Czy Polska będzie mocarstwem? Niesamowite proroctwo! - zdjęcie
14.11.20, 17:55

Czy Polska będzie mocarstwem? Niesamowite proroctwo!

32

"Nadchodzi czas Polski i upadku jej wrogów" - przepowiadał w XVIII wieku Wernyhora, kozacki wieszcz. Dziś ku pokrzepieniu serc publikujemy owo proroctwo!

Proroctwo mówiącą o przyszłości Rzeczypospolitej miał wypowiedzieć w XVIII wieku Wernyhora, kozacki wieszcz. Stała się głośna w czasach konfederacji barskiej i później w czasach rozbiorów (1772-1795). Oto jej treść:

"Polacy teraz w swoich zamiarach upadną i Polska trzykroć będzie rozszarpana. Różni ludzie kusić się będą o jej odbudowanie, ale nadaremnie. Przyjdzie wielki mąż od zachodu: Polacy oddadzą się jemu na usługi; wiele im przyobieca, a mało uczyni: chociaż nazwą się znowu narodem, będą jęczeli pod jarzmem Niemców i Moskali. Potem zostanie ich królem człowiek zły i zacięty, który wiele krwi przeleje. Polacy powstaną przeciw niemu, i jeszcze upadną przez nieład i niezgodę.

Długo niewola i ucisk rozciągną się nad nimi; aż na koniec zajaśnieją błogie czasy, kiedy naród bogaty sypnie pieniędzmi, Mahometanie w Horyniu napoją swoje konie, i Moskale dwa razy na głowę pobici zostaną: raz pod Batowem około Semi-mohił, drugi raz pod Starym Konstantynowem w jarze Hanczarycha zwanym. Od tego czasu Polska zakwitnie od Czarnego do Białego morza i będzie trwała po wieki wieków".

Przytaczamy treść całej przepowiedni:

"W dwa lat dziesiątki nastaną te pory, Gdy z nieba ogień wytryśnie. Spełnią się wtedy pieśni Wernyhory, Świat cały krwią się zachłyśnie.

Polska powstanie ze świata pożogi, Trzy orły padną rozbite, Lecz długo jeszcze los jej jest złowrogi, Marzenia ciągle niezbyte.

Gdy lat trzydzieści we łzach i rozterce Trwać będą cierpienia ludu, Na koniec przyjdzie jedno wielkie serce I samo dokona cudu.

Gdy czarny orzeł znak krzyża splugawi, Skrzydła rozłoży złowieszcze, Dwa padną kraje, których nikt nie zbawi, Siła przed prawem jest jeszcze.

Lecz czarny orzeł wejdzie na rozstaje; Gdy oczy na wschód obróci, Krzyżackie szerząc swoje obyczaje, Z złamanym skrzydłem powróci.

Krzyż splugawiony razem z młotem padnie. Zaborcom nic nie zostanie. Mazurska ziemia Polsce znów przypadnie, A w Gdańsku port nasz powstanie.

W ciężkich zmaganiach z butą Teutona Świat morzem krwi się zrumieni. Gdy północ wschodem będzie zagrożona W poczwórną jedność się zmieni.

Lew na zachodzie nikczemnie zdradzony Przez swego wyzwoleńca Złączon z kogutem dla lewka obrony Na tron wprowadzi młodzieńca.

Złamana siła mącicieli świata Tym razem będzie na wieki. Rękę wyciągnie brat do swego brata, Wróg w kraj odejdzie daleki.

U wschodu słońca młot będzie złamany. Pożarem step jest objęty. Gdy orzeł z młotem zajmą cudze łany Nad rzeką w pień jest wycięty.

Bitna Białoruś, bujne Zaporoże, Pod polskie dążą sztandary. Sięga nasz orzeł aż po Czarne Morze Wracając na szlak swój prastary.

Witebsk, Odessa, Kijów i Czerkasy To Europy bastiony, A barbarzyńca aż po wieczne czasy Do Azji ujdzie strwożony.

Warszawa środkiem ustali się świata, Lecz Polski trzy są stolice. Dalekie błota porzuci Azjata, A smok odnowi swe lice. Niedźwiedź upadnie po drugiej wyprawie. Dunaj w przepychu znów tonie.

A kiedy pokój nastąpi w Warszawie, Trzech królów napoi w nim konie.

Trzy rzeki świata dadzą trzy korony Pomazańcowi z Krakowa, Cztery na krańcach sojusznicze strony Przysięgi złożą mu słowa.

Węgier z Polakiem, gdy połączą dłonie, Trzy kraje razem z Rumunią. Przy majestatu polskiego tronie Wieczną połączą się unią.

A krymski Tatar, gdy dojdzie do rzeki, Choć wiary swojej nie zmieni, Polski potężnej uprosi opieki I stanie się wierny tej ziemi.

Powstanie Polska od morza do morza.

