Czy staniemy się kolonią krajów Zachodu? Komentarz R. Ziemkiewicza - zdjęcie
28.07.20, 07:55screenshot youtube- Telewizja Republika

Czy staniemy się kolonią krajów Zachodu? Komentarz R. Ziemkiewicza

80

Komisja Europejska chce zapewnienia sprawiedliwej płacy minimalnej wszystkim pracowników w Unii Europejskiej. Sprawę skomentował Rafał Ziemkiewicz. Publicysta uważa, że jest to wielkie zagrożenie dla Polski.

Jednym z priorytetów Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Ursuli von der Leyen jest sprawa płacy minimalnej w Unii Europejskiej.  Komisja chce poznać opinie między innymi związków zawodowych w tej sprawie.

Do sprawy odniósł się Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP). Cezary Kaźmierczak Bardzo krytycznie ocenił plany KE we wpisie na Twitterze.

 "Jeśli do tego dopuścimy, dojdzie do wybicia polskich MSP (sektor małych i średnich przedsiębiorstw – red.). Na rynku zostaną tylko korpo. Polacy pójdą do pracy do fabryki, a biedniejsi pojadą do Bauera. Staniemy się pełną kolonią bogatych krajów zachodnich" – napisał Kaźmierczak.

Wpis prezesa ZPP skomentował Rafał Ziemkiewicz. "Uwaga, kolejne wielkie zagrożenie dla Polski! I oczywiście o sprawiedliwość chodzi tu w podobnym stopniu, jak w konwencji stambulskiej o zapobieganie przemocy" – stwierdził publicysta "Do Rzeczy".

Rr, dorzeczy.pl

Komentarze (80):

Wizjoner2020.07.29 0:23
Ustalą jedną płacę minimalną dla wszystkich, a jeśli jest większa niż nasza to niech dopłaca unia. Niech Niemcy pracują na naszych haha
Szybka Randka2020.07.28 15:00
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie
Michał Jan2020.07.28 13:15
Przy EUropejskiej płacy minimalnej, będziemy nie kolonią, ale jedną z Socjalistycznych Republik EUropejskich. Chyba że ta minimalna płaca będzie na poziomie naszej obecnej - wtedy możemy zostać kolonią, bo na Zachodzie gospodarczo się poprawi, a u nas zostanie po staremu.
stupid2020.07.28 13:13
Hej trolle ! Już jestem, czy nie ma u Was samodzielnego myślenia a jeżeli jest takie, jakie uprawiacie na tym forum, to żal mi Was. To wy będziecie pierwszymi wyrobnikami w tej zadżumionej UE..
Apel2020.07.28 10:44
My już jesteśmy kolonią - amerykańską.
ryszard2020.07.28 11:33
Jeśli nie zostanie zablokowany proces federalizacji UE, kolonizacja Polski i krajów o podobnym poziomie rozwoju technologicznego jest NIEUNIKNIONY. Dlatego też, nie zaniedbując kwestii "wyścigu technologicznego" musimy się przed takim kierunkiem zmian strukturalnych w UE, przeciwstawiać z pełną determinacją. Nie wolno nam jednak, jak to zwykle popadać w narodową megalomanię (nie oddamy ani guzika). Absolutnie nie będziemy w stanie sami zmienić biegu wydarzeń, ustawionych przecież przez wytrawnych kolonizatorów. Szansą jest jedynie współdziałanie w ramach idei Międzymorza, wspieranej przez USA. Oczywiście jak najczęściej bywa i w tym przypadku istnieje zagrożenie, że silniejszy będzie chciał ugrać więcej. Musimy więc, i możemy, także w tym przypadku zachować się w pełni pragmatycznie. Jednak tu mamy pełne szanse na partnerskie traktowanie, gdyż powodzenie Międzymorza jest tak samo a może jeszcze bardziej istotne dla Stanów jak dla krajów europejskich wchodzących do tego porozumienia. USA mogą bowiem zyskać w ten sposób decydujące atuty w globalnej grze o światowe przewodnictwo w której UE jest bez szans. Takie rozumienie sytuacji, determinuje jednocześnie dominantę programów dwóch przeciwstawnych głównych partii w Polsce. PO - to wariant federalizacji ("polskość to nienormalność"); PiS to Międzymorze (w sensie bardzo bliskim temu jaki określił J. Piłsudski).
