Departament Stanu USA dementuje informacje o ultimatum dla Polski - zdjęcie
07.03.18, 09:20Zdj. Krzysztof Sitkowski/Twitter, Kancelaria Prezydenta

Departament Stanu USA dementuje informacje o ultimatum dla Polski

"Informacje, które mówią o zawieszeniu współpracy dotyczącej bezpieczeństwa lub dialogu na wysokim szczeblu, są po prostu fałszywe"-powiedziała podczas konferencji prasowej Heather Nauert, rzeczniczka amerykańskiego Departamentu Stanu.

Nauert była pytana przez dziennikarzy między innymi o ultimatum USA pod adresem Polski w związku z ustawą o IPN. Jak podkreśliła, strona amerykańska jasno wyrażała swoje wątpliwości w związku z ustawą, ale... 

"Polskie media podają, że Wess Mitchel poinformował, że nie będzie żadnych spotkań z prezydentem i premierem Polski, dopóki ustawa o Holokauście nie zostanie zmieniona. Czy jest pani w stanie potwierdzić te informację?"-zapytał jeden z dziennikarzy. Rzeczniczka Departamentu Stanu odpowiedziała, że informacje o zawieszeniu współpracy i dialogu są fałszywe.

"Polska jest bliskim sojusznikiem w ramach NATO, to się nie zmieni. Nie znaczy to jednak, że zgadzamy się z przyjętą ustawą, co jasno wyraziliśmy"-powiedziała Heather Nauert. Jak zapewniła, między Warszawą a Waszyngtonem trwają rozmowy. 

yenn/Onet.pl, Fronda.pl