„Dobra zmiana” - ostry spot Andrzeja Dudy - zdjęcie
19.05.15, 09:59

„Dobra zmiana” - ostry spot Andrzeja Dudy

15

To pierwszy w tej kampanii spot Andrzeja Dudy, w którym bezpośrednio skrytykowany jest Bronisław Komorowski. Na początku widać m.in. awanturującego się Andrzeja Hadacza („Andrzejka” z Krakowskiego Przedmieścia) i kilka agresywnych wypowiedzi Komorowskiego.

- Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć, że żyjemy w złotym okresie – mówi obecny prezydent. Jego słowa są zestawione ze zdjęciami ze spotkania Komorowskiego z niepełnosprawną panią Bogusią oraz z jego radą, by dziewczyna zarabiająca 2 tys. zł zmieniła pracę i wzięła kredyt. Następnie pokazuje się plansza z napisem: potrzeba nadziei. Widać ruiny zamku, nad którymi powiewa biało-czerwona flaga. Następnie pokazane są nowoczesne wieżowce w centrum Warszawy, tłumy skandujące nazwisko Andrzeja Dudy i sam kandydat, który serdecznie wita się z ludźmi i obiecuje odbudowę Rzeczpospolitej.

Członkowie sztabu Andrzeja Dudy mówią, że scenariusz spotu „napisało życie”, a jego emisja jest odpowiedzią na ataki ze strony konkurenta.

- Dobra zmiana, o któremu mówił Andrzej, poziom i klasa, która prezentował, to jest to, czego Polacy potrzebują – stwierdziła Beata Szydło.

- Dziś prezydent Komorowski ma twarz pana Karolaka – uznał z kolei Marcin Mastalerek, odnosząc się do programu Tomasza Lisa, gdzie Tomasz Karolak atakował Dudę za wpisy pochodzące z fikcyjnego konta twitterowego podpisanego nazwiskiem córki kandydata PiS, Kingi.

- Jeżeli [Komorowski] natychmiast nie wyrzuci z komitetu honorowego pana Karolaka, to znaczy, że akceptuje atakowanie córki kontrkandydata – dodał Mastalerek. - To mogło być inspirowana przez sztab Bronisława Komorowskiego.

KJ

Komentarze (15):

anonim2015.05.19 10:15
@prawomocny. Miał nie mieć szans już w pierwszej turze. Jeszcze w lutym sondaże dawały Komorowskiemu 63%, a Dudzie 15%. A kto się pogrążył, to zobaczymy dopiero w niedzielę.
anonim2015.05.19 10:29
Zamek z polską flagą- symbol nadchodzącego średniowiecza pod rządami Dudy i PiSu???
anonim2015.05.19 10:30
Widać, że walka jest zażarta, skoro sztab pana Dudy nie odmówił sobie pokazania jak to jego śmiertelny przeciwnik włazi w Japonii na krzesło, a to jest z pewnością drzazgą w wizerunku pana Bula:-)
anonim2015.05.19 10:31
Nie udawaj obiektywnego, bo nim nie jesteś. Po prostu stosujesz prostą manipulację psychologiczną. Nic nowego - to samo słyszę od wielu lat i uodporniłem się. Z rezultatów pierwszej tury wynika zaś, że na większość wyborców to także już nie działa.
anonim2015.05.19 10:38
tu na frondzie takim Andrzejkiem co to mówi o pokoju i miłości a drugiemu nóż w plecy wsadzi a już Katolikowi to uczyni z radością jest wielu, np. arbitre, anitfuj, francol, prawosierp, itd... i oni mówią o miłości, tolerancji ? szok !!!
anonim2015.05.19 10:53
@prawomocny.Co pisze pan Teluk to jego sprawa - każdy ma prawo mieć własną opinię. Ja przynajmniej nie udaję tzw."obiektywnego". A że nim nie jesteś (nawet jeśli nie głosujesz) to wyraźnie widać z powyższych wpisów.
anonim2015.05.19 11:01
Sztaby sztabowców i tuzy dziennikarstwa opowiadają Polakom kto wygrał debatę.Nie potrzebne są cudze opinie,widziałam agresywnego Komorowskiego,jego złość wynika z obawy przed utratą raju,z frustracji że musi podjąć wysiłek.Irytacja feudała.To wiem.
anonim2015.05.19 11:06
Co za czasy! Muszę się po raz pierwszy zgodzić z tym oszołomem AirWolf-em.
anonim2015.05.19 11:25
Reklama ściągnięta, i to z przegranego gościa, ale i tak sztab Dudy wygrał wg mnie w wyborach na prezydenta. Aha, przepraszam, głosuje się na kandydata.
anonim2015.05.19 13:13
Andrzej Duda - to sie uda : ) : )
anonim2015.05.19 13:45
sztgab Dudy musi się obudzić, zobaczcie na WP, Interii czy fdZie indziej jak Komorowski wespół z Kwaśniewskim i innymi ostro atakuje Dudę, zmasowany atak ze wszystkich stron, a to dopiero jest wtorek, zaspaliście, do roboty
anonim2015.05.19 14:37
debata o niczym nie decyduje. zdecydują wyborcy Pawła Kukiza, a ci na pewno nie pójdą za Bulem. @ existenz ta debata to był popis chamstwa Komorowskiego. zresztą we wszystkich sondach internetowych zwycięzcą debaty został A. Duda.
anonim2015.05.19 15:14
@prawomocny To andrzejek prowokator.
anonim2015.05.19 16:25
Wygrał debatę ? to jedno mu się udało za całe 5 lat To nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować. Niestety miałem nieprzyjemność oglądać kłótnie "Kargula i Pawlaka" Dla mnie debata jest nie potrzebna bo wiem jak ocenić obecnego Pryncypała.
anonim2015.05.22 5:35
i tak Duda wygra. I to nie jest wina Komorowskiego, bo to sympatyczny starszy Pan. Idealnie wpasował się w urząd, który piastuje. Nie oszukujmy się, Prezydent Rzeczypospolitej za dużo nie może jednak. Tutaj raczej chodzi o jego przynależność do PO. Nie chce prorokować w tej kwestii, ale na jesień mamy wybory parlamentarne; PO również nie zwycięży. PiS natomiast zagrał bardzo dobrze. Od początku schowali Macierewicza, Jarek też się jakby mniej udzielał. O Smoleńsku też tylko parę zdań. Gdyby tak było na stałe, gdyby skończyli z tą niejasna polityką nienawiści i Pan Jarosław stanął z boku razem z tą armią ignorantów to PiS rządziłby niepodzielnie przez bardzo długi okres. Bo ludzie nie głosują na tę właśnie z tych względów. Wiedzą, że robią źle głosując na PO, ale wybierają "mniejsze" zło.