcz kobito z kodu
Lookacz2019.03.3 7:45
Wnuk zbrodniarza antypolaka i wroga ojczyzny w rządzie, w sejmie, w administracji, w armii itp. ... to wymierny wskaźnik skutków "okrągłego stołu" i działalności Bolka Obalacz! ... To wielkie zło ii bezpośrednia przyczyna dzisiejszych problemów Państwa i tragedii milionów Polaków.!
kto2019.03.3 6:28
Dziadzio Tarczyńskiego był szmalcownikiem i Tarczyński z tego jest dumny.
Darek2019.03.3 0:46
Święta racja!Zaprzaństwo jest dziedziczne więc trzeba odsuwać od władzy potomków tych morderców.Publikacja nazwisk jak najbardziej bo to jest naturalne,że bandyci biorą na siebie i swoje następne pokolenia winę jaką uczynili! Skoro szlachectwo przechodziło z ojca na syna itp.to ZAPRZAŃSTWO również.
Prawy2019.03.3 0:24
Dzieci nie odpowiadają za grzechy ojców, gorzej, że mamy komunistycznych prokuratorów w sejmie!
Darek2019.03.3 0:50
Odpowiadają do 7 pokolenia!
TS4PiS2019.03.3 13:18
Czyli każdy z nas odpowiada za 254 osoby, na których działania nie miał żadego wpływu? Nie licząc rodzeństwa swojego i tych osób. To żart, prawda?
EMA2019.03.3 22:51
dzieci nie odpowiadaja ale z reguly popieraja swoich ojcow i dziadkow a to jest NIEBEZPIECZNE dla nas i Polski
Czy amy wnuków Homo erectus?2019.03.3 0:09
Należy poddać wszystkich parlamentarzystów badaniom DNA, bo wszystko wskazuje na to, że nie wszyscy należą do grupy Homo sapiens.
Magda2019.03.2 23:27
TS4 PiS "! A po co ty tu "gdybasz"?! Co będzie, a może Grecja nas czeka ? Spokojna twoja "rozczochrana"! Bedzie dobrze, mamy dobrą gospodarkę, nawet dziwne, ale nas w PE chwalą za to! Tylko niech zdrajcy nie donoszą na nas do UE! Przecież państwem w Unii jest Polska, a nie PIS! Więc na nas Polaków skarżą ! Jakim trzeba być pseudo-Polakiem, żeby tak robić??? Żaden eurodeputowany w Unii tak nie robi! Za jakie judaszowe" srebrniki to robią?
Stachu2019.03.2 23:28
Woli pan koncernowe czy te z lokalnych?
TS4PiS2019.03.3 12:02
Ale przecież tak samo donosili ludzie z PiS i związani ze środowiskiem Radia Maryja. Proszę, mój ulubiony youtube`owy flmik na tę okazję: https://www.youtube.com/watch?v=gfdT3M7XHFs. Otwiera go mój ulubieniec, Riczart Czarnecky. Uważam, że czeka nas Grecja poniważ zamiast inwestować, przeżeramy dobrą koniknkturę, która z dużym prawdopodobieństwem właśnie się kończy i zwiększamy dług publiczny. Ale tu zgoda - pożyjemy to się dowiemy. Życzę nam, żebym się mylił.
Tadeusz2019.03.2 22:03
@JanP Że też ci bolszewią nie śmierdzi.A do wora i do jeziora to Popiełuszków a nie porządnych komuchów człowieków honoru.
JanP2019.03.2 21:19
"Mamy wnuków sowieckich oprawców w Sejmie" No i co zamierza p.Tarczyński z tym fantem zrobić? Może do wora a wór do jeziora? Coś mi waść faszystą śmierdzisz na odległość.
anonim2019.03.2 22:48
...... wor do jeziora .......- Czy to twoja propozycja JanieP? Nie czekaj! Do dziela !!!
Rocco_Wawa2019.03.2 20:31
Taki Kryze..sędzia Kryze był wice ministrem sprawiedliwości w I rządzie PISu. Skazywał opozycjonistów z Solidarności w tym Prezydenta Komorowskiego na więzienie. Tatuś sędziego Kryze skazał na śmierć rtm Pileckiego....no i prokurator stanu wojennego towarzysz z PZPR, obrońca księdza pedofila z Tylawy Piotrowicz
Darek2019.03.3 0:49
Kryże stoi po prawej stronie więc nie zaliczaj go do czerwonych gadów! Upaść łatwo ale podnieś się ciężko a On się podniósł !
Marian2019.03.3 8:26
Jezeli skazal takich "opozycjonistow" jak Michnik czy Walesa to dobrze zrobil
Anna2019.03.2 20:27
Oczywiście, że są w sejmie wnuki oprawców. Np. Tomasz Cimoszewicz, wnuk Mariana Cimoszewicza, agenta NKWD, służącego potem w Smierszu, w Informacji Wojskowej i WSW. Okrutnie katował akowców i zwalczał Żołnierzy Wyklętych. Za jego zasługi dla sowieckiego systemu syn - Włodzimierz Cimoszewicz został komunistycznym dygnitarzem, a wnuk Tomasz posłem PO.