ryszard2020.07.28 11:38
Byłbym zapomniał, a to bardzo ważne (przepraszam za interpunkcję) - PiS nie przeprowadzi żadnej nawet najsłuszniejszej idei, jeśli nie odzyska MŁODZIEŻY.
pis - partia geriatryczna2020.07.28 12:09
A TEGO NIE ZRONI NA 100%. same idee PIS pochodza z porpzedniego wieku. WYBORCOM SIE POMYLILY WSPOMNIENIA MLODOSCI ZE WSPOMNIENIAMI USTROJU i stad taki sentyment do PRL w powiatach. ONI PAMIETAJA ZLOTE LATA PGRów. to im sie marzy!!! GOSPODARKA CENTRALNIE PLANOWANA!!1 wtedy nie trzeba myslec, miec wykształcenia. brac udizlu w wyscigu szczorów. NIE TRZEBA GONIC MIASTOWYCH!!!! I taka prawda. i to was najbardziej boli. sami wiecie ze zwyczajnie nie dajecie rady. no to trza upierdzielic sasiada bo za duzo potrafi i moze !!!! wiec na pewno kradnie bo ja tak nie potrafie zarobic//!!!!1 TAK JEST!???
Zbych2020.07.28 12:41
Krótka rada (bez obrazy): nie bredź!
Olej2020.07.28 13:02
Polityka jako sztuka osiągania celów możliwych do osiągnięcia. W aktualnej sytuacji wewnętrznej i zewnętrznej najważniejszym z ważnych jest oczyszczenie państwa z agentury, demoralizującego na państwo wpływu tzw. samodzielnych agentów i gienieralicji pochodzącej z PRL i wywalenie z Polski obcych szczekaczek oraz piśmideł nadających wrogą propagandę i dzielących społeczeństwo aby je zatomizować i skutecznie paraliżować każdą władzę w państwie. Organizacja własnych i możliwie jak najsilniejszych służb specjalnych i wszystkich innych zabezpieczających państwo ! Następnie modernizacja i rozbudowa armii do poziomu 300 tys. Powszechny obowiązek służby wojskowej. Rozbudowa badawczo rozwojowa Wojskowej Akademii Technicznej. Pozyskiwanie przez wywia wszelkich informacji technicznych i technologicznych dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Reasumując pytaniem; czy rząd PiS robi to co chce realizować, czy też realizuje tylko to co jest w stanie zrealizować w obiektywnie istniejącej sytuacji, która dla każdego politycznego gabinetu, niezależnie od opcji była by lub jest kwadraturą koła nakreślonego przez wszystkie ograniczenia, warunkujące istnienie każdej władzy w Polsce.
Felek2020.07.28 13:23
Czyli proponujesz model- hybrydę. Trochę Koreii Północnej, trochę Białorusi i Rosji. Zostawmy tylko media narodowe, które tak pięknie piszą o naszym rządzie, złego słowa o nim nie powiedzą i wychwalaja w niebiosa naszego wodza, naszee słońce- Jarosław. Wpompujmy kasę w wojsko zamiast w alternatywne zrodła energii i jedzmy caly czas na węglu z Rosji, Ameryki Południowej i Afryki, a do naszego dalej dopłacajmy. Kto się nie podporządkuje i będzie fikał to go w kamasze, tam go życia nauczą. Bogu dzięki, że tacy ludzie nie mają władzy w naszym kraju. Przy tobie PiS to mężowie stanu.