Czekajcie na to pół wieku. Chronić nas będzie zawsze Łaska Boża, Więc cierp i módl się, człowieku".mof/wspolczesna.pl

Komentarze (32):

a może by tak samemu zarobić?2020.11.16 11:53
"Długo niewola i ucisk rozciągną się nad nimi; aż na koniec zajaśnieją błogie czasy, kiedy naród bogaty sypnie pieniędzmi" A NIE CZEKAĆ AŻ KTOŚ DA, I UDAWAĆ , ŻE UNIA NIE DAJE
Założymy sie?2020.11.15 11:15
Będzie szczepionka, wyłożycie się (po pisowsku) na chłodniach.
Szybka Randka2020.11.15 10:48
= Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: ---- http://exslove.com.pl ---- Wyszukaj mnie po niku: Marikax2 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
Anonim2020.11.15 9:09
A ortodoksyjne elity katolickie we Francji to istotnie wyjątkowa precyzja i klarowność myśli.
Anonim2020.11.15 8:52
Jakoś nie dostrzegam, abyśmy nagminnie korzystali ze źródła realnej mocy jakim jest Bóg, bez którego to nawet istnieć nie bardzo można, co dopiero przyciągać innych!
Młody wikary.2020.11.15 8:42
Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem.Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem.
Kiki2020.11.15 7:41
Data rozpoczecia realizacji proroctwa?
Kacap2020.11.15 7:26
Mocarstwem??? a w jakim celu miałaby być mocarstwem?? żeby gnębić słabszych? Wszyscy powinni być równi, uczciwi, sprawiedliwi - i współpracować dla wspólnego dobra ludzkości. Snucie wizji mocarstwowości - to PYCHA !!!!!!!
Loki2020.11.15 5:58
Jak Polacy pogonią bolszewicki PiS i jego wyznawców to jest możliwe.
ja702020.11.14 23:26
Sama prawda; Polska od morza do morza, a w każdym polskim domu ruski niewolnik
Anonim2020.11.14 23:39
Wybuchowa mieszanka. Leń i pijus jako niewolnik u buców i debili. To się nie skończy dobrze.
Taka prawda2020.11.15 6:50
e tam niewolnicy to żydzi ! maja juz praktykę
zbigniew2020.11.14 22:39
ale wy na dopalaczach lecicie
antoni.s2020.11.14 22:01
Byłaby, gdyby nie kościół kat.
Anonim2020.11.14 21:20
Przegląd Psychiatryczny nr 296
Zawi2020.11.14 19:52
Fronda daje z proroctwami... Klimuszko, który (mylnie przepowiadał) rychło prosperitę w latach 80-tych (w zamian tego był stan wojenny), "III Tajemnica Fatimska", która obecnie już jest znana i nic o Polsce nie mówi, ksiązką o Łucji i niby lata 90-te, które także okazały się wyglądać inaczej... teraz Wernyhora. Przypominam, że mam jeszcze Chochoła z Dziadów i tajemniczego Męża o imieniu 44, a na marginesie dodam, że twórczaść ta uznana został przez Watykan za groźną herezję
Alice2020.11.14 20:51
❤Dziewczyny na seks w Twoim mieście ❤ Link - togetherforever.website
matis892020.11.14 19:16
Nie z lewackim PISem który służy antychrystowi i dla niego popiera satanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego do Znamienia Bestii. A teraz dla masonerii chcą szczepić naród bublami i szajsem masonerii globalnej, czyli armi antychrysta.
Prawda o waszym proroctwie2020.11.14 19:10
Średnio raz na tydzień powtarzacie to durne proroctwo a prawda jest taka, ze narody, które stały się potęga osiągnęły to poprzez skoncentrowanie swojego potencjału ludzkiego i finansowego na nauce, przemyślanych inwestycjach i pracy oraz poprzez marginalizację religii a tymczasem polskim katolom wydaje się, ze Polska stanie się potęga poprzez modlitwy, różaniec i hołdowanie zabobonom - jakie to maluczkie i żałosne.
Bulii2020.11.14 19:56
I następne pokolenia Polaków wierzą w takie bajki.
Obiektywny2020.11.14 20:45
Gorzej tylko żydzi maja w jeszcze większe bajeczki wierzą fanatycznie i jeszcze dłużej masakra jakaś !
Germania2020.11.14 19:02
O czym wy śnicie was nie bedzie pomozre mazury slask wielkopolska wróci do Niemiec wróci do reszty kraju a was nie bedzie w jakis sposób sie was pozbędziemy.
Karma wraca ...2020.11.14 20:46
dobry szwab to martwy szwab
rebeliant2020.11.14 18:37
Przestańcie tym krzyżem wywijać do snucia marzeń o jakiejś tam potędze. Jezus - o ile ktoś w niego wierzy - przychodzi do każdego indywidualnie, bo już każdy z osobna to oddzielny inny wszechświat. Względem tej prawdy o tym wszystkim co nas otacza i nas samych (każdy z osobna) wszystkie te ludzkie mocarstwa są śmiechu warte i palcem na wodzie pisane. Co to bowiem za mocarstwo jeżeli mieszkają w nim ludzie chętnie czyniący krzywdę innym ludziom ? Każdy człowiek na tej ziemi, który żyje z uczciwej pracy (czyli takiej, która daje dobre owoce) i nie dopuszcza się napaści na innych ludzi jest takim mocarstwem godnym wysokiego wynagrodzenia. Natomiast gangsterzy, bandyci i inne ścierwo, które lubi przemocą i zastraszaniem budować swoje korzyści są tym składnikiem kraju, że gdyby jego granice były od Kamczatki po Maroko, to byłoby to nie mocarstwo, a kupa g...na, którą lubią się delektować celebryci lub inne prostaki.
ladychapel2020.11.14 18:35
To proroctwo tak się wypełni jak przewidywania waszego fachowca i jego wykresy, na których kilka miesięcy temu twierdził, że krzywa się wypłaszcza a pandemia zwalnia
Uwielbiam Kaczyńskiