Dla mordercy 10-letniej Kristiny tylko kara śmierci - zdjęcie
14.06.19, 14:15

Dla mordercy 10-letniej Kristiny tylko kara śmierci

118

W lesie pod Żarowem odnaleziono ciało zamordowanej 10-latki. Było częściowo roznegliżowane. Dziewczynka otrzymała liczne rany kłute.

Dziewczynka została porwana prawdopodobnie przez pedofila zaledwie 200 metrów od domu. Wracała ze szkoły w Mrowinach. Skończyła lekcje o 13:00. Wygląda na to, że ktoś wciągnął ją do samochodu i wywiózł 6 km od domu. Tam odebrał jej życie i niewykluczone, że dopuścił się wcześniej gwałtu.

Co będzie ze sprawcą, jeżeli zostanie złapany?

Dożywocie, czyli utrzymanie zbrodniarza na koszt podatników przez całe jego życie.

Naszym zdaniem nie ma jednak innego słusznego wyjścia, jak tylko śmierć. Kodeks karny powinien przewidywać egzekucję dla tak odrażających monstrów jak człowiek, który zabił i być może zgwałcił 10-latkę. 

To nie tylko słuszna zemsta, to jasne wskazanie, gdzie są nieprzekraczalne granice. Zbrodniarze muszą wiedzieć, że za pewne czyny poniosą najwyższą formę kary. Ponadto utrzymywanie więźnia przez całe lata jest demoralizujące i dla niego i  dla całego społeczeństwa. Trzeba przywracać zdrowy prawny porządek.

Dla pedofilów-morderców - bezwzględna kara śmierci!

bsw

Komentarze (118):

Orzech2019.06.16 9:13
Od poczęcia do naturalnej śmierci czyż nie tak piszecie cały czas?
Olej2019.06.15 13:11
Rodzicielstwo i absolut miłości Matka rodzi dziecko, pielęgnuje je, karmi, czuwa gdy jest chore, otacza miłością patrząc jak wzrasta, jak się zmienia, uczy otaczającego świata. Dziecko przynosi radosć swojego istnienia, pierwszych słów, gestów, płaczu, usmiechu. Wyobrażeniu jak ono będzie wyglądało gdy dorośnie i stanie się dojrzałym człowiekiem. Wszyscy mający dzieci wiedzą jak człowiek się obawia zła, krzywdy, jak ją przeżywa gdy dotyka naszego dziecka, choroba, cierpienie, trudy nieprzespanych nocy, lęku o życie. Lęku biologicznego, który przekracza wszystko I gdzieś w naszą rzeczywistość wchodzi potwór, absolut zła, bestia. Czujemy strach przed potwornością, nasza empatia wchodzi w położenie tych rodziców, których dotknęła śmierć, jej potworność. Chcielibyśmy udzielić wsparcia, ratować, to nasze człowieczeństwo płacze. Kara śmierci – nie zemsta, nie odwet, to odpowiedzialność za czyn. Abyśmy funkcjonowali jako ludzie musimy określać granicę, poza którą nie ma już człowieczeństwa gdyż czyn je wyklucza, unicestwia. O ile kara śmierci może być sprzeczna z przykazaniem nie zabijaj, o tyle życie samo określającego się zła jest sprzeczne z logiką życia niszcząc je.
Agnieszka2019.06.15 17:00
Bardzo trudny temat podjąłeś. Tylko przypomina mi się wywiad z Eleni. Mordercę jej córki Afrodyty skazano na 25 lat. Już wtedy wyroków śmierci nie wykonywano i według Eleni to dobrze. Mówiła, że warunkiem jej pogodzenia się z losem, ze stratą było wybaczenie mordercy. Że dzięki temu, że wybaczyła może żyć. Powiedziała jeszcze o czymś ważnym, że przy wykonywaniu wyroku śmierci zawsze jest kat. Obciążamy więc czyjeś sumienie śmiercią. I zamiast jednej tragedii, jest kilka. Coś w tym jest. Modlę się, żeby nigdy nie dowiedzieć się, co czuje matka zamordowanej dziewczynki. Człowiek, który ją skrzywdził nie powinien nigdy wyjść z więzienia, bo to jest potwór, ale kim my będziemy decydując o życiu, czy śmierci? To trudne. Może ta matka też powinna mieć szansę wybaczenia? Może kara śmierci by jej tę szansę odebrała. Nie wiem.
Janina Labisz2019.06.15 19:28
Bronisz tego pederatę? Żałujesz go. Jesteś pusta jak bębenek głupia zakłamana lewaczko. Z całego serca życzę twojemu bękartowi tego samego. Jak to nic takiego to zobacz jak to smakuje idiotko to moze się przestaniesz wypowiadać. nie masz wcale serca.
Olej2019.06.15 20:23
Potworną cechą naszego czasu jest agresja. Reakcja agresywna nieadekwatna do zaistniałej sytuacji. My szczerzymy do siebie kły jak wściekłe psy. Czym to jest spowodowane gdy mamy co jeść, względne poczucie bezpieczeństwa, nie towarzyszy nam egzystencjalno biologiczny strach. Dlaczego nie odpowiadamy reakcją rozumu, ze spokojem. każdy chce zaistnieć poprzez redukcję drugiej osoby postrzeganej od razu jako przeciwnik. udowodniamy naszą wyższość racji przez walkę i to jest źródło zła.
Janina Labisz2019.06.15 20:34
Nie widzisz jak ona cie zaatakowała? Ja tylko reaguje na jej agresję. Ona jest zła, tacy ludzie powinni wymrzeć bespotomnie
anonim2019.06.15 21:01
Janina zostaw w spokoju moje dzieci!!! Tyle razy Cie o to prosiłam. Co z Ciebie za człowiek.
Olej2019.06.15 18:37
Dwie tragedie z których jena dotyczy zabójstwa afektywnego i związku osób dorosłych. Oczywiście również skutek dramatu dla matki i ojca jest poza wyobrażeniem. W drugim przypadku dotykamy bestialstwa i krzywdy bezbronnego i ufnego wobec świata dziecka. Nie wyobrażam sobie jak można skrzywdzić dziecko w jakikolwiek sposób. Być może dotykamy kwestii wrażliwości jako indywidualnej cechy ludzkiej. Jakiejś miary naszej kultury polskiej, w której nie mieściło się krzywdzenie kobiet, dzieci i starców. Ten rys naszej polskiej szlachetności powoduje reakcję buntu na zło w tak odrażającej postaci.