JaKi2019.03.2 20:38
Może pani mi wyjaśni co wnuk może zrobić dziadkowi aby była pani zadowolona?Może zabić dziadka a samemu się powiesić za grzechy dziadka? Ma pani inne propozycje?
basia2019.03.2 22:08
mam dla ciebie propozycję, psychiatra czeka
sylwe2019.03.3 6:50
mógłby nie kontynuować linii politycznej dziadka,odciąć się od niego ,jak to zrobił Cenckiewicz
JaKi2019.03.2 20:25
Co za debil Jak wnuki mogły wpłynąć na dziadków skoro ich nie było na świecie pod koniec lat 40-tych?
anonim2019.03.2 20:36
Każdy nawet debil wie,że to dziadkowie ukształtowali swoje pacholęta a nie odwrotnie.
JaKi2019.03.2 20:43
Dziadkowie a nie rodzice? Ciekawe.Pan nie miał rodziców którzy pana wychowywali,tylko dziadka?
zenio2019.03.3 8:55
Zostaw człowieka, sam fakt,że bezkrytycznie słucha tego debila Tarczyńskiego wystarczy,żeby z takim debilem nie wdawać się w dyskusję.
Maria Błaszczyk2019.03.2 22:48
Zaraz, zaraz. A jak ktoś miał jednego dziadka komunistę, drugiego endeka, a babunię jedną socjalistkę, a jeszcze inną brzydzącą się polityką i w ogóle niezbyt kumatą??? To kto go ukształtował? Nie twierdzę, że wychowanie jest bez znaczenia. Ale na miłość boską, człowiek jest istotą myślącą, obdarzoną zdolnością rozwoju, o indywidualnej wrażliwości. Wychowałam się w domu prababci endeczki, antysemitki, tradycjonalistki. Moi rodzice mają poglądy prawicowe, bardzo silnie liberalne. Ja - socjaldemokratyczne.... To jak ja się tam uchowałam??? (dodam jeszcze, że moj dziadek, syn rzeczonej prababci, wbrew poglądom matki, wziął udział w Powstaniu Warszawskim...)
Lookacz2019.03.3 7:34
Naprawdę?! ... wiesz jakie masz poglądy i światopogląd, wiesz jakie relacje i uczucia łaczyły/łączą cię z bliskimi ... a nie jesteś w stanie ocenić, którzy z twoich przodków mieli największy wpływ na ukształtowanie twojej osobowości?! .. Dziewczyno, to ty strasznie tępa musisz być!
bea2019.03.2 23:39
wnuki to w mnemaniu pana Tarczynskiego poklosie zdrajcow i komuchow
Darek2019.03.3 0:42
Niestety ale zaprzaństwo jest dziedziczne tak samo jak szlachectwo i wnuki tych ZER nie mają prawa rządzić w Polsce!
Usia2019.03.3 14:06
Dziadkowie wpłynęli na wnuki!
TS4PiS2019.03.2 20:14
Mamy też komunistycznych prokuratorów, brutalnie odznaczanych medalami za zasługi dla poprzedniego systemu. Ale to jakoś nikomu w PiS nie przeszkadza.
urszula2019.03.2 21:52
przeszkadza , przeszkadza ,ale wszystko w swoim czasie,najpierw biede trzeba nakarmic i odziac, osadzac zbrodnie przeciwko ludzkosci zawsze zdazymy,bo nie ulegaja przedawnieniu.
TS4PiS2019.03.2 22:07
A to jakoś nie słychać o tym... Oj, to bardzo nieładnie w stosunku do pana prokuratora... No ale mógł sobie lepiej kolegów dobierać. Wiedział co spotkało Giertycha i Leppera po romansie z JK. Ale kto wie... Może to Piotrowicz te zbrodnie osądzi? W Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka już zasiada. Bieda dopiero będzie. Grecy też tak tańcowali... Ja tam sobie poradzę - wędkę mam. Ale tym, którzy rybę dostali i tylko z tej ryby żyją, to nie zazdroszczę. Ciekawe na kogo będą psioczyć.
Piotr Nowak2019.03.2 20:09
Mamy też nawiedzonych szamanów, pomocników egzorcystów w futrze z jenotów... I jakoś żyjemy
anonim2019.03.2 20:29
Kochamy szamanów i pomocników egzorcystów, bo pokazują nam antypolaków,żeby pozostać w praw dzie.A replika Piotra Nowaka to uderz w stół.
kto2019.03.3 6:24
2.3.19 kur... antypolska takim jak ty powinno się każdy dzień michę poleroewac!
anonim2019.03.3 7:23
Wystarczy, że tobie odbyt polerują.
Lookacz2019.03.3 7:17
POtomstwo bydlaków rządzi! ... to bydlęta ryczą!