06.05.19, 11:05screenshot twitter / Youtube

D... dali, rubelka nie zarobili

Przyznam, że głośne wystąpienie Leszka Jażdżewskiego na Uniwersytecie Warszawskim, redaktora naczelnego "Liberté!", które stało się swoistym supportem do wystąpienia Donalda Tuska, nie zrobiło na mnie szczególnego wrażenia. Znam argumenty ateistów, więc to, co mówił Jażdżewski stanowiło dla mnie nihil novi sub sole. Także forma wystąpienia, szczekliwa i napastliwa, kompletnie mnie nie zaskoczyła. Taka licentia poetica.

Zaskoczył mnie jedynie fakt, że w maliny dał się wpuścić stary wyleniały lis Donald Tusk, który zabierając głos po Jażdżewskim, musiał udawać, że puszczenie antyklerykalnego bąka, nie zepsuło w sali powietrza. Stary lis, który z niejednego kurnika kury wygarniał, jak lisie szczenię, dał sobie ukraść show, stając się przy okazji promotorem politycznym niszowego środowiska, od lat szukającego dla siebie możliwości zaistnienia w świetle jupiterów. Udało się jak nigdy.

To, co się wydarzyło w miniony piątek w Auditorium Maximum UW pokazało w jakim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska. Walcząc o odebranie Jarosławowi Kaczyńskiemu władzy, sięgnęła po oręż atestów – walkę z Kościołem. Wprawdzie nie znajdziemy tego wątku w jej programie (postulat świeckości państwa nie jest walką z Kościołem), to jednak polityczny flirt z obsesjonatami pokroju niesławnej pamięci Stowarzyszenia Ateistów i Wolnomyślicieli, czyni Platformę odpowiedzialną za kruszenie ładu cywilizacyjnego, który stanowi o istocie Polski, zarówno w sensie historycznym, społecznym, jak i mentalnym.

I choć Kościół katolicki, a właściwie jego niektórzy przedstawiciele, stanowią w ostatnim czasie dla katolików świeckich przyczynę sporego dyskomfortu, choć zdarza się, wcale nierzadko, że po wypowiedziach niektórych duchownych nie wiadomo, gdzie wzrok kierować, to jednak dla milionów Polek i Polaków, przez wzgląd na ich wiarę, tradycję oraz szacunek dla przodków, szydzenie, plucie czy urządzanie "dzikiej jazdy" na Kościół, jest czymś, co budzi niesmak i sprzeciw.

Znam wielu członków Platformy Obywatelskiej. Są wśród nich ludzie wierzący, dla których wiara, to nie jest pusty rytuał. Kiedyś pełni animuszu, witalności, dzisiaj wyraźnie ucichli. Milczą, choć nie powinni. Patrzą, jak ich formacja robi miejsce tym, którzy w otępieńczym marszu niszczenia ładu i tradycji, dmą na jej (ich) rachunek w lewacki róg, zwołując z różnych zamtuzów i lupanarów amatorów ideologicznej młócki, która będzie wyniszczająca dla wszystkich, ale głównie dla Platformy.

W imię postulatu odsunięcia PiS od władzy, skądinąd zrozumiałego, Platforma Obywatelska nie proponuje dzisiaj niczego pozytywnego. Nie wskazuje, co na zgliszczach PiS-u ma tak naprawdę powstać. Jej program nie jest projektem pozytywnym, lecz reaktywnym. To zapewne sprawiło, że sięgnęła po arsenał, który jest brudnym arsenałem. Owszem, posiada on określoną siłę rażenia, ale skutki jego użycia generują toksyczny osad, który na długie lata skaża przestrzeń społeczną.

Wypuszczony przez Platformę antyklerykalny dżin nie da się już zagnać do butelki. Nawet, jeśli będzie chciała to zrobić Platforma. Atak na Kościół, jaki miał miejsce przed wystąpieniem Donalda Tuska, a więc w momencie, kiedy oczy świata polityki i mediów były skierowane na niego, nolens volens posadowił PO w roli żyranta tego ataku. To oczywiście doskonała wiadomość dla Prawa i Sprawiedliwości, które z pewnością takiego daru niebios nie zaprzepaści. Po deklaracji LGBT, wściekły atak na Kościół, to wymarzony scenariusz dla Jarosława Kaczyńskiego.

