Zakończyły się sobotnie zawody skoków narciarskich we włoskim Val di Fiemme. Zwycięstwo odniósł w nich Niemiec Karl Geiger, wyprzedzając drugiego Stefana Krafta (Austria) i trzeciego Dawida Kubackiego. Tuż za podium uplasował się Kamil Stoch, a Piotr Żyła był siódmy.

Dla biało-czerwonych były to dobre zawody. Po pierwszej serii Kamil Stoch zajmował miejsce 3, Piotr Żyła 8 a Dawid Kubacki 8. Do drugiej serii zakwalifikował się jeszcze na miejscu 30 Maciej Kot.

Później nieco się pozmieniało: świetny skok zapewnił Dawidowi Kubackiemu awans i ostatecznie trzecie miejsce. Polak zepchnął przy tym z podium swojego rodaka, Kamila Stocha, który zakończył zawody na miejscu 4. 7 lokatę zajął Piotr Żyła, a 27 - Maciej Kot.

Dzięki zwycięstwu w Val die Fiemme nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata został Karl Geiger. Wyprzedza Ryoyu Kobayashiego o 60 punktów, a Stefana Krafta o 100. Dawid Kubacki jest na 4. miejscu klasyfikacji, tracąc do Lidera 215 punktów. Stoch jest na miejscu szóstym.