Czy Ukraina wystąpi o ekstradycję Nowaka? - zdjęcie
23.07.20, 08:09screenshot youtube-wpolityce

Czy Ukraina wystąpi o ekstradycję Nowaka?

6

Jak informuje ,,Rzeczpospolita” w związku z tym, że aresztowany wczoraj Sławomir Nowak ma ukraińskie obywatelstwo to nasz wschodni sąsiad może wystąpić o ekstradycję. Czy tak się stanie?

Przypomnijmy, że zatrzymany były minister transportu Sławomir Nowak otrzymał w środę zarzuty kierowania grupą przestępczą Został oskarżony również o korupcję i pranie brudnych pieniędzy.

Nowak usłyszał zarzuty dotyczące okresu, gdy był szefem ukraińskiego Ukrawtodoru. Sąd postanowił aresztować go na trzy miesiące.

Prokuratura ukraińska nie podjęła decyzji czy wystąpi o ekstradycję, ale jak udało się ustalić ..Rzeczpospolitej” strona ukraińska tego nie wyklucza.

Wniosek o  ekstradycje Nowaka może pojawić się w przyszłościZe względu na tajemnicę śledztwa, nie znamy konkretów.

Jak podkreślają ukraińscy śledczy Dla polityka  sąd na Ukrainie mógłby być lepszą opcją.To oznaczać może, że gdy śledztwo przejęłaby strona ukraińska to Nowak wyszedłby za kaucją, a może i zostałby oczyszczony z zarzutów.

Jak powiedział ,,Rzeczpospolitej” jeden z ukraińskich śledczych to sądy w Polsce dają większą gwarancję rzetelności w tej sprawie.

rr, dorzeczy.pl

Komentarze (6):

abek2020.07.23 14:45
Dobrze by było,bo mielibyśmy czyste ręce,prawdopodobnie tak się stanie,ale najpierw wypuszczą go za kaucją,żeby mógł nawiac za granicę.PiS to też nieudacznicy.
gey2020.07.23 12:28
rusku tu cię nie ma
Olo2020.07.23 10:55
Niech sobie go biorą , dodamy jeszcze tuska , balcerowicza , lewandowskiego !
BieS2020.07.24 10:25
Skoro jest ich obywatelem to należy go im oddać. Na Ukrainie więzienia to nie umywają się do naszych i tam więźniowie nie głosują w 90 % na POmyleńców więc będzie mógł należycie odpokutować swoje występki.
AAAtomek2020.07.23 8:58
Nie będzie ekstradycji, władza będzie grillowała NN na różne strony? To im się opłaca?
bogdanus2020.07.23 8:27
Opozycja już się skarży że są to działania polityczne. Sądy polskie są nieuczciwe, upolitycznione a kara może być za mała do przewinienia. Przez tego pana za rządów Tuska, ludzie zadłużali się i popełniali samobójstwa. Dlatego Nowaka należy przekazać jako obywatela Ukrainy.