Przekaz po mitingu na UW jest prosty: PO=antyklerykalizm=ateizm. To, co powiedział w swoim wystąpieniu Tusk nie będzie miało wielkiego znaczenia. Zginie w szumie informacyjnym. Nie przykryją tego lizusowskie zachwyty nad wykładem, który – przynajmniej w moim odczuciu – rozczarował. Te wszystkie "achy" i "ochy", ta ociekająca lukrem egzegeza, dostrzegająca wielkość w oczywistościach, wszystko to i tak zniknie, w obliczu kontekstu tego, co tak naprawdę się wydarzyło.

Wykład Tuska spalił na panewce. Zamiast przełomu, wytyczenia kierunku, dodania animuszu i pokazania, kto dzierży „rząd dusz” w Polsce, pozostał niesmak. Także wśród liderów PO, którzy starają się gorączkowo minimalizować ewidentne straty wizerunkowe, jakie powstały. Wygranymi są ci, którzy od dawna przebierali nogami, by dopaść do gardła polskiej tradycji – toksyczni ateiści. Wygranym jest również Jarosław Kaczyński. Słyszę, jak właśnie mówi do Brudzińskiego: Patrz Achim, cnotę stracili, a nawet rubelka nie zarobili.

Ale, czy da się stracić coś, czego się nie miało? Pal licho jednak cnotę, taka w polityce nie występuje. No, ale żeby aż tak stracić rozum?