Agnieszka2019.06.15 18:43
Nie do końca afektywnego (zaplanowane porwanie, strzał w głowę i w serce) i nie do końca osoby dorosłej, bo Afrodyta nie miała jeszcze 17 lat. Chodziła do liceum. Dla każdego normalnego człowieka krzywda dziecka to coś niewyobrażalnego i najgorszego i mamy prawo, nawet powinniśmy się buntować. Tylko, że to o czym pisałam wyżej nie jest proste. Ale to tylko moje przemyślenia.
Olej2019.06.15 20:27
W istocie trudno o tym dyskutować.
andrzejhahn32019.06.15 11:49
skoro wy frondowskie nieuki miewacie wizje.............to dlaczego nie wskazecie policji tego zwyrodnialca
Krystyna K2019.06.16 0:23
Bo czekamy na ciebie, dajemy ci pierwszeństwo! A może to ty???
Anna2019.06.15 9:37
Maria Błaszczyk- to co tu wyprodukowałaś, to stek bzdur. Homoseksualizm był na liście chorób psychicznych. Decyzja Amerykańskiego Towarzystwa Psy­chi­a­trycznego o wykreśle­niu homosek­su­al­izmu z klasy­fikacji zaburzeń psy­chicznych przez głosowanie została poprzedzona intensywnymi dzi­ała­niami lob­bin­gowymi "terrorystów" gejows­kich. W 1973 roku zmieniono klasyfikacje z choroby psychiatrycznej na zaburzenie seksualne. To co odbywa się obecnie na świecie i próbuje się zaszczepić w naszym kraju zakrawa na totalną paranoję. Wszelkie odchyły próbuje się narzucać społeczeństwu jako normę. A normalni ludzie nie potrzebują parad, aby funkcjonować. Homoseksualne lobby wkraczając na polski grunt próbuje oswajać spoleczenstwo roznymi sposobami, a to wzorem państw zachodnich pierwszy krok do wdrażania żądań. Teraz staje się klarowne dlaczego książeczki dla dzieci przedszkolnych, promowane przez gender zawierają treści oswajające z seksem. Jest to bardzo wymowne w czasach kiedy trwają prace nad usunieciem pedofilii z klasyfikacji zaburzeń psychicznych.
Maria Blaszczyk2019.06.15 16:58
O jeżu... Po pierwsze my tu nie o Amerykańskim Towarzystwie Psychiatrycznym, tylko o WHO. Kto więc wyjeżdża tu z bzdurami, do tego zupełnie nie na temat??? To dwie zupełnie różne, niezależne od siebie organizacje. Po drugie - skoro wprowadzasz tu temat APA (choć nie wiem dlaczego - bo my uzywamy ICD, a nie DSM) - to nie. Homoseksualizm wq DSM-I i DSM-II był sklasyfikowany jako "dewiacja seksualna". Dewiacje definiuje się jako ZABURZENIA. I nie, nie usunieto jej w wyniku głosowania. Usunął ją zarząd APA, w wyniku napłynięcia nowych wyników badań. Tak to jest w nauce - gdy jakaś teoria upadnie, zastępuje się ją kolejną, w lwiej części przypadków - bardziej trafną. Kiedyś uważano, że histeria to wynik tego, że macica przemieszcza się w ciele kobiety i zaburza poszczególne funkcje. Dziś uznajemy, że zaburzenia dysocjacyjne powstają, gdy jakaś osoba nie radzi sobie efektywnie z różnymi emocjami. Czy uważasz, że powinniśmy wrócić do historyjek o wędrującej macicy, bo tak kiedyś uważano? W każdym razie - najpierw wykreślono Homoseksualizm, uznając go za "orientację". A następnie - grupa homofobicznych członków APA zorganizowała ten plebiscyt - który, jak wiemy, przegrała. Nie było tam żadnych terrorystów. Serio. A w odchyłach nie ma nic złego, jeśli nikogo nie krzywdzą. Ludziom z odchyłami należą się takie same prawa, jak całej reszcie. Do tego poziom "nieoswojenia z seksem" polskich dzieci jest szokujący. Rozumiem, że nie pracujesz z dziećmi. One sa oswojone z porno - które do prawdziwego seksu mają się tak, jak "M jak miłość" do prawdziwego życia. Natomiast nie mają żadnej wiedzy, która mogłaby im być potrzebna. Np. nie wiedzą, że jak seksu nie chcesz - to masz prawo go nie uprawiać. Bo banda przeciwników edukacji własnych dzieci nie pozwala na wyłuszczenie im koncepcji "konsensualnego seksu" czy "entuzjastycznej zgody". Zadziwia mnie ta potrzeba produkowania łatwych ofiar dla seksualnych drapieżników.
kama2019.06.15 8:16
ja jestem przeciw kary smierci bo mogłoby wiele niewinnych ludzi stracic zycie ,ZRESZTA WIDAC ILE NIEWINNYCH LUDZI SIEDZI I SIEDZIALO NIEWINNIE
Unrug2019.06.15 7:17
A mnie niezmiennie fascynuje, lewacki logika, która pozwala im zabijać dzieci nienarodzone lub przeprowadzać eutanazję na dzieciach ... a nie pozwala wyeliminować niebezpiecznego degenerata! ... ... Odnoszę wrażenie, że jest to naturalna konsekwencja ich działalności, to znaczy systemowej ochrony wszelkiej patologii i zboczeń!!
