Deputowani z Rosji: Kreml łże! - zdjęcie
29.11.14, 11:14Deputowani z Rosji: Kreml łże! (fot. YouTube)

Deputowani z Rosji: Kreml łże!

1

Przeciwko Putinowi wypowiedział się już nawet przedstawiciel rządzącej, jak dotąd całkowicie proputinowskiej partii, Jednej Rosji. Walerij Jakuszew powiedział dla „Echa Moskwy”, że Wiktor Janukowycz powinien zostać wydany w ręce Ukraińców. „Ten człowiek zdradził cały naród ukraiński i zbiegł za granicę. Należy do odnaleźć i sądzić w jego kraju. Nie ma dla niego miejsca w Rosji i w żadnym razie nie powinniśmy go wspierać” – stwierdził Jakuszew.

Dodał, że podobnie należy postąpić z innymi politykami obozu byłego ukraińskiego prezydenta.

Jak dotąd rosyjskie władze utrzymywały, że Janukowycz będzie miał na terytorium Rosji zapewnione bezpieczeństwo.

Kreml zaatakował także inny deputowany, Lew Szlosberg z Pskowa. Powiedział wprost, że rosyjskie władze okłamują naród, gdy twierdzą, jakoby na Ukrainie nie było wojsk Federacji. Szlosberg zażądał wstrzymania działań militarnych i wycofania rosyjskich oddziałów z Ukrainy.

„Federacja Rosyjska oficjalnie łże, mówiąc, że rosyjscy żołnierze nie walczą na Ukrainie. Niestety, walczą. Zabijają i są zabijani. Liczba poległych jest ogromna” – powiedział deputowany.

Szlosberg domagał się ponadto, by wszcząć procesy sądowe wobec popełnionych przez obie strony konfliktu zbrodni wojennych.

bjad/kresy24.pl

Komentarze (1):

anonim2014.11.29 12:04
Nie do wiary,że ktokolwiek w Rosji zauważył te kłamstwa na jakich opiera się Rosja.