Maciej Eckardt @ Facebook

Komentarze

dumny Polak2019.05.6 20:02
Czy lumpenelity z totalnej targowicy nie zostały przez "bohaterów" spędu na UM zrobione we frajerów w ostrej fazie schizofrenii? Jednego dnia wściekle wyły z entuzjazmu , by następnego wyprzeć sie wszystkiego?
Jestem w Kościele2019.05.6 18:26
Ludzie. Zostawcie tych zgorzknialców. Przejdźcie na stronę dobra i na stronę wygranych.
Lateinos2019.05.6 18:12
"Niebezpieczne związki Donalda T." Sumlińskiego pokazują prawdziwą twarz Donalda T. Czytajcie więc i wy, bezkrytyczni czciciele tego złotego bożka, a prawda was wyzwoli.
Maryla2019.05.7 2:42
Mam tę książkę, Czytałam ! Był w naszym mieście p., Sumliński z wykładem, powiedział wiele rzeczy o których wy nie wiecie! Był on bardzo prześladowany i jego rodzina! Wrak człowieka! Zauważcie jedno! GDYBY W TEJ KSIĄŻCE BYŁA NIEPRAWDA NAPISANA, TO DAWNO SUMLIŃSKI SIEDZIAŁBY! TUSK NIE PODAŁ GO DO SĄDU O ZNIESŁAWIENIE ! BO TO PRAWDA ! JEST WSZYSTKO UDOKUMENTOWANE ! POLECAM KUPCIE SOBIE, NIEDROGA! JAK MAŁO WIEMY! OTWORZĄ SIĘ WAM OCZY!
Jestem w Kościele2019.05.6 18:11
Im wystarczy dać mówić. Sami się pogrążą.
michu2019.05.6 14:42
A skąd ta pewność, że nie zarobili? ;).
Michał Pasierb2019.05.6 14:01
Apel do ludzi dobrej woli: przyjaciele,nie karmmy trolli...
Mirek2019.05.6 13:12
Ryży jako niemiecki knecht walczy o przetrwanie . Jego kariera krula europy dobiega końca tak jak i kariera jego moderatorki - Złotej Anieli . Dla polityków niemieckich Ryży jest w tej chwili tyle wart co wyciśnięta cytryna . Wystarczy popatrzeć na jego zdradziecką , wredną gębę aby wiedzieć co się kłębi pod czaszką tego niby człowieka . Człowiek o tak obłudnym i podłym charakterze nigdy nie powinien zajmować się polityką bo narobi biedy sobie i najbliższej rodzinie .
Irena2019.05.6 13:01
Gdy panowie J. i T. wymieniali się na sali (pierwszy siadał, drugi wstawał), Tusk poklepał Jażdżewskiego po ramieniu. To mówi wiele. W czasie przemówienia pana J. pan T. siedział i milczał. "Kto milczy, zgadza się". Tusk właśnie dokonał samozaorania w charakterze ewentualnego kandydata Po-Ko na Prezydenta RP.
Glaudiusman2019.05.6 12:52
Kościół Katolicki stoi na skale i żadne bramy piekielne go nie przemogą. Dlatego plucie jadem, szokowanie przykładami z pornosa pt. "Kler", moczenie niezamierzone i puszczanie antyklerykalnych bąków niczego nie zmienią. król europy i tak nie ma najmniejszych szans, aby stanąć pod żyrandolem. Wystarczy tylko otworzyć okna w auli i wywietrzyć ten smród, a rektora UAM rozliczyć i przegonić na cztery wiatry.
Lennon2019.05.6 15:52
No nie wiem. Mnie tam księża molestowali. Było ich trzech z proboszczem włącznie. Stary chyba nie mógł, ale młodzi obaj próbowali. Widać taka firma.
Arturo2019.05.6 17:19
może pięciu z bp na czele mów śmiało będziesz wielki może nawet komisarzem będzięsz dużo mógł
Maryla2019.05.7 2:27
Lennon, pomyliło ci się! Tylko trzech!? Czym ty się chwalisz? Co tak mało? A ja czytałam ,że było ich 33! Pobiłeś rekord! ? I żyjesz jeszcze? I humor masz? Nie do wiary? To coś nie tak z tobą?
Maciek Arczyński2019.05.6 15:55
A nie tak dawno przecież rektor innego uniwersytetu został w zasadzie zlinczowany za wynajęcie sali PiS-owi bo podobno uczelnie mają być apolityczne. Ci sami humbejwini poprawności politycznej zgotowali aplauz "obiektywizmowi" przedstawicielom partii postępu...
diki2019.05.6 12:32
dobry komentarz nic dodać nic ująć ... chociaż można... jak to przyboczni z PSL usiłowali bronić Kamysz... śmiechu kupa... zwarł sojusz z czartem .. a twierdzi że nie zawarł... może tych Kamyszów jest dwóch... ? ? ? i jak autor pisze i Jżdzewskiemu trzeba podziękować i Broniarzowi... robią dobrą robotę dla PiS ... w zasadzie już nie musza prowadzić dalszej kampanii wyborczej... się "sami pozamiatali" i kto by pomyślał ?
BłotaWiochPodlasiaSprzyjająTarzaniuSięWDewocji2019.05.6 12:20