Olej2020.07.28 13:40
Sądząc po treści młodyś pan panie Feluś. Co do Kaczyńskiego na którym sobie każdy cymbał używa ile mu głupota pomysłu dostarczy. Zapamiętaj pan sobie, że w polityce są gadacze i ci co mają legitymację czynu oraz ofiary. Tę legitymację ma Kaczyński jak żaden inny polityk w Polsce. Jego legitymacją jest krwawa ofiara złożona w Smoleńsku, z której cudem umknął. Tą ofiarą jest również jego życie złożone Polsce. Tylko głupiec , a jest ich mnóstwo nie zauważa tej istotnej różnicy wiarygodności od pozerstwa, toczącej całą politykę polską. Nie zadają sobie również pytania ci którzy bezkrytycznie szczekają za tzw. elytą, dowartościowując swoją ,,inteligencję'' dlaczego Kaczyński od samego początku jest tak znienawidzony. Podpowiadam dlatego, że nie ukrywał konieczności dobrania się do d.......y komunistom i wywrócenia okrągłego stoliczka z Magdalenki. Ot i cała prawda. Dla tych tracących dostęp do państwowej kasy i władzę istotny powód do wycia. Natomiast trudno zrozumieć innych, którzy są tylko pożytecznymi idiotami, nie wiedzącymi w jakiej rzeczywistości są i czyj głos suflują.
Olej2020.07.28 15:28
I jeszcze tytułem tych co uważają, że kamasze są formą zniewolenia. Niechaj sobie spróbują wyobrazić jaką formą zniewolenia może być utrata własnego domu - państwa, w którym rządzić będzie obca siła, sprowadzająca tubylców do roli niewolników na własnej ziemi. Niewyobrażalne ? Warto sięgnąć dp historii Polski XVIII w. i porównać obecny czas z tamtym wyciągając stosowne wnioski. Niepodległość i państwo traci się szybko, jednym aktem zdrady i worami dukatów. Odzyskuje wolność tysiącami litrów krwi, ofiar i tragedii. Tylko mądrzy ludzie zdają sobie sprawę jak bezcenna jest wolność i własny bezpieczny dom - nasze państwo
trzaska2020.07.28 11:58
Jakoś nie widzę potrzepującej na wietrze flagi USA.
Anonim2020.07.28 12:25
My, to znaczy kto? Ty i paru twoich kolesi?
Anonim2020.07.28 12:26
My, to znaczy kto? Ty i paru twoich kolesi?
Polak Emigrant2020.07.28 10:32
Proszę się nie martwić, aktualnie to my bardzo intensywnie kolonizujemy Zachód a polskie kobiety rodzą w GB liczniej niż arabskie i hinduskie. Należy jedynie tego procesu nie powstrzymywać a nawet go wspierać i myśl oraz kultura polska wzmocni zachodnią tkankę
katolicka deratyzacja Polski2020.07.28 14:48
Jestes niestety idiota. Polacy nienawidza Polski,i asymiluja sie totalnie juz w drugim pokoleniu,tak ze dzieci sa obce rodzicom. Narod polski juz prawie nie istnieje.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.28 9:39
jak na razie jesteśmy watykańską kolonią a pedofile w koloratkach drenują Polskę ja pchła psa
AS2020.07.28 9:42
Wieśniaku, dałbyś spokój. To już nudne te twoje wypociny.
ladychapel2020.07.28 10:22
idz na jakis kurs doksztalcajacy bo podstawowka w dzisiejszych czasach to za malo
Cool2020.07.28 10:50
Mam wrażenie, że do siebie mówisz.
rozbawiony głupotą prymitywa2020.07.28 9:49
Nie ośmieszaj się na forum, ty bezmyślny lewacki debilu.
kretynie onanizatorku...2020.07.28 12:57
POmiocie ubeckiej kurvvy z PiSda jak puzon i kulawego stroza pomatola ...znow sie onanizujesz na frondzie ...
katolicka deratyzacja Polski2020.07.28 14:50
Komunisci szermuja glupota ,chcac nadrobic braki wiedzy.
Konfederata2020.07.28 9:21
Pisowcy zmierzają do stworzenia megapaństwa europejskiego więc jest takie ryzyko.
