,,Demony przeszłości z III RP muszą odejść w niepamięć''. Wielkie wsparcie dla obszarów poPGR-owskich - zdjęcie
30.12.20, 12:40Screenshot Youtube - KPRM

,,Demony przeszłości z III RP muszą odejść w niepamięć''. Wielkie wsparcie dla obszarów poPGR-owskich

43

Rozwój musi się charakteryzować tym, że te demony przeszłości z III Rzeczypospolitej, z czasów wcześniejszych muszą odejść w niepamięć” – powiedział dziś w trakcie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu poinformował, że rząd rusza z programem wsparcia obszarów poPGR-owskich w wysokości 250 milionów złotych.

Jak przypomniał Morawiecki, brak dbałości o te regiony był jedną z pięt achillesowych rozwoju III RP.

Mówiąc o zaproponowanym wsparciu dodał:

To wsparcie jest realizowane w ramach szerokiego programu rządowego programu realizacji inwestycji lokalnych”.

Mają być one przeznaczone na budowę infrastruktury drogowej, wodnej czy rozwój placów zabaw i terenów rekreacyjnych. Wnioski mogą opiewać na minimum 50 tys. i maks 5 mln złotych.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (43):

Andrzej2020.12.31 11:41
place zabaw i tereny rekreacyjne i pewnie ścieżki rowerowe i w każdej gminie jeden darmozjad więcej a domki w PGR i mieszkania dalej bez prawa własności dla lokatorów ,niech was szlag trafi
violencja2020.12.30 23:07
Zakończył się coroczny plebiscyt Fundacji Pro - Prawo do Życia na Heroda Roku. W szranki stanęli ze sobą prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Ostatecznie zwyciężył premier. Dwa tysiące lat temu Herod wydał wyrok śmierci na rzesze niewinnych dzieci. Podobnie, swoimi działaniami wyrok śmierci na najmłodszych wydają dziś Premier Morawiecki i Prezydent Duda. Zapytaliśmy internautów który z nich bardziej przypomina Heroda. Zdecydowali, że na to miano swoimi niegodnymi czynami bardziej zasłużył Premier Mateusz Morawiecki - czytamy na stronie Fundacji Pro. - Według biblistów, na rozkaz króla Heroda zamordowano w Betlejem kilkadziesiąt dzieci. Ofiar Mateusza Morawieckiego jest znacznie więcej, a każdy dzień powiększa ich liczbę. Wzywamy Premiera do opamiętania i zakończenia rzezi niewinnych dzieci - napisano na stronazycia.pl. Premier Morawiecki zwyciężył otrzymując ponad 200 głosów. Na prezydenta Andrzeja Dudę zagłosowało ponad 160 osób. Dotychczas laureatami antynagrody w latach 2015-2019 byli kolejno: Hanna Gronkiewicz-Waltz, Jarosław Kaczyński, Romuald Dębski, Jarosław Gowin i Julia Przyłębska.
Drugi Bóg2020.12.31 0:51
No to macie zasieg. Ja prdl!
POlityk2020.12.30 21:12
Nie PO to Plan Balcerowicza doprowadził PGR-y do upadku i likwidacji ,a tamtejszych mieszkańców do nędzy i ubóstwa aby teraz im pomagać i inwestować tam miliony zł !
man.of.Stagira2020.12.30 20:08
Czy Pan Grzegorz Braun zrobił już coś w sprawie płatowca który 10 kwietnia 2010 r. wystartował w godzinach porannych z lotniska OKĘCIE w Warszawie i o którym - podobnie jak o 96 osobach na jego pokładzie - SŁUCH ZAGINĄŁ? // (według G.Brauna NIE WIEMY czy samolot który rozbił się pod Smoleńskiem 10.04.2010 był tym samym który wystartował rankiem z Warszawy) // Czy Grzegorz Braun gdzieś to zgłosił czy też n a d a l waha się?