Maria Blaszczyk2019.06.15 17:14
Serio? No więc spróbuję wyjaśnić. Dzieci nienarodzone nie istnieją, więc jest to kwestia bezprzedmiotowa. Eutanazja to powodowane współczuciem pozbawienie życia osoby nieuleczalnie chorej, najczęściej na jej właśną prośbę. W przypadku dzieci - czasem na prośbę jej rodziców. Tę możliwość stosuję się, gdy mamy beznadziejną sytuację medyczną lub ciągłe cierpienie nie do zniesienia, którego nie da się załagodzić oraz które w krótkim czasie i tak spowoduje zgon. Czyli mamy dziecko, które potwornie cierpi, z jakiegoś powodu. Statystycznie najczęściej są to nowotwory, w ostatnim stadium. Jak się przejrzy te dane, to sa też przypadki dystofii mięśni, mukowiscydozy itp. Czyli to nie jest tak, ze dziecko ma katarek. Tylko że mamy żywą czującą istotę, która straszliwie cieprpi. I ma pesrpektywę, że pocierpi jeszcze tydzień albo miesiąc. Nie wiem, czy Cię kiedyś coś tak potwornie bolało. Mnie kilka razy. Bolały mnie porody - ale trwały po kilka-kilkanaście godzin, a nie tygodnie i wiedziałam, że to się skończy wielkim szczęściem, a nie śmiercią w poniżeniu - a przynamniej tak zakładałam. Inny raz, co mnie bolało, to było, jak zachowałam na jakąs uogólnioną infekcję bakteryjną. I tu muszę się opierać na relacji mojego męża, bo sama pamiętam tylko ból. Podobno jedyne, co miałam do powiedzenia, to że chcę umrzeć. Możesz spytać "jak to, a co z Twoimi dziećmi?". Otóż nie bardzo pamiętam, ale zdaje się, że gorączka i ból sprawiły, że ja w ogóle nie miałam pojęcia, że mam jakieś dzieci. Po prostu, byłam jednym wielkim bólem i jedyne, czego chciałam, to żeby się to skończyło. Ja miałam szczęście. Dostałam antybiotyki i po kilku godzinach czułam się już lepiej, a po trzech dniach - byłam zdrowa. Ale jak pomyślę, że mogłoby to trwać latami... No a do wyeliminowania degenerata wystarczy zamknięcie go w więzieniu.
Unrug2019.06.15 18:31
Aż żal czytać te idiotyzmy!
rebeliant2019.06.14 16:52
Zacznijmy może od mniejszych kroków, ale za to słuszniejszych. Po co zabijać kogoś, kto jest już pojmany ? Jeżeli stwierdza się, że jest sprawcą, to 100% dożywocie bez przepustek wystarczy. W czym natomiast widzę ten słuszny krok. Otóż ten kto został napadnięty nie ponosi odpowiedzialności za obrażenia jakie wystąpią u napastnika ze zgonem włącznie. Ponadto osoba ścigana za przestępstwo o charakterze napaści fizycznej ma mniejsze prawa względem ludzi, którzy czują się zagrożeni bliskością tej osoby; taki ktoś niech wie, żeby lepiej samemu zgłosić się na policję niż np. dostać trzonkiem w czoło.
Zerr02019.06.14 16:55
po to, aby został ukarany to wystarczający powód
Maria Blaszczyk2019.06.14 20:31
A cóż to za kara? Ludzie umierają codziennie, także ci, którzy nikogo nie zamordowali. Też dzieci, jak ta dziewczynka. Za co oni są karani? Nie mam ochoty umierać, ale bez przesady - właściwie nie ma to dla mnie osobiście żadnego znaczenia. Jak umrę, to mnie nie będzie. Różnicę to zrobi wyłącznie ludziom, którym na mnie zależy.
Zerr02019.06.14 21:59
kara jest za zły uczynek oczywiście wiemy, że ludy przedcywilizacyjne mają z recepcją kar, szczególnie kary smierci, jakieś problemy. No coż, nie wszyscy muszą byc ludźmi cywilizowanymi, sa tacy, którym prymityw wystarcza.
PMEJ2019.06.15 1:19
Mario! Ale codziennie umiera się, kiedy nadchodzi czas! a nie wskutek gwałtów, i bestialskiego morderstwa! Wyobraż sobie, że to twoja córka, ! Czy też tak byś teoretyzowała??? Babo jedna, opamiętaj się ! Dalej go broń, nic nie zrobił! Poskarż się do WHO!
Maria Blaszczyk2019.06.15 17:01
Nie wiem, ale na szczęście istnieją ludzie, których zadaniem jest racjonalne działanie w takiej sytuacji. Bo od matki, która straciła - do tego w taki sposób - dziecko, nikt racjonalności nie ma prawa oczekiwać. Nie wie, czemu uważasz, że społeczeństwo powinno kierować się emocjami. Wg mnie - na tym polega cywilizacja, że jednak wybieramy to, co obiektywnie lepsze, a nie to, co dyktują nam emocje.
Zerr02019.06.14 15:57
I przestańcie kłamac, że JPII był za zniesieniem Kary Głownej. Nic takiego nie powiedział.
Maria Blaszczyk2019.06.14 20:23
Powiedział, a nawet napisał. Uważał, że istnieje wyjątek - gdy się nie da zapewnić bezpieczeństwa innym ludziom, czyli poniekąd w obronie koniecznej. A konkretnie brzmiało to tak: "dzięki coraz lepszej organizacji instytucji penitencjarnych, takie przypadki są bardzo rzadkie, a być może nie zdarzają się wcale" ( Evangelium Vitae, p.56 http://www.nauczaniejp2.pl/dokumenty/wyswietl/id/374 ) No więc Polska posiada więzienia, w których da się zamknąć człowieka. Co kończy dyskusję.
Zerr02019.06.14 22:09
Absolutnie nie kończy. To nie było jego zdanie jako Głowy Kościoła. Jego zdanie jako Głowy Kościoła jest wyłożone w Katechizmie - i to dopiero kończy sprawę. Ale zaraz zaraz, co ma wspólnego z "zapewnianiem bezpieczeństwa" pobyt Mordercy w więzieniu? Przeciez ma on tam od groma możliwości do mordowania - współwięźniów, strażników, lekarza. O jakim bezpieczeństwie w ogóle mowa? Nic nie kończy dyskusji. Zobaczycie jeszcze przedpiekle na ziemii.
Zerr02019.06.14 15:56
Krystynka - następna ofiara lewaków! Macie jej krew na rękach, bo to wy od lat ochraniacie morderców znosząc Karę Śmierci.