Medialne pudle władzy i klerolizusy na chybcika próbują odwrócić znaczenie tego układu, jaki z zaskoczenia stworzyli młody, świeży polski antyklerykał Jażdżewski i znany, doświadczony polityk europejskiego formatu Tusk. Co temu dynamicznemu duetowi mogą przeciwstawić? Stetryczałego biskupa-dewianta w złotym szlafroku i zdziecinniałego pierdołę z Żoliborza. Mediom wypadły kneble: ciemnota katolicka dowie się wreszcie, że jest ciemnotą katolicką.
michu2019.05.6 14:44
Ciemnota katolicka wie od jasnoty bolszewickiej, że jest ciemnotą od bardzo dawna ;)
Henryk2019.05.6 18:01
Ale Ty naprawdę jesteś ciemny,mnie nie interesuje Twój prymitywizm,który obnażasz na tym forum!Interesują mnie motywy wylewania na Polaków inaczej myślących ,kubła jaśnie oświeconego smrodu!Powód jest oczywisty,rozłożyć Polskę moralnie na łopatki,...a potem zrobić z Polaków,....prostaków Europy,dyrygowanych przez pilota globalu,w szerokim rozumieniu!
Maryla2019.05.7 2:17
No pisz jeszcze tak więcej, bardzo mi to na rękę! Dłuższe wpisy jeszcze pisz! Wy nadal nic nie rozumiecie! ? To jest prawdziwa zasada! : "IM GORZEJ, TYM LEPIEJ!" Im bardziej gadacie na Rząd, na Katolików, na KK, tym więcej wam wyborców odchodzi! Przecież to my katolicy głosujemy i coraz bardziej się jednoczymy przeciw wam! Gratulacje, tylko tak dalej! Jakim trzeba być nepkiem, żeby tego nie rozumieć!?
Max Fiendlich2019.05.6 12:12
Oj boli skopany kuper, oj boli! :-D
Ukasz2019.05.6 18:13
Kuper to boli sodomitów.
Max Fiend2019.05.7 9:23
Skoro tak uważasz, to może właśnie boli od tego :-D
prosty2019.05.6 11:49
??? Moim zdaniem stało się wręcz przeciwnie. Po imprezie na UW w pamięci pozostaje połączenie prowokacji Jażdżewskiego i obecności Tuska. Jak w innym artykule na tym portalu (http://www.fronda.pl/a/jacek-saryusz-wolski-tusk-zdradzil-polskie-interesy,126275.html), D, Tusk cudzymi ustami powiedział to co chciał. D Tusk walczy o wyborców Wiosny, bo o tych najłatwiej. UE dużą kasę przekazuje na organizacje LGBT. Wkrótce to pewnie one będą synonimem "europejskości i postępu" - u nas, bo gdzie indziej już są. Na przeszkodzie w Polsce stoi KK, więc tu idzie największy atak, atako0wana jest także rodzina. KK ma swoje słabe punkty, na nich atak się koncentruje. Ludzie chyba nie zdają sobie sprawy z tego, jak wielu powtarza atak na KK w sytuacji, gdy ten jest atakowany przez medialną propagandę. Najbliższe miesiące pokażą, czy ta kampania była skuteczna, ale temat jest na lata.
Maryla2019.05.7 2:08
"Prosty" Dziękuję ci, uważam,że napisałeś bardzo mądry komentarz! Zmierzam do tego, że ująłeś wiele zagadnień w ciekawy sposób. Obojętnie jakie masz poglądy, to zauważyłam, że MOŻNA BYŁO to napisać spokojnie, bez żadnych wulgarnych epitetów i porównań. Aż się chciało czytać! Gdyby innym tak właśnie CHCIAŁO SIĘ CHCIEĆ, JAK TOBIE! Marzenie!
lucjanhenryk2019.05.6 11:42
Wolność, Równość, Braterstwo albo Śmierć.; czyż nie oto chodzi Panie PO....
Tom2019.05.6 11:39
Panie Macieju to nie tak to bylo dokladnie wyrezyserowane przez Tuska
szcze na PiS2019.05.6 11:15
Pycha, żądza władzy i żądza pieniądza to fundamenty Kościoła! Prawda boli, ale prawda ich wyzwoli...
anonim2019.05.6 11:29
Akurat ta pycha pachołku odnosi się nie do kogo innego jak do Tuska. Nie udało ci się tym razem. Marne porównanie. Zresztą jak i inne denne i idiotyczne wpisy, pozbawione sensu, a naszpikowane złośliwością towarzyszącą głupocie i chamstwu.
Jerry2019.05.6 11:34
@poliamorysta Pan wypisuje w internecie swoje złote myśli ,które Pana klasyfikują do wizyty do terapeuty. To szczera dobra rada dająca szanse ,aby się Pan przestał męczyć sam ze sobą , a czytelnicy internetu z Panem. Czas dorosnąć ,nauczyć się jak świat działa, i przestać smecic -prawdziwy smog to smecenie. Życzę zdrowia
Sebix2019.05.6 12:24
Fundamenty to: nie kradnij, nie zabijaj, nie mów fałszywego świadectwa.... No fakt żądza piniądza jak w pysk strzelił
polak2019.05.6 15:19
debil, głupek, szczoch, pedał i ruski trol z tego polia....