Nic nie wiesz2020.12.30 18:03
Póki co to ten rząd podłożył pegeerusom niezłą świnię zmieniając prawo i pozbawiając osiedla popegeerowskie infrastruktury. Dopóki nie zaczęto majstrować przy ustawie o spółdzielniach, członkowie wspólnot będący jednocześnie członkami spółdzielni mieszkaniowej byli właścicielami tej infrastruktury. Jednak ten rząd, nie pomyślał i swoim zwyczajem postanowił zgodnie z powiedzeniem: "co nagle to po diable", pozbawić peegerusów członkostwa w spółdzielni i odebrać im ich majątek. Efekt jest taki, że w spółdzielni pozostał jedynie prezes nad którym nie ma kontroli, bezprawnie ściąga od ludzi opłaty dowolnie nimi dysponując i nie rozliczając sie z pobranych sum. Łamie prawo, ale byli członkowie są bezsilni. Nie mogą go powstrzymać od trwonienia pieniędzy, nie mogą go odwołać, a KRS( Krajowa Rada Spółdzielczości) ignoruje mieszkańców osiedla i nie stara się im pomóc. Minęło 20 lat odkąd spółdzielnia miała lustrację. Spółdzielnia jest potężnie zadłużona i nikt nie wie dlaczego i co sie dzieje z pieniędzmi wpłacanym przez ludzi.
Anonim2020.12.30 17:04
a ten demon ze zdjecia powinien natychmiast odejsc.
A2020.12.30 16:54
30 lat za późno. Ci ludzie dawno już są na emeryturach. Ich dzieci tak jak wszystkie inne znalazły sobie nowe miejsca na ziemi i sposób zarobkowania. Zupełnie nie rozumiem do kogo miałaby być adresowana ta pomoc.
Elektor2020.12.30 17:02
Myślę że nie znasz albo nie widziałeś/widziałaś środowisk po PGR. To idealni wyborcy PiS. Pińcetplusy modelowe.
A2020.12.31 13:56
Wychowałem się na pegerowskim podwórku. Coś niecoś jednak wiem.
Elektor2020.12.30 16:54
W PGR tkwi wielki potencjał dla PiS. To ludzie przed 100 laty na garnku właścicieli ziemskich, którzy za ich pracę na roli i przy zwierzętach zapewniali dach nad głową i pełną michę. Potem przyszła komuna, hrabiów wyrzuciła ale ciemnotę dalej trzymała przywiązaną do roli i robieniu przy zwierzętach tym razem na państwowym. Pobudowali gdzie nie gdzie bloki, a i micha pełna zawsze była, nawet więcej można było ukraść z gospodarstwa niż za hrabiego! Pasowało chłopstwu. PGR upadły no i zrobił się klops. Sporo ludzi wyjechało, część zerwała z życiem Murzyna na plantacji bawełny, ale sentyment tam do pana który zapewnia niewolnikom michę i dach silny pozostał! PiS mądrze celuje w te głosy. Rzuci ochłap, pojedzie jakiś aparatczyk pisowski pokaże się między wieśniakami w tv...to chwyci! Mądrze! Dla nas znowu kosztownie wiadomo, rządy PiS polegają na okradaniu normalnych obywateli, ale dla utrzymania koryta przez PiS to cwany ruch! Pegeerowcy czują że PiS to takie same cwaniaczki jak oni. Polubią się!
Drjaki2020.12.30 18:16
Z tymi byłymi PGR to nie jest całkiem tak jak piszesz. Mieszkam na takim osiedlu. Większość ludzi nie pracowała w PGR. Osiedle jest zadbanie, pełno tu ozdobnych krzewów i kwiatów o ktore dbają i kobiety i mężczyźni. Trawniki wykoszone. Ludzi z wyższym wykształceniem coraz więcej, ale i ci którzy pracowali w PGR to żadne ochlaptusy i obiboki. Budynki mamy ocieplone, z kolorowymi tynkami. Jedyny nasz mankament to wewnętrzne drogi osiedlowe, pozostałość po AWRSP, które są zdewastowane i to na te drogi przydałaby się dotacja. Może moje osiedle jest wyjątkiem - nie wiem, ale na całym osiedlu spotkałam JEDNEGO ZWOLENNIKA PiS. Co innego wieś gdzie jest sporo pisowców.
