13.02.19, 19:29zdj. screen Youtube/Kongres Kobiet

Diduszko-Zyglewska znów walczy z religią w szkołach!!!

Stołeczna radna, Agata Diduszko-Zyglewska (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa- to jej małżonek "poległ" pod Sejmem podczas protestów w grudniu 2016 r., po czym wstał, otrzepał się i wyciągnął telefon), ostro wzięła się ostatnio za walkę z religią. 

Zdaniem Diduszko-Zyglewskiej, uczniowie nie musieliby siedzieć w szkole po kilkanaście godzin, gdyby lekcje religii, które są nieobowiązkowe, odbywały się przed zajęciami lub po nich. Radna złożyła interpelację w tej sprawie, zaznaczając, że reforma edukacji autorstwa rządu PiS spowodowała przepełnienie szkół i trudności lokalowe.

Jak wskazała lewicowa radna, nieobowiązkowa katecheza w środku obowiązkowych lekcji zajmuje sale na 50-100 godzin tygodniowo. W związku z tym Diduszko zapytała prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, czy zamierza zobowiązać dyrektorów szkół do tego, by w nowym roku szkolnym 2019/2020 układali plan lekcji w taki sposób, aby zajęcia nieobowiązkowe znalazły się na końcu lub na początku dnia. Odpowiedziała wiceprezydent Renata Kaznowska. Ratusz ustosunkował się do postulatów feministki pozytywnie:

"Warszawa zwróci się do dyrektorów szkół, aby tworząc plany tygodniowych zajęć w przyszłym roku szkolnym, zwracali uwagę na umieszczanie zajęć nieobowiązkowych „po” lub „przed” zajęciami obowiązkowymi”- napisała Kaznowska w imieniu Trzaskowskiego. Wiceprezydent podkreśliła również, że dyrektorzy zostaną poinformowani o możliwości zwrócenia się do kurii o wyrażenie zgody na zmniejszenie liczby lekcji religii w tygodniu w przypadku "trudnych warunków organizacyjnych i lokalowych w szkołach ponadpodstawowych".  

W odpowiedzi na interpelację radnej zastępczyni Trzaskowskiego podkreśliła również, że wieszanie symboli religijnych powinno być „związane jedynie z miejscami realizacji zajęć katechezy”. Agata Diduszko-Zyglewska wyraziła zadowolenie z tej opinii ratusza i zachęciła, aby rodzice korzystali z niej w czasie kontaktu ze szkołami. 