Michał Jan2020.07.28 13:12
11 pisowców, (stan na 15:13) o pamięci złotej rybki, zapomniało już, jak Geniusz spod Górki Lelewela judził za utworzeniem "armii EUropejskiej"
Konfederata2020.07.28 15:40
Myślę że oni nawet o tym pamiętają, tylko że uważają że Geniusz chce dobrze dla Polski, a że braki intelektualne wykazują ogromne (gorzej jest chyba tylko u wyborców Biedronia) no to jest jak jest. To że zięć Kornhausera chciał wręcz wpisania w Konstytucję członkostwa w UE (to na wypadek gdyby jednak Polakom się odwidziało i chcieli z UE wystąpić) też słyszeli. Ale jeśli by zrobić referendum i Partia w ich TVP powie że to by było dobre dla Polski to zagłosują za. Ciężkie przypadki w tej sekcie.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.28 14:52
Konfederacja Rosyjska jako Krypto-Komuna klamie zawsze tak jak KOD-omici.
z PIS to raczej kolonia rosyjska!!2020.07.28 8:39
brawo pisiury!!!!! TAK SLABEJ POSLKI NIGDY NIE BYLO!!!
rozbawiony głupotą jakiegoś śmiecia2020.07.28 9:50
Skąd czerpiesz wiedzę debilu?
no z TVP!!!2020.07.28 10:25
a wy?
Olej2020.07.28 8:35
Można oczywiście przyjąć stan rzeczy gdy dziki kapitalizm robi z człowieka śmiecia. Tyle że za jakiś czas powstanie ogromne rozwarstwienie społeczne slumsy, bandytyzm a na końcu rewolucja. Min. dlatego istnieje lub powinna istnieć odpowiednia polityka społeczna regulująca prawnie stosunki pracy i płacy aby chciwi idioci nie demolowali równowagi społeczeństw.
AAAtomek2020.07.28 8:28
A oprócz palet i trumien, co Polska produkuje innowacyjnego? Może jakieś komputery, samochody, satelity, telefony, coś co ułatwia życie mieszkańcom Ziemi, itd.? Nic?
rozbawiony głupotą lewackiego debila2020.07.28 9:51
a o co ci chodzi debilu?
Anonim2020.07.28 14:55
Komunstow aktywnych pozbawimy obywatelstwa i wyslemy na roboty do Korei Polnocnej do pracy przy probach nuklearnych.
AAAtomek2020.07.28 18:21
Osłabicie własne szeregi, pisowscy bolszewicy!
Olej2020.07.28 8:28
Ten kij ma dwa końce. Jednym z nich jest brak praw pracy - w praktyce nie stosowane - umożliwiający w Polsce traktować człowieka jak szmatę do wycierania podłogi. Dla równowagi musi być bat na każdego łamiącego prawo. U nas ten bat sprowadza się do łomotania nim jednej strony i jest nią pracownik. Oczywiście, rozumiem, że podatki i konieczność dostosowania ich do rynku i gospodarki. Nie mniej jeżeli jest coś zapisane literalnie w prawie to dlaczego nie jest przestrzegane ? Polską specyfiką jest uchwalanie wspaniałych praw po czym każdy je ostentacyjnie zlewa.
Urszula2020.07.28 8:15
Tak się rzeczywiście zdarzy jeśli zostanie przyjęta wysokość minimalnej unijnej płacy. Małe i średnie przedsiębiorstwa nie udźwigną tego ciężaru; będą bankructwa i zwolnienia. Polska jest za słaba gospodarczo aby sprostać tym nowym wyzwaniom. Wprawdzie mamy ceny unijne, ale z gospodarowaniem u nas jest kiepsko.
mateuszjegliński2020.07.28 8:21
No cóż Urszulko, współczuję Ci, że nie potrafisz gospodarzyć, bo jak piszesz u was z gospodarzeniem jest kiepsko. Że też takie asy, jak Tusk, Lewandowski, czy spóła niczego was nie nauczyła.
Roman2020.07.28 8:41
Słyszałeś kiedyś o czymś takim, jak produktywność, wydajność, rentowność, koszt kapitału, stabilne regulacje prawne, w tym podatkowe ? Poczytaj, może zaczniesz coś rozumieć z otaczającej cię rzeczywistości.
mateusz jegliński2020.07.28 9:37
Słyszeć o czymś a znać to, to są różne sprawy, dlatego teraz gospodarka się kręci a u znaczy dołowała. No cóż wielkie mniemanie o sobie zwykle nie wiele ma wspólnego z realiami.