Elektor2020.12.30 19:19
Wierzę. Widziałem zadbane po PGR osiedle. Znacznie częściej jednak widywałem zasiedlone przez polskich Murzynów, pińcetplusów.
Anonim2020.12.30 16:45
Wyjątkowo antypolskie demony rządziły oświatą. Wszystkie one (bez żadnych wyjątków politycznych, aż po dzień dzisiejszy) powinny stanąć przed Trybunałem Stanu.
demony i bandyci z POPiSliewica sa wsrod nas2020.12.30 16:39
https://www.youtube.com/watch?v=kllQnSZtKxo
Monika2020.12.30 16:16
Cześć panowie, jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym http://panieonline.pl/monia89
ryszard2020.12.30 14:54
Chyba nie tylko po PGR-owskich. Po Balcerowiczu pozostały całe miasta i społeczności zgnojone do dna. Takim miejscem jest np. Żyrardów. Miasto, które przez 200 lat budowało od podstaw swoje istnienie w oparciu o zakłady włókiennicze (m. in. słynny Polski Len) z własną niepowtarzalną kulturą, która powstała jako zgodna kompozycja wpływów i zwyczajów: francuskich, czeskich oraz niemieckich (chociażby znany pisarz czeskiego pochodzenia Hulka Laskowski). Z wyjątkową żyłką techniczną inspirowaną poprzez udział "speców" wywodzących się w dużym stopniu z wymienionych wcześniej krajów. Miasto ludzi o niespotykanej kreatywności (wiecznie wszyscy robili coś z niczego, tak jak "z niczego" powstawało to miasto) i niespotykanej więzi sąsiedzkiej, bo wszystkich łączyła praca praktycznie w jednych zakładach. Trzeba było być wyjątkowym bydlakiem i barbarzyńcą żeby to wszystko zaorać. Jeszcze dziś można i warto sporo uratować..
katolik2020.12.30 14:47
Módlmy się na RÓŻAŃCU aby upadły masonskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości, aby Polacy zrozumieli ze szczepionki zadadza im śmierc i bezpłodnośc i aby się nawócili do Boga
Drugi Bóg2020.12.31 0:53
Weź się yebnij w ten durny łeb
leo2020.12.30 14:29
A gdzie PKS-y na każdej wsi, Panie Oszukańcu?
antoni.s2020.12.30 14:22
Pegerów nie ma od trzydziestu lat!, trzydziestu!!, mam płacić na nierobów co od trzydziestu lat spędzają czas na piciu tanich win i użalaniu się nad sobą?, czy oni zgłupieli?, a może planują przedterminowe wybory?.
Marek2020.12.30 14:02
A W RZESZY JUZ NIE SZCZEPIĄ
Drugi Bóg2020.12.31 1:02
Nie kłam, to nieładnie na "portalu poswięconym"
Agnieszka2020.12.30 13:55
Popieprzyło ich. Tereny poPGRowskie są przejęte przez bandę pewnie głównie PSLowskich cwaniaków, którzy za nic mają to, że po PGRach została gromada biedoty zdemoralizowana PGRowskimi nawykami. Im chce dać forsę do rozkradzenia. W jednej miejscowości, gdzie zmuszano chłopów do oddania ziemi pod PGR została tala gromada biedoty. Gmina juz drugi super pałacyk opioece społecznej wystawia, ale dla bezdomnego pokoiku jednego latami znaleźć nie może, nawet miejsca z prysznicem, gdzie mógłby się umyć przed pójściem do schroniska. A zamiast martwić się, żeby choć tam na zimę się znalazł, to dba żeby im dług spłacił za poprzedni pobyt. TERENY poPGRowskie MAJĄ NAJBARDZIEJ ZDEMORALIZOWANE WŁADZE I NIE WOLNO IM DAWAĆ ŻADNYCH PIENIĘDZY, BO ONI JUŻ UPASIENI JAK OPASŁE ŚWINIE NA TYM CO ZOSTAŁO PO PGRach I NA LUDZIACH Z NICH.