yenn/Facebook, Fronda.pl

Komentarze

Józek2019.02.22 21:03
Może trochę więcej argumentów.Proszę podać konkretnie , co państwu ten kościół katolicki zrobił złego w życiu?
Tomek 3.202019.02.18 18:07
Diduszko-co? Ty ku..wo!!!!!!
Agnieszka2019.02.14 9:58
Mam nadzieję, że Biedroń wypowie konkordat i skończy się to dojenie państwa. Księża, wynocha ze szkół !!!
JR2019.02.14 10:47
A ja mam nadzieję, że Pan Biedroń nie będzie narzucał sowich upodobań seksualnych zdecydowanej większości. Nie jest normalne aby jeden mężczyzna wkładał swojego siusiaka w tę część ciała drugiemu mężczyźnie, która służy do zupełnie czego innego. Poza tym z tego nie rodzą się dzieci. Ohyda! Wiara to też rzecz indywidualna. Nikt nikogo nie zmusza chodzić do kościoła lub nie. Przyznam, że ja chodzę do kościoła okazjonalnie ale doceniam jednocześnie jego rolę historyczną.
Mirek2019.02.14 16:15
A ja mam nadzieję, że Agnieszka wyleczy chorą głowę
JR2019.02.14 9:07
Paniusiu od rządzenia szkolnictwem są instytucje oświatowe, a nie prezydent miasta! Lepiej może by pani doradziła swojemu mężowi by nie kładł się na asfalcie bo się przeziębi! Ma Pani dzieci w wieku szkolnym? Jeżeli tak to niech Pani ich nie posyła na religię. Co do innych to niech się Pani trzyma od nich z daleka. Dzieci mają swoich rodziców i oni decydują o ich wychowaniu i kształceniu! Czy Pni to rozumie?
Barbara2019.02.14 12:09
A paniusia nos w sos!-Jak będzie takie zarzadzenie to rodzice bedą mogli zadecydować o tym czy wysyła swoje dziecko na mącenie mu w głowie legendami, bajeczkami i bzdurnymi opowiastkami.Młodzież niech uczy sie tego co w życiu im się przyda, a nie bzdur!.Religia to opium dla narodu!
ola2019.02.14 9:05
Baby nie lubię,ani nie identyfikuję się z jej frakcją,ale lepiej by było gdyby religia była umieszczona na początku lub końcu zajęć szkolnych.Niech lewackie ''dzieciątka'' nie tracą czasu wałęsając się po toaletach,a po zajęciach niech idą sobie poćwiczyć ''poloneza równości''Jeżeli chodzi o zmniejszenie liczby godzin to nie ma na to zgody,
Jan Radziszewski2019.02.14 6:28
Chazarom z importu od Kagan Beka Jude Stalina wydaje się że on wciąż żyje i rządzi - a przecież ten Durak w piekle przez Starego tj Cezara żydów /J 19,15) jest Męczony osobiście którego zaraz po wpadnięciu po zajrzeniu do "Księgi śmierci" osobiście wb gwardii piekielnej pochwalił "dobrze dla mnie pracowałeś bo zdobyłeś mnogo tj miliony dusz + i z tego tytułu kara twoja nie będzie aż taka straszna / i bidoczek pomyślał nie będzie aż tak źle/ a na te jego słowa gwardia piekielna radośnie zarechotała.i zaraz potem zrozumiał że to było jego kolejne kłamstwo jak ta czarownica "Zobaczyłam duszę, o której wiedziałam tylko, że jest bardzo dręczona. To również była kobieta: jej ciało było martwe, a części, które zgniły, odpadały od spalonych na węgiel kości. Miała na sobie kawałki podartych szmat. Robaki wypełzały z jej wnętrzności. Okropny odór wypełniał celę. Podobnie jak poprzednia, kobieta ta również siedziała w bujanym fotelu. . Jezus zwrócił się do mnie: „Ona również była sługą szatana. Sprzedała mu swą duszę i uprawiała każdy rodzaj czarów. Praktykowała i nauczała magii oraz wielu sprowadziła na drogę grzechu. Uwielbiała i chwaliła szatana. Była potężnym narzędziem w jego ręku". Poprosiła również szatana o obiecane królestwo. W końcu jednak szatan wyśmiał ją i wyszydził,mówiąc okrutnie: „Zwodziłem cię i wykorzystywałem przez te wszystkie lata. Nigdy nie dam ci mojego królestwa". Machnął nad nią ręką, w wyniku czego jej ciało zostało zdarte z kości. Krzyczała z bólu, gdy przyniesiono wielką, czarną księgę przed tron szatana. „Twoja kara nie będzie aż tak straszna jak innych". Złe duchy zarechotały. Szatan powstał i wskazał palcem na kobietę. Nagle przez miejsce gdzie stała przetoczył się potężnie brzmiący jak błyskawica wiatr. „Ha, ha, ha" - zaśmiał się diabeł. „Weź sobie twoje królestwo, jeśli tak bardzo chcesz!" Niewidzialna siła rzuciła kobietę na ziemię. „Zamierzasz równie tutaj mi służyć?" - śmiał się szatan, podczas gdy ona starała się podnieść. Krzyczała z bólu, kiedy demony zaczęły zdzierać ciało z jej kości. Zawlekli ją na powrót do klatki. tak samo ta bidoczka tj. radna z Warszawy skończy
Dzierżyński2019.02.14 0:59
Diduszko! Mąż wyzdrowiał?
Jack Em2019.02.13 22:04
Krzyże będą eksponowane w naszych Polskich szkołach , jesteśmy państwem Katolickim a całe otępiałe lewactwo won z kraju do sowietów najlepiej razem z urnami tatusiów i dziadków ubeków dość żeście namordowali i okradli uczciwych Polaków !
karol2019.02.14 9:58
Ale mowa pełna miłości i miłosierdzia, typowa dla piskatolika. Generalnie komuchów szukaj wśród pisowców. Jest tam cała masa z balbiną na czele