Maria Blaszczyk2019.06.14 20:25
Tak, bo jak obowiązywała kara śmierci, to zwyrodnialcy nie mordowali dzieci... A nie, wróć... Chociażby taki Trynkiewicz. A ofiara miała na imię Kristina, ciekawe, po co to przekręcasz?
Zerr02019.06.14 21:56
Po polsku używamy polskich form imion. Takie sa zasady i już. Kara śmierci jest po to, aby: - ukarac sprawcę - zagrozic innym każdy z tych powodów jest całkowicie wystarczający do uśmiercenia mordercy
Agnieszka2019.06.15 15:55
Używamy takich imion jakie zostały nadane, czy jak ktoś nazwie dziecko Adalbert, to uparcie będziesz mówił do tego dziecka "Wojtusiu"? Do reszty się nie odniosę, bo to co piszesz jest chore.
Maria Blaszczyk2019.06.15 16:42
A niby kto wymyślił tę zasadę? I niby czemu tak miałoby być? A "kara śmierci" to żadna kara. Niby za co ukarano to dziecko? Dziecko przeżyło horror - i zostało zamordowane. A teraz całe cierpienie spadło na ludzi, którzy ją kochali. I niby czym to ma grozić?
eutanazja...2019.06.14 15:53
w wiezieniu sam sie powiesi....umila mu zycie nstepnego dnia!!!!
Beata M-K2019.06.14 15:50
Nawoływanie do zastosowania kary śmierci na jednej linii z Litanią do Serca Pana Jesusa - oto cała fronda, wycierajaca sobie usta nauką Kościoła i Ewangelią. Zastanówcie się co piszecie! Stała się niewyobrazalna tragedia! Współczuję Rodzinie zamordowanej ! Tylko! - Pan Komenda tez mógł być skazany na karę śmierci, a okazało się po latach ze jest niewinny. W tej sytuacji nie odważyłabym się nawoływać do przywrócenia kary śmierci. Szanowni Redaktorzy Frondy - poczytajcie Ewangelię i żyjcie według tych zasad, albo nie nazywajcie siebie portalem katolickim!
asder2019.06.14 16:07
Obok Jezusa na krzyżu wisiało dwóch morderców i nie powiedział im że niesłusznie ponoszą śmierć natomiast zapewnił miejsce w raju dla tego który żałował i powiedział że słusznie ponosi karę. To tak a propos czytania ewangelii. A twoje puste słowa o współczuciu wsadź sobie. JA współczuje zamordowanej i nawet nie mogę sobie wyobrazić co to dziecko musiało znieść zanim ten potwór ją zabił. Odebrał jej wszystko. Więc nie piernicz hipokrytko. Przecież wiadomo że tu chodzi o dowalenie Frondzie.
Prwada wyzwala2019.06.14 23:19
A gdzie dekalog i takie jedno przykazanie: NIE ZABIJAJ!
Unrug2019.06.15 7:11
NIe zabijaj oznacza również ochronę życia! ... dlatego nie popełniasz grzechu jeśli zabiłeś kogoś w obronie życia cudzego lub swojego! ... Rozumiem jednak, że dla ograniczonego lewaka to może być trudne do zrozumienia!
Beata M-K2019.06.15 9:33
Drogi Unrug - w obronie własnej nie oznacza ze mozna zabić z zemsty Rozumiem ze "lewak" to słowo-klucz do obrażania tych co mają inne poglądy?
berty2019.06.15 12:03
Dla lewaków sprawiedliwość jest zemstą kiedy spada na zboczeńców i wszystkich tych z którymi trzymają. Natomiast zemsta jest sprawiedliwością kiedy to lewacy się jej dopuszczają. A co do dekalogu pan Jezus lepiej wiedział co oznacza przykazanie Nie Zabijaj dlatego wybaczył temu łotrowi który uznał że słuszną karę ponosi. Lewak to eufemizm na określenie ludzi złych. Może lepiej nazwać ich kozłami. I znowu będziesz tłumaczyła co Jezus miał namyśli.
Unrug2019.06.16 9:43
Prewencja! ..
Beata M-K2019.06.15 9:31
Sanowny Asder, dlaczego piszesz do mnie "Więc nie piernicz hipokrytko. "- Nie znasz mnie, nie wiesz co w zyciu przeszłam, NIE WIESZ KOMU I CO MUSIAŁAM WYBACZYĆ!, nie wiesz czy moje słowa są puste czy nie - DLACZEGO ZATEM MNIE OBRAŻASZ? Nie zamierzam się uwiarygadniać w Twoich oczach - Tylko proszę: NIE ZNASZ CZLOWIEKA- NIE RZUCAJ BŁOTEM! Twój komentarz mnie zabolał! Bardzo...Jeśli Ci o to chodziło to bingo. Tak a propos hejtu na katolickim portalu! W Ewangelii stoi "Nie zabijaj" a zemsta na sprawcy to nie jest obrona konieczna!
Albert2019.06.14 15:42
Fronda żąda kary śmierci dla księdza? Świat staje na głowie.
admin2019.06.14 16:35
Dla każdego pedofila-mordercy.
Albert2019.06.14 20:10
O, redakcja Frondy zaszczyciła mnie odpowiedzią na mój komentarz. Czuję się zaszczycony. Czytajcie częściej moje komentarze, może zmądrzejecie trochę. W końcu wierzycie w cuda, może więc ten konkretny się zdarzy.
Irena2019.06.15 2:26
Albercik ! Wybacz, nie chcę sie zarazić twoją głupotą!
BeZet2019.06.14 15:24
kara śmierci w PL jest zawieszona a nie usunięta.
Maria Blaszczyk2019.06.14 15:48
Chyba się mylisz. Kara śmierci jest zniesiona w prawie karnym w 1998 roku, ostatecznie zaś, we wszystkich okolicznościach – w tym w okresie wojny – w 2013 roku. (moratorium na wykonywanie kary śmierci obowiązywało od 1995 do 1998 - więc chyba Ci dwie dekady umknęły).