Cool2020.07.28 10:15
Widać, że wiedzę o ekonomii i gospodarce nabyłeś na stanowisku pracownika najemnego!
Urszula2020.07.28 13:27
Jesteś autentycznie taki tępy czy tylko udajesz? Ale wcale mnie to nie dziwi - pismatoły tak mają. Wierzą we wszystko co im kłamczuszek Mateusz poda do wierzenia. Jak jest tak dobrze, to, kurna czemu te ceny tak szybują w górę, że na chleb zaczyna brakować. Nie udawaj, że mieszkasz w innej Polsce. Popracuj trochę nad swoim umysłem, potrenuj mózg, może jeszcze nie jest za późno.
mateusz jegliński2020.07.28 13:56
Niepotrzebnie wdałem się w wymianę zdań z kulturalną inaczej kobietą, której brakuje zwyczajnie ogłady. Ale w sumie to dobrze, że entelegentoM z (peo) zaczyna brakować na chleb. Ukraść coraz ciężej a od pracy w latach 2007-2015 się odzwyczaili. Zostały tylko inwektywy na forach, no nie Urszulko.
Cool2020.07.28 8:15
Płaca minimalna to socjalistyczny twór psujący rynek pracy i niszczący zdrową konkurencję! Podstawą rozwoju państwa i zamożności obywateli jest >>> KWOTA WOLNA OD PODATKU!!!! <<<
AAAtomek2020.07.28 8:14
Hej Ziemkiewicz, niech PiS da minimalną 5000 zł, to nie trzeba będzie jeździć do bauera. A tak nawiasem oprócz palet i podzespołów dla bauera co Polska produkuje???
mateusz jegliński2020.07.28 8:19
No cóż rozwój zatrzymał się na atomie a Polska ma bardzo duży udział, bo około50% w tak potrzebnym towarze dla Niemców, jakim są trumny. Wniosek, bauera odpowiednio zagospodarujemy.
AAAtomek2020.07.28 8:28
A oprócz palet i trumien, co Polska produkuje innowacyjnego? Może jakieś komputery, samochody, satelity, telefony, coś co ułatwia życie mieszkańcom Ziemi, itd.? Nic?
Cool2020.07.28 8:38
Palety i trumny to też niezbędny i ułatwiające życie towary! ... A ty prócz smrodu , co produkujesz ??? ... jak znam życie siedzisz za biurkiem i pasożytujesz na podatnikach, między innymi na tych, którzy produkują trumny i palety!!!
AAAtomek2020.07.28 8:40
Produkuję artykuły naukowe, coś co jest nieosiągalne dla 99,9999% wyborców PiS.
Roman2020.07.28 8:43
Produkujesz artykuły naukowe? Wow ! Ile kilogramów dziennie ?
AAAtomek2020.07.28 8:49
Zapytaj się za ile punktów (odpowiedź: za więcej niż wielu czołowych profesorów PiS).
Anonim2020.07.28 9:14
Czyli jak przypuszczałem ... jesteś pasożytem z budżetówki!! ;-)) ....
AAAtomek2020.07.28 12:20
Wiem, wiem, dla zwolennika PiS z wykształceniem podstawowymi i niepełnym podstawowym jestem pasożytem. Nie jestem zdziwiony.
Cool2020.07.28 13:12
Dobrze wiesz, że 95% tego co "wyprodukowałęś" to bezużyteczny bełkot! ... znam krawcowe, które są bardziej pożyteczne i więcej wnoszą dla społeczeństwa niż ty.
Cool2020.07.28 13:19
P.s. ... twoja powierzchowna ocena i bezmyślne szufladkowanie na podstawie subiektywnych odczuć i domniemań świadczy o tym jak wysoki poziom "naukowy" (intelektualny) reprezentujesz swoją osobą!
AAAtomek2020.07.28 16:57
Dorosłem już do tego, że jak ktoś jest kretynem to należy mu o tym powiedzieć. Problemem jest tylko fakt, że nie zrozumie. Koniec z miłością bliźniego, PiS mnie kompletnie oduczył.
