Czy w PGNiG rządzi Gazprom? - zdjęcie
30.12.14, 14:14fot.media

Czy w PGNiG rządzi Gazprom?

2

„Rada Nadzorcza PGNiG SA podczas posiedzenia 29 grudnia 2014 roku zdecydowała jednogłośnie o odwołaniu Pana Jerzego Kurelli ze składu Zarządu PGNiG i z funkcji Wiceprezesa Zarządu ds. Handlowych. Uchwała o odwołaniu wchodzi w życie z chwilą jej podjęcia“ - podano dziś na stronie firmy.

Kurella od początku br. roku pełnił funkcję wiceprezesa koncernu ds. handlowych, a przed rokiem był prezesem koncernu. - Jestem zszokowany - powiedział portalowi wyborcza.biz Kurella, którego dziennikarze zastali w szpitalu. - W planie posiedzenia rady nadzorczej nie było zmian w zarządzie - mówił Kurella, dodając że w niedzielę uprzedzał zarząd, że niespodziewanie musi się udać do szpitala.

Rada nadzorcza PGNiG zdominowana jest przez przedstawicieli Ministerstwa Skarbu. Dziennikarzom nie udało się dodzwonić do rzeczniczki instytucji skarbu Agnieszki Jabłońskiej-Twaróg, aby się dowiedzieć o powodach odwołania wiceprezesa.

Przed dwoma tygodniami PGNiG podpisał wynegocjowaną przez Kurellę umowę z koncernem Qatargas o przesunięciu zaplanowanych na przyszły rok dostaw skroplonego gazu z Kataru do gazoportu w Świnoujściu. Dzięki temu PGNiG nie musi płacić milionów dolarów kar umownych.

Rok temu Jerzy Kurella skutecznie przeciwstawił się Gazpromowi, który próbował storpedować wymianę przedstawicieli PGNiG w zarządzie EuRoPol Gaz, polsko-rosyjskiej firmy gazociągowej. Doprowadziło to do napiętej sytuacji między nim a wiceprezesem Gazpromu Aleksandrem Miedwiediewem. W tym miesiącu prezes PGNIG Mariusz Zawisza i wiceprezes Jarosław Bauc zaczęli z Miedwiediewem rozmowy o zmianach w kontrakcie na import gazu z Rosji.

All/ Niezalezna.pl, Wyborcza.biz.pl

 

Komentarze (2):

anonim2014.12.30 14:23
Śmierdzi zdradą!
anonim2014.12.30 18:21
Co człowiek Kaczyńskiego to porażka.