Zerr02019.06.14 16:27
1998 - dzień hańby 2013 - dzień zdrady znasz szczegóły, nie jest to powszechne
Leon Napoleon2019.06.14 15:18
W UE nie ma kary śmierci. Co to za bzdurny artykuł?? Czy autora pogrzało? Było wiele dramatów, zbrodni, które w pierwszym odruchu zasługiwały na karę śmierci. ALE jesteśmy cywilizowani - podobno - i umiemy izolować zwyrodnialców. Cóż to za niepełnosprytny umysłowo pismak popełnił taki głupi artykuł?? Fronda! Proszę nie zaniżać poziomu!
admin2019.06.14 16:34
A, no jak w UE nie ma kary śmierci, to nie mamy o czym rozmawiać, to rzeczywiście argument.... :)
Leon Napoleon2019.06.14 22:16
A masz lepszy? Są jakieś zobowiązania podpisane przed przystąpieniem do UE. Wyjątkowo ohydna zbrodnia. A poza tym, pod wpływem emocji, silnych emocji będziemy karę śmierci wprowadzać??? Nie należy zbijać wątpliwego kapitału na niewyobrażalnym dramacie innych. Przemyśl sobie swoje ARGUMENTY, o których warto rozmawiać. Pozdrawiam, PS. podtrzymuję pytanie: czy autora pogrzało?, i twierdzenie, że artykuł jest wyjątkowo głupi
Zerr02019.06.14 22:12
Ludzie CYWILIZOWANI stosuja Karę Śmierci TYLKO dzicy, pozbawieni elementarnej kultury i szacunku dla zycia ludzkiego gwarantuja mordercom życie. Cylilizacja Europejska upadła, i oznaka tego jest m.in. zniesienie kary śmierci.
Leon Napoleon2019.06.14 22:19
Świetnie! Spójrz jak dobrze się ma cywilizacja w USA. Jakoś nie widać poprawy w społeczeństwie przy zasądzanej karze śmierci. Nie odstrasza przestepców. Smutne, prawda?
Zerr02019.06.14 22:26
co smutne? Wszelkie badania z USA dowodz, że każdy jeden wykonany wyrok, odstraszając bandytów, ratuje zycie nawet 8 ofiarom. Krawat odstrasza, ale lewactwa nic nie przekona, ze czarne jest czarne.
Leon Napoleon2019.06.14 22:36
Dlatego maja tak dużą liczbę osadzonych? Ze statystykami nie dyskutuję. Wiem jak się je robi. Jeżeli kogoś zabijemy - odbierzemy sobie szansę na uniewinnienie go w razie pomyłki. Dwa ostatnie przykłady gości, którzy spędzili naście lat w więzieniu... Okazało się ... NIESŁUSZNIE. Czy nie należy wyciągać wniosków z tych historii?
Zerr02019.06.14 23:09
Wymierzenie DOWOLNEJ kary niesie mozliwość pomyłki. W USA jest liczna mniejszość czarna, rodzima, latynoska i polinezyjska, która odpowiada za koszmarnie wiele zbrodni. Jakby nie groźba stracenia, mordowano by kilka razy więcej. Taki maja wrodzony temperament. Jak nasprowadzają ich do Europy, będzie to samo.
Leon Napoleon2019.06.15 12:16
Z pierwszym zdaniem się zgadzam. Reszta to po części pobożne życzenia i hipotezy. Nie jest udowodnione, że poszczególne "rasy" ludzi są mniej lub bardziej podatne na zło...
asder2019.06.14 15:15
Ciekawe kto jest mendą, ten który domaga się wyeliminowania ze społeczeństwa potwora czy ten który śmierć dziecka wykorzystuje do szydery i nazwania kogoś patokatolem ?
Irena2019.06.15 2:16
Asder! Myślę, że to będzie to drugie! Jest tu takie coś, warte rozdeptania! Plącze nam się pod nogami, to brzydactwo! Ona Tak pisze, bo tylko tyle umie ! Na nic lepszego robala nie stać! CIESZY SIĘ I MYŚLI, ŻE NASZ OBRAZIŁA! NIE , NIE ZDOŁA NAS OBRAZIĆ! IM GORZEJ PISZE, TYM DLA NAS LEPIEJ! BĘDZIEMY MIEĆ WIĘKSZE ZASŁUGI! TYLKO NAM TYM POMAGA! DALEJ NIECH TAK PISZE! A "PATOKATOLE" TO ŁADNA NAZWA, ! Miliony ładniejsza niż np.SBek, gej, pedał, lewak, itd / tyle tu ich jest/!
Max Fiend2019.06.14 15:07
Proponuję, żeby bsw osobiście wykonał wyrok jeżeli tak go to jara. Będzie miał to na swoim sumieniu.
Marek 2019.06.14 15:16
Ja to zrobię za darmo , biorę to na własne sumienie!
Zerr02019.06.14 22:15
W czym problem? W Tradycyjnej Kulturze mężczyzna MUSI byc gotowy na to że zabije.
Konfederata2019.06.14 23:17
To prawda.
Monstrancja2019.06.14 15:01
Hitler byłby dumny! #MiłosierdzieKatolickiegoBydła
asder2019.06.14 15:24
Mam nadzieję że kiedyś jakiś katolik podziękuje ci adekwatnie. Żałośnie jest bronić potwora tylko dlatego że jest się opłacaną lewacką dziwką.
Unrug2019.06.15 7:22
Należy dodać swojego potwora ... Bo hitler był lewakiem!
DeusMeusKosmateus2019.06.15 14:16
Hitler był ochrzczonym katolikiem i patriotą!
Unrug2019.06.15 18:12
Zapewne tak jak Ty! ;)
Irena2019.06.15 1:56
TY DURNE MONSTRUM ! KTO TU JEST BYDŁEM! ??? TY JESTEŚ JEGO PRZEDSTAWICIELEM! TO WIDAĆ SŁYCHAĆ I CZUĆ! Ps.PEWNIE NAWET NIE WIESZ, ŻE BYDŁO NIE ZABIJA SWOICH CIELĄT! ŻADNE ZWIERZE TEGO NIE ROBI ! WIĘC O CZYM TY KMIECIU PISZESZ! OŚMIESZASZ SIĘ PAJACU!