Cool2020.07.28 18:36
Dobrze, że dorosłeś do takiej samokrytyki .... żebyś tylko umiał ją jeszcze konstruktywnie wykorzystać (?) ;-)
AAAtomek2020.07.28 19:23
Twój idiotyzm jest lepszy niż mój. ;-)
aaa2020.07.29 4:39
Jak zwykle pogarda
hall2020.07.28 11:28
Sprawdź, producent ploterów i laserów KIMLA.
AAAtomek2020.07.28 12:25
A coś co mogę kupić do domu i byłbym dumny z polskiej myśli technicznej?
Cool2020.07.28 14:15
Musiałbyś sięgnąć do IIRP ... wojna potem komuna i wszystkie kolejne rządy w tak zwanej wolnej Polsce, skutecznie sprowadziła Polaków do poziomu taniej, wręcz niewolniczej siły roboczej ... a wykreowana sztucznie kadra naukowa i inteligencka ze słomą w butach i przerośniętym ego, to tylko "pożyteczni idioci" na usługach kolonizatorów.
AAAtomek2020.07.28 16:58
Czyli nadal nic.
Cool2020.07.29 4:46
A skąd ma być "coś" ... skoro mamy taką kadrę naukową jak ty!
mateusz jegliński2020.07.28 9:31
No tak w Polsce produkuje się i samochody i sprzęt AGD i wiele rzeczy, które ułatwiają życie ludziom. Swoją drogą, jakim trzeba być jurgieltnikiem, żeby rękami tow Balcerowicza zniszczyć każdą polską myśl a później kpić z Polski. Tak, komputery, system Odra czerwoni bandyci zatrzymali, Balcerowicz zniszczył cały przemysł lotniczy a autobusy, no cóż pierwszy hybrydowy autobus na świecie jest polski. Jak ci nie odpowiada ten kraj, to zawsze możesz zamieszkać w Niemczech i czuć się europejczykiem oczywiście zawsze z małej litery, bo na wielką ci nie pozwolą.
AAAtomek2020.07.28 12:22
Miej pretensje do komunistów, którzy zniszczyli ODRĘ. Notabene ten sam pokrój ludzi z komuszą mentalnością teraz rządzą..... Były stadniny do 2015 roku.....
Cool2020.07.28 14:41
Lista udupionych przez komunistów projektów i inwestycji jest znacznie dłuższa i dotyczy znacznie poważniejszych zagadnień niż jakaś śmieszna stadnina koników!
Anonim2020.07.28 14:58
Komunista Atomek wciaz glupieje z nienawisci do Polski.
AAAtomek2020.07.28 16:59
To nie jest nienawiść tylko realna ocena rzeczywistości, bolszewiku z PiS.
infor2020.07.28 9:52
Niestety - produkuje lewackich debili twojego pokroju - pozostałość po czerwonych śmieciach
AAAtomek2020.07.28 12:29
Twoja prawicowa ironia rozbawiła mnie do łez. A teraz napisz coś od siebie?
Anonim2020.07.28 14:56
Komunisci glupieja w oczach. Chodzi o zauralska kulture tych cudzoziemcow.
AAAtomek2020.07.28 17:02
I znowu antysemickie wstawki? Czy może anty-mongolskie?
Cool2020.07.28 15:16
To nie byłą ironia głupku! ... "anonim" napisał wprost.
AAAtomek2020.07.28 17:05
Wolałbym, żeby nadal to była ironia, gdyż w innym przypadku jest to chybiona, idiotyczna i niemerytoryczna wstawka. Ale z drugiej strony czego można oczekiwać od człowieka, który mieni się poglądami prawicowymi????
Cool2020.07.29 7:22
A kogo to obchodzi co "byś wolał? ... z faktami się nie dyskutuje!!!
Katolicka deratyzacja Polski2020.07.28 14:59
Atomek to typowy glupek z kolchozu Gazety Wyborczej.
AAAtomek2020.07.28 17:01
Wolę być produktem Gazety Wyborczej niż jakiegoś gościa niedzielnego, w sutannie!