Agnieszka2020.12.30 14:25
Wsi po tym coście zrobili "piątką dla zwierząt" już takimi i to durnymi pomysłami nie kupicie - nawet poPGRowskiej, która nie ma aż tak zakodowanego szacunku do ziemi, swojego dobytku i ciężkiej pracy, za którą oczekuje WYŁĄCZNIE godziwej zapłaty. Nawet najbardziej zdemoralizowaną poPGRowską biedotę byle cwaniak z tych PSL-owskich władz za jedno piwko przekabaci przeciw wam, choćbyście nie wiem co dla tych terenów zrobili. A tu nic nie będzie musiał robić, bo jak z tym internetem w nosie macie prawdziwe problemy tych ludzi i na bezczelnego swoje lekceważenie okazujecie nagłaśniając rozwiązywanie problemów, których nie ma lub są bzdetem wobec prawdziwych. Ja to traktuję jako łapówkę dla PSL-u, żeby miał co na tych terenach rozkraść i podarować "swoim" firmom. Drogi budować to zrzuty z WSI lubią? Jakby ktoś faktycznie myślał o tych terenach, to wziąłby za pysk gminy i przypilnował opiekę społeczną i wójtów jak pomagają ludziom w rozwalonych chatach; staruszkom i już niepełnosprawnym, którzy tam samotnie żyją i jak wygląda w Polsce proces wyciągania ludzi z alkoholizmu (np.choćby bezpieczeństwo i opieka na I etapie czyli na oddziałach psychiatrycznych, gdzie ludzi się ich odtruwa). Martwiąc się o prawdziwe problemy biedoty czy patologii w Polsce to byś sprawdził jak wygląda wsparcia dla ich rodzin alkoholików i dla nich samych, gdy wyjść z alkoholu nie mogą i bezdomnymi się stają, że tylko mieszkanie pod mostem im zostaje nawet zimą, bo ze schronisk też pogonią pijanych a długów za izby wytrzeźwień nikt nie spłaci przy takich cenach za nie. Boże błagam Cię o dobre służby w Polsce. Niech w końcu prześwietlą i nagłośnią jakim kolesiom Morawiecki znowu chce kasę z budżetu podarować, bo przecież oczywiste jest, że wystarczy raz w życiu spotkać ludzi z takich terenów, żeby wiedzieć, że tam palące problemy na miarę życia i śmierci nie są związane ani z drogami ani z placami zabaw ani jak wcześniej z brakiem internetu. JAKICH KOLESIÓW MORAWIECKI KASĄ PAŃSTWOWĄ TUCZYSZ DRANIU na życiu tych ludzi, którzy potrzebują poważnych działań przeciwdziałających patologii i wykluczeniu społecznemu?
gracz2020.12.30 13:46
Najgorszym demonem jaki mógł spotkać Polaków jesteś pan, panie morawiecki.
Michał Jan2020.12.30 13:36
Budowanie karuzel za 250 mln zł dla potomstwa niechcących zagospodarować terenów po PGR-ach, to prawdziwy symbol poziomu umysłowego tej ekipy rządzącej. Tacy właśnie ratują Polskę w czasie największego kryzysu gospodarczego ostatnich 40 lat.
katolik2020.12.30 13:14
Módlmy się na RÓŻAŃCUw intencji ABY upadły masońskie plany szczepie, zniewolenia ludzkości, aby Polacy dostrzegli nie bezpieczeństwo śmierci i bezpłodności po szczepionkach i nawrócili się do BOGA
Anonim2020.12.30 13:19
To niech katolicy się nawracają czy tam coś, i dalej chodzą w maseczkach i mają zakaz wstępu do miejsc publicznych, a ja poproszę jednak o szczepionkę.