Marcin2019.06.14 15:00
Odebrał życie... życie za życie
PolskaKaruzelaObokMuruGetta2019.06.14 14:56
Tomasza Komendę też chcecie powiesić? https://www.fronda.pl/a/patryk-jaki-tomasz-komenda-otrzyma-pelna-mozliwa-pomoc,122992.html
asder2019.06.14 15:19
Pewnie cię tak samo obchodzi jego los jak tej dziewczynki. Ważne że robisz to co nakazał ci twój alfons. Fałszywa troska orędowników kłamstw i zboczeń. Ot tyle.
PolskaKaruzelaObokMuruGetta2019.06.14 15:30
Nie mierz innych swoją miarą lewaku - "alfonsów" miewają takie małe wystraszone lewackie dziwki jak ty.
asder2019.06.14 15:57
Powiedz to rodzicom tej dziewczynki. Po za tym ty masz coś ze zrozumieniem tekstu. Lewakiem jesteś ty. A jak tak ci żal zboczeńców to nadstaw im dupę. Komenda jest niewinny a tu autor artykułu domaga się śmierci dla winnego jakbyś jeszcze kołku nie skapował. Z taki nickiem jesteś lewusem i żebyś się zesrał to nie uwierzę że jest inaczej.
PolskaKaruzelaObokMuruGetta2019.06.14 16:42
Skazali go niewinnie? Mordercę dziecka? To teraz pomyśl co by z nim dzisiaj było, gdyby wtedy zboczeńców-morderców karano śmiercią.
Zerr02019.06.14 22:10
Byłby nieboszczykiem, i co z tego? Sprawców jego skazania skazałbym równiez na krawat, bez wachania.
Irena2019.06.15 1:46
Karuzelo! " Skazano go niewinnie" ! A W CZYM ZAWINIŁA TA DZIEWCZYNKA, ŻE JĄ ZABIŁ, ZGWAŁCIŁ! POMYSLAŁEŚ! CO?? ONA MIAŁA PRAWO ŻYĆ! A KOMENDA ŻYJE, CHOCIAŻ SZKODA MI GO! ONA WRACAŁA PRZECIEŻ TYLKO ZE SZKOŁY!
berty2019.06.15 12:12
Czy ty w ogóle myślisz. Autor artykułu domaga się śmierci dla winnego śmierci tego dziecka. A ty jak ostatni wał od razu zakładasz że skażą niewinnego. Jesteś tępy jak anty szczepionkowcy.
Jarek2019.06.14 14:55
Możliwe też, że biskup przeniesie sprawcę do innej parafii.
Irena2019.06.15 1:32
Jarek ! Czy wiesz, co piszesz ???? Myśllisz trochę ? Znalazłeś sprawcę? Zgłoś na Policję ! OK?? A sprawcę kolego, to się nigdzie nie przenosi, tylko do więzienia! NIE WIEDZIAŁEŚ O TYM ! ? Dziwne? Tacy pedofile, mordercy, nawet, gdy był kiedyś katolikiem, to teraz jest tylko z nazwy! Nic poza tym, chłopie! Cienka ta twoja wiedza !
Marek 2019.06.14 14:48
To jest konsekwencja tego że pederastia nie jest traktowana jako choroba którą zdecydowanie jest , z list WHO zostało to wykasowane w 73' pod naciskiem homoterrorystów. Pedofil sądzi że skoro pociąg do tej samej płci jest normalne to pociąg do dzieci to nić złego . Raport w Kanadzie ujawnił że odkąd LGBT sieje tam terror to kilka krotnie wzrosła liczba przestępstw seksualnych przeciwko dzieciom .
Maria Blaszczyk2019.06.14 15:45
Zechciej może zrobić dwie rzeczy. Przedstaw jakieś statystyki policji na dowód tego terroru. I zalinkuj nam ten raport - poczytamy i zobaczymy, czy rzeczywiście tak jest. Ale biorąc pod uwagę, że najwyraźniej nie masz pojęcia o czym piszesz... Jacy homoterroryści, w jakim roku, jaka choroba.... Na litość boską, WHO przestało klasyfikować homoseksualność jako ZABURZENIE (a nie chorobę), w 1990 roku (a nie 1973) i nie pod naciskiem homoterrorystów, tylko dlatego, że badania naukowe nie wykazały, by homoseksualność zaburzała funkcjonowanie - co jest koniecznym warunkiem do tego, by uznać coś za zaburzenie... Co ciekawe, choć minęło prawie 30 lat, wciąż nie ma żadnych badań podważających tę decyzję.
Zerr02019.06.14 16:57
jak to 'nie zaburza'? To jest twierdzenie bezczelne i rozpaczliwie głupie
Maria Blaszczyk2019.06.14 20:38
No po prostu - nie zaburza. Nie ma w tym nic bezczelnego ani głupiego. Gej wstaje rano, myje zęby, goli się, idzie do pracy. Nie jest mniej wydajny od kogokolwiek innego. Potem idzie na trening albo na kanapie z partnerem ogląda film. Albo gotuje obiad. Albo skleja modele. Wieczorem spotyka się z mamusią na kawę albo wyprowadza psa. Płaci podatki. To naprawdę nie jest tak, ze geje żyją na jakichś wyspach, gdzie ich aktywność sprowadza się do promiskuitycznego, niesłychanie wyuzdanego seksu - otóż przez zdecydowaną większość swojego życia robią dokładnie to samo co cała reszta ludzi, wykonującnormalne zawody, typu nauczyciel, strażak, lekarz - w tym np. ten, który Ci życie będzie ratował, jak zajdzie, odpukać, taka potrzeba.
Zerr02019.06.14 22:24
Równie dobrze możesz napisać, że patologiczna psychopatia "nie zaburza". Czy psychopata nie wstaje rano? Nie goli mordy? nie idzie do pracy? Nawet ludzie z HIV, cukrzycą, po zawale to robią. To są rzeczy spoza oddziaływania tego zaburzenia. Homoseksualiści maja fundamentalnie zaburzony instynkt łączenia sie w pary dla spłodzenia potomstwa, dobierania partnerki i wchodzenia z niz w relacje, czyli jedne z NAJWAŻNIEJSZYCH instynktów. Nie potrafią tworzyc związków, które mogłyby: a) spłodzic dziecko b) wychować je przekazując niezbędne mu wzorce kobiety i mężczyzny To jest patologia jak mało co. Dziecko oddane przez zbydlęconych urzędników gejom do wyhodowania musi zostac okaleczone. Wyciągniemy z tego konsekwencje. PS. nie sprzedawaj nam bajeczki, że zboczeńcy prowadzą "takie samo życie jak inni". To jest kit frajerom, nikt ci nie wierzy.
