Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski, który przed laty reprezentował w sądzie prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka postanowił zabrać głos wobec oskarżeń kierowanych w stronę swojego byłego klienta. W opublikowanym dziś oświadczeniu prawnik zapewnia, że nie ma żadnych wątpliwości co niewinności Daniela Obajtka.

- „W latach 2014-2015 byłem obrońcą Daniela Obajtka. Nie miałem i nie mam nadal żadnych wątpliwości, że Daniel Obajtek padł wtedy ofiarą oskarżeń prowokacyjnych, bezpodstawnych i fałszywych. Cieszę się, że ostatecznie sprawiedliwości stało się zadość”

- napisał Janusz Wojciechowski na Twitterze.

Prawnik dołączył do swojego wpisu oświadczenie, w którym odpowiada na przeprowadzaną przez media nagonkę na Daniela Obajtka.

- „Główny zarzut wobec D.Obajtka dotyczący rzekomego przyjęcia łapówki w kwocie 50 tysięcy złotych, był oparty na gołosłownym pomówieniu groźnego przestępcy oskarżonego o brutalne czyny kryminalne – wymuszanie haraczy, porwania, szantaże, torturowanie ludzi”

- podkreśla.

- „Haniebnym – nie waham się użyć tego słowa – elementem sprawy Obajtka było to, że ów groźny przestępca zawarł przed sądem układ z prokuratorem i w nagrodę za pomówienie, w ramach tzw. dobrowolnego poddania się karze, został skazany na karę z zawieszeniem jej wykonywania, mimo że odpowiadał za okrutne przestępstwa o bandyckim charakterze”

- dodaje w kolejnym punkcie.

Prawnik przekonuje, że nigdy nie miał wątpliwości co do tego, iż Daniel Obajtek został pomówiony.

kak/Twitter