Michał Jan2020.12.30 13:32
A weźmiesz odpowiedzialność za swoje przyzwolenie do zmuszania WSZYSTKICH do szczepienia, gdy np. okaże się po paru latach, że prawdopodobieństwo urodzenia kalekiego dziecka wzrosła wielokrotnie? Przypominam - żadna ze szczepionek nie miała możliwości przejścia ostatniej fazy badań, więc nikt nie może stwierdzić, że jest bezpieczna. Dlatego szczepić się trzeba na własne ryzyko i chęć.
Anonim2020.12.30 13:36
A co ja innego napisałem? Ja się na własne ryzyko zaszczepię, nikogo do tego zmuszać nie zamierzam. Ale ktoś, kto się nie szczepi, niech przyjmie do wiadomości, że musi w związku z tym przestrzegać obostrzeń.
Michał Jan2020.12.30 13:44
Czyli poprzesz segregację sanitarną, która jest niczym innym, jak narzędziem do zmuszenia WSZYSTKICH do zaszczepienia się. Czy fakt, że zaszczepił się p. marsz. Karczewski (szef Picera już nie, bo czuje się zdrowo) przekonał Cię, że długoterminowo całe społeczeństwo będzie bezpieczne?
Mateo2020.12.30 22:45
szczep sie psie boś wściekły.
Klejnot Nilu2020.12.30 13:06
Zamiast aktywizować społeczność poPGR-owców (a nie oszukujmy się, zostały już tylko najsłabsze jednostki) zawodowo, to tworzy im się nowe miejsca na wybicie browarka i zapalenie fajeczki. Jeszcze im kablówkę podciągnijcie do każdego mieszkania. Rząd PiS to rząd dla biedoty. Szkoda tylko, że tej umysłowej.
Tępe wsiowe dzbany!2020.12.30 13:06
Program będzie finansowany z nowego podatku- od płodów rolnych nad którym pracuje rząd.
Anonim2020.12.30 13:01
250 milionów złotych! to jakiś żart? więcej od PiSu dostał Rydzyk na swoje pseudo dzieła!
Anonim2020.12.30 13:01
Pegeeruchów to należałoby kopnąć w d*pę i wysłać do roboty. Serio ten rząd jest aż tak głupi? Przecież cała ta infrastruktura, te place zabaw, wszystko to w ciągu roku zostanie zdewastowane i wywiezione na złom. Już lepiej tymi pieniędzmi napalić w piecu, efekt ten sam, a zamieszania mniej
Andy Semicki Rabin2020.12.30 13:08
Coś w tym jest, co piszesz. A sądząc po jego głowie, to ten rząd musi być głupi.
wspomnienie po Balcerowiczu musi odejść2020.12.30 12:54
zubożenie Polaków o co najmniej 40 % - plan Banku Światowego wsparty przez Zoroza. Pod Trybunał Stanu i Trybunał Narodowy
cam2020.12.30 13:05
Jakby nie Balcerowicz to miałbyś tu drugą Ukrainę. W 1990 startowaliśmy z tego samego poziomu.
Andy Semicki Rabin2020.12.30 13:12
Gdyby nie ten dureń z nadania komuszo-ubeckiego, to mielibyśmy dziś jedną z największych gospodarek UE. Tylko takie kacapy jak ty mogą pisać bzdurne peany na temat tych żydolewackich baranów.
Cwel2020.12.30 16:28
Mylisz się. Polska nie jest zdolna do zbudowania dobrej gospodarki. 30 lat minęło od obalenia komunizmu i co mamy? Garstkę cwaniaków, która wiedziała jak się obłowić na państwowym. Obecnie rozkradanie skarbu państwa trwa w najlepsze. Po drugiej stronie jest reszta dupowatego społeczeństwa, która nie umiała kraść. I nie chciała. Taki rząd jaki mamy obecnie nie jest w stanie nic zbudować.
Mateo2020.12.30 22:48
Racja.Zamiast miejsca pracy tworzyć to infrastrukture dozabawy za 250ml.To jakby żebrakowi 20gr dali.Cynicy żydowscy nie Polacy.