Prwada wyzwala2019.06.14 23:16
Ja wierze a nawet wiem!
PMEJ2019.06.15 1:10
Zerro , zauważyłeś, że Maria nie mówi nic, że gej oprócz podstawowych czynności , to również gwałci dzieci, morduje,więzi itp. ! U niej to jest wszyustko " cacy", bardzo przykładni ludzie! Nawet pracują wszyscy! Tak myśli właśnie WHO !
Maria Blaszczyk2019.06.15 16:30
Psychopata nie tworzy związków z ludźmi. Więc zaburza. Bo jednym z elementów definicji zdrowia jest własnie umiejętność tworzenia autentycznych relacji. A ludzi z HIV czy cukrzycą się leczy. Jakby się nie leczyło - to tez by zaburzało. A "fundamentalnie zaburzony instynkt łączenia sie w pary dla spłodzenia potomstwa, dobierania partnerki i wchodzenia z niz w relacje" to mają też najwyraźniej księża. Czy bycie księdzem jest zaburzenie?. A związki tworzą i dzieci płodzą, Iwaszkiewicz miał dwie córki biologiczne i jednego adoptowanego syna. Gombrowicz - nie miał dzieci, ale tu masz cudny wywiad z panią Ritą Gombrowicz https://viva.pl/ludzie/wywiady-vivy/wywiad-z-rita-gombrowicz-w-rocznice-smierci-pisarza-23109-r3/ Dzieci wychowywane przez gejów nie sa okaleczone i mamy na to aż nadto dowodów, A to fetyszyzowanie płodzenia dzieci jest dla mnie niezrozumiałe. Mam nad wyraz pozytywny stosunek do prokreacji, ale bez przesady - zajęło mi to może jakiś 1% mojego dotychczasowego życia. Całą resztę robiłam coś innego.
Krystyna K2019.06.16 0:14
Maria, czytałam twoje wypociny! Proszę skończ te chwalenie pedałów! Tego nie da się czytać! Czy może i ty do nich należysz, sadząc po tak zaciekłej obronie??
PMEJ2019.06.15 0:59
Wiedziałam, na 100 % , że nasza Maria B. po przeczytaniu wskoczy tu, by bronić WHO ! Masz z nim przecież kontakt i nie tylko ! Ale zabolało! Jakżeby inaczej !? Już widać,że to są same lewackie teksty! Zresztą, wstawiasz tylko czystą teorię ! Możesz sobie tu pisać, to jest tylko wasza, WHO prawda! A życie jest zupełnie inne! NIE SZKODA CI DZIECKA, TYLKO ROZCZULASZ SIĘ NAD TEORIĄ ! TRAKTUJEMY TO Z PRZYMRÓŻENIEM OKA ! NIE PODAJESZ ŹRÓDEŁ SKAD TO WZIĘŁAŚ! ?!! Operujesz w danej chwili liczbami, czy zdarzeniami ! Nie wierzę ci za grosz! Każdy może sobie takie teksty wstawiać! Wcześniej, ze -3 tygodnie, przed wyborami do PE okazało się wiele rzeczy było nagiętych! Pisałaś jednostronnie! Widzisz tylko jedną stronę, tą lewą, ale na prawą lejesz ile się da! Podpierasz się badaniami naukowymi? A kim byli ci naukowcy, też lewakami? Więc jak im wierzyć? Nie ma sie co dziwić! Czytałam, jak sama o sobie napisałaś , że jest zdeklarowaną lewaczką! Więc strzałka!
Anna2019.06.15 9:31
Maria Błaszczyk- to co tu wyprodukowałaś, to stek bzdur. Homoseksualizm był na liście chorób psychicznych. Decyzja Amerykańskiego Towarzystwa Psy­chi­a­trycznego o wykreśle­niu homosek­su­al­izmu z klasy­fikacji zaburzeń psy­chicznych przez głosowanie została poprzedzona intensywnymi dzi­ała­niami lob­bin­gowymi "terrorystów" gejows­kich. W 1973 roku zmieniono klasyfikacje z choroby psychiatrycznej na zaburzenie seksualne. To co odbywa się obecnie na świecie i próbuje się zaszczepić w naszym kraju zakrawa na totalną paranoję. Wszelkie odchyły próbuje się narzucać społeczeństwu jako normę. A normalni ludzie nie potrzebują parad, aby funkcjonować. Homoseksualne lobby wkraczając na polski grunt próbuje oswajać spoleczenstwo roznymi sposobami, a to wzorem państw zachodnich pierwszy krok do wdrażania żadań. Jeśli chce się brać udział w dyskusjach należałoby się zapoznać z problemem. Teraz staje się klarowne dlaczego książeczki dla dzieci przedszkolnych, promowane przez gender zawierają treści oswajające z seksem. Jest to bardzo wymowne w czasach kiedy trwają prace nad usunieciem pedofilii z klasyfikacji zaburzeń psychicznych.