Polak 2019.02.14 11:29
TAK TAK PSYCHIATRA JUŻ CZEKA!!!!
Jacek Andrzej Katryna2019.02.13 21:44
Czy odnotowano jakąkolwiek reakcję ze strony Boga na działania pani radnej? Jeszcze nie uderzyła w nią błyskawica Zeusa? A czy bierzecie pod uwagę, że Zeus jednak nie istnieje, a to radna ma rację?
Beno2019.02.13 22:54
A ja nie widzę twojego rozumu, a więc jesteś bezmózgowcem.
Jacek Andrzej Katryna2019.02.13 23:48
A ja widzę, że ciągle jeszcze środa i środa, a tymczasem ciastko (to z niedzieli) już przestało działać.
Beno2019.02.14 0:23
Jak zeżarłeś jakieś ciastko, to pewnie ci zaszkodziło. I nie żrej za dużo ciastek, bo to zdrowiu szkodzi.
anonim2019.02.14 8:22
Nie żryj ciastek,będziesz gruby jak wieprz
Quec.2019.02.13 21:28
I już weszli mądrzy i mądrzejsi a za chwilę z Belzebubem P. Dumny Gey, będą samymym prawem i ich racjami nas tu zasypywać. Wy Dupki macie Wzgórza Golan, tam morzecie obrzezanymi peniskami pisać ile się da. Można też i w Chazarii. A swoją drogą to najbardziej wredne są Żydzi w Polsce i z Polski. My, katolicy za mało te scierwa gonimy! - No to do pisania wy....
Urszula2019.02.13 21:42
A "morze" pojedzie pan nad "może", Bałtyckie choćby? Jak się chce tu wymądrzać i pisać to trzeba choć ortografię znać. A może raczej "wredni są Żydzi" a, nie "wredne są Żydzi". Polska język, trudna język. I kolejny który ma seksualny problem.
Quec.2019.02.13 22:48
Nareszcie tu Cię mam. Napisałem tak jak chciałem. A czy jezdeś Zydówką. Parę razy zahaczyłem o Ciebie a teraż mam Ci w Twój pyseczek. Dobrze! Zalęży Ci aby Was "dobrze" nazywać Rywka? Ty po polsku dobrze mówić, To pouczaj mnie Salka. Niewiele masz do powiedzenia. Chyba nic!
Jan Radziszewski2019.02.14 6:39
Przekonasz się na własnej skórze jak robactwo piekielne się w twoje wżera "PAN BÓG powiedział: "Należy jej pokazać, na co zasłużyła". W mgnieniu oka znalazłam się w piekle. Po mnie zaczęły łazić straszliwe gady, ogniste języki, z języków leci ogień, inne gady wokół mnie Smród nieznośny, żmije wpijały się we mnie, zaczęły po mnie łazić robaki grubsze od palca, o długości na ćwierć palca ogony. Łaziły po mnie włażąc do otworu tylnego i przedniego, do uszu, nosa, ust Ból nie do zniesienia. Krzyczę wniebogłosy, lecz zmiłowania i żadnej pomocy znikąd.
nikt2019.02.13 21:12
Muszę zbojkotować artykuł tej pani . Ma jednak rację . To niedopuszczalne w państwie niewyznaniowym . A podobno takim jest Polska .
Jacek Andrzej Katryna2019.02.13 21:57
2 do 5, że tenkraj jednak jest państwem wyznaniowym
click2019.02.14 8:22
Co najwyżej zbyt mało wyznaniowym!
Jan Radziszewski2019.02.14 6:47
BIEDNY CZŁOWIECZKU PAN do zmarłej aktywistki komunistycznej z Biernauł "Należy jej pokazać, na co zasłużyła". W mgnieniu oka znalazłam się w piekle. Po mnie zaczęły łazić straszliwe gady, ogniste języki, z języków leci ogień, inne gady wokół mnie Smród nieznośny, żmije wpijały się we mnie, zaczęły po mnie łazić robaki grubsze od palca, o długości na ćwierć palca ogony. Łaziły po mnie włażąc do otworu tylnego i przedniego, do uszu, nosa, ust Ból nie do zniesienia. Krzyczę wniebogłosy, lecz zmiłowania i żadnej pomocy znikąd.
RugowaćZabobonDzwonkiem2019.02.13 21:08
Katechetycznie pierdy - tylko przed lub po normalnych lekcjach. To pozwoli większej liczbie uczniów nie uczestniczyć w tych guślarskich seansach nienawiści i oczadzenia.
michu2019.02.13 21:11
No i po co ta socjalistyczna mowa miłości?
trucker 2019.02.14 0:28
Jak masz dzwony to ruguj patafianie .
Cipak2019.02.13 20:37
Konstytucja dopuszcza możliwość prowadzenia katechezy w publicznych szkołach. Czyni to art. 53 pkt 4 wprowadzając jednak warunek, który przestrzegany nie jest - a to w odniesieniu do pkt 6 i 7. Pkt 7 stwierdza, że nikt nie może być obowiązany przez organ wladzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania - a odmowa uczestnictwa w katechezie jest zmuszeniem do ujawnienia. Ponadto wprowadzenie oceny z religii na państwowe świadectwo i skreślenie tej rubryki - zmusza na resztę życia. Mozna uniknąć ujawnienia i chodzić dla pozoru - ale wtedy naruszany jest pkt 6 - zmuszanie do uczestnictwa. Stronie piso-frondo-kościelnej takie łamanie konstytucji zwisa.
ZERR02019.02.13 21:41
Mnie zaś lotto niżej dolnych zawiasów ten twór konstytucjopodobny.
Jacek Andrzej Katryna2019.02.13 21:59
Jakoś nie było tego widać w twoich komentarzach pod tym frondowPiSem: http://www.fronda.pl/a/konstytucja-rp-nie-zabrania-homomalzenstw-oto-fakty%2C122146.html
circ2019.02.18 18:20
My, wierzący Jezusowi i Maryi mamy kompletnie w nosie co o nas myślą niewierzący i kto im płaci. Modlimy się o wasze nawrócenie.