Maria Blaszczyk2019.06.15 16:57
O jeżu... Po pierwsze my tu nie o Amerykańskim Towarzystwie Psychiatrycznym, tylko o WHO. To dwie zupełnie różne, niezależne od siebie organizacje. Po drugie - skoro wprowadzasz tu temat APA (choć nie wiem dlaczego - bo my uzywamy ICD, a nie DSM) - to nie. Homoseksualizm wq DSM-I i DSM-II był sklasyfikowany jako "dewiacja seksualna". Dewiacje definiuje się jako ZABURZENIA. I nie, nie usunieto jej w wyniku głosowania. Usunął ją zarząd APA, w wyniku napłynięcia nowych wyników badań. Tak to jest w nauce - gdy jakaś teoria upadnie, zastępuje się ją kolejną, w lwiej części przypadków - bardziej trafną. Kiedyś uważano, że histeria to wynik tego, że macica przemieszcza się w ciele kobiety i zaburza poszczególne funkcje. Dziś uznajemy, że zaburzenia dysocjacyjne powstają, gdy jakaś osoba nie radzi sobie efektywnie z różnymi emocjami. Czy uważasz, że powinniśmy wrócić do historyjek o wędrującej macicy, bo tak kiedyś uważano? W każdym razie - najpierw wykreślono Homoseksualizm, uznając go za "orientację". A następnie - grupa homofobicznych członków APA zorganizowała ten plebiscyt - który, jak wiemy, przegrała. Nie było tam żadnych terrorystów. Serio. A w odchyłach nie ma nic złego, jeśli nikogo nie krzywdzą. Ludziom z odchyłami należą się takie same prawa, jak całej reszcie. Do tego poziom "nieoswojenia z seksem" polskich dzieci jest szokujący. Rozumiem, że nie pracujesz z dziećmi. One sa oswojone z porno - które do prawdziwego seksu mają się tak, jak "M jak miłość" do prawdziwego życia. Natomiast nie mają żadnej wiedzy, która mogłaby im być potrzebna. Np. nie wiedzą, że jak seksu nie chcesz - to masz prawo go nie uprawiać. Bo banda przeciwników edukacji własnych dzieci nie pozwala na wyłuszczenie im koncepcji "konsensualnego seksu" czy "entuzjastycznej zgody". Zadziwia mnie ta potrzeba produkowania łatwych ofiar dla seksualnych drapieżników.
Pracownik2019.06.14 14:40
Fronda, przecież wy już wiecie kto zabił. Czemu jeszcze nie poszliście do prokuratury?
PAULINA2019.06.15 0:32
No i po co ten jad? Nie można normalnie pisać?????
robaczek 2019.06.14 14:39
ooo!!!!1 znowu po chrzescijansku!!! a co z DEKALOGIEM? oj tam oj tam ;] PATOKATOLE!!!
Marcin2019.06.14 14:55
Ja nie jestem katolikiem :) Mam mniejsze czy większe prawo do decydowania o winie, oraz karze... człowieka któremu bezwzglednie i bez jakichkolwiek watpliwości dowiedziono tego typu zbrodni? Jako gatunek obraliśmy humanitaryzm, który nas samych zniewala, pozwalając by osobnicy którym mozna odebrac miano "człowieka" nas samych szantazowali swoim jestestwem Życie to cud, i nie wolno nikomu pod zadnym pozorem, tego podważyć, życie to wartość nadrzędna Kto zycie zabiera... sam sobie glejt zycia odbiera...
ea2019.06.14 15:05
oj debilu, debilu. w dekalogu mamy "nie zabijaj" w sensie "nie morduj".
J.P2019.06.14 15:20
I mamy też naukę KK .. do naturalnej śmierci.
Zerr02019.06.14 21:52
dla mordercy smierć na stryczku jest naturalna
J.P2019.06.15 7:55
I na wojnie też życia nie bronimi i zabijamy. Są wyjątki Bóg z aneksem powinien wystąpić do KK.
Zerr02019.06.15 11:05
Jakmim "aneksem"? W X przykazaniach jest oryginalnie "nie morduj", i nasze "nie zabijaj" było zawsze rozumiane w ten właśnie sposób. Chcesz "literalnie" czyli fałszywie rozumiec przykazania? Więc nie zabijaj kur na rosół, wszy i pluskiew, przecież nie jest napisane "nie zabijaj, ale tylko ludzi" Żydzi mieli inne słowo na zabijanie, mordowanie i jeszcze inne na zabijanie na wojnie. O jakim aneksie bredzisz.
J.P2019.06.15 15:13
Absolutyzm moralny vs Relatywizm historyczny
asder2019.06.14 15:41
Powiedz to rodzicom tego dziecka. Możliwe to też patokatole? Ciekawe kto tu jest godny pogardy? Po chrześcijańsku ludzie chcą sprawiedliwości a ty solidaryzujesz się z potworem.
Ukasz2019.06.14 19:34
Ty nas będziesz kurna dekalogu uczył? :D :D :D
J.P2019.06.14 14:39
Zaprzeczenie nauk Jana Pawła II. Gdzue? Na portalu poświęconym.
Konfederata2019.06.14 14:48
No akurat w tej kwestii Jan Paweł II źle nam doradzał.
J.P2019.06.14 15:18
Aha.... ok.
asder2019.06.14 15:46
No i dogadali się. Swój swojego zawsze odnajdzie. To się nazywa głupota ponad podziałami.
J.P2019.06.14 23:51
To się nazywa tolerancja światopoglądu niezależnego od nauk głowy Kościoła. A tolerancja nie jest tożsama z akceptacją. Relatywizm katolicki..
Unrug2019.06.15 7:07
Człowieku jaki ty jesteś głupi, aż mi cię żal!
J.P2019.06.15 7:52
Ja mam ubaw a ty?
asder2019.06.15 11:51
Zupełnie jak szympans w zoo. Kiedy sobie sika do paszczy też ma ubaw.
asder2019.06.14 15:44
Jesteś jeszcze głupszy od tego któremu odpowiadasz.
PAULINA2019.06.15 0:29
Teraz zobaczyłeś, że portal poświęcony??? Dziwne? A sami co na nim piszecie ,co wyprawiacie???
Konfederata2019.06.14 14:34
Rezygnacja z kary śmierci to był dramat. To naplucie w twarz ofiarom morderstw i ich rodzinom. Pomysł lewacki, który (przypomnijmy) gorąco wspierał Jan Paweł II. Oczywiście on robił to z innych pobudek! Ale racji nie miał. Pisowcy więc się nie plujcie, bo jest tak jak chciał papież. Sprawcę złapią, posiedzi trochę i go wypuszczą. I tyle. Choć powinien zawisnąć na szubienicy.
krzysztof2019.06.14 14:32
jestem za !!!!!!!!
Łukasz G2019.06.14 23:07
Bzdury piszesz żadna kara śmierci nie odstrasza potencjalnego przestępcy> jedyne co moze odstraszac od zbrodni to ciezka i nadludzka praca obozy pracy glodowe racje zywnosciowe
PAULINA2019.06.15 0:26
Łukasz, ale to też będzie na nasz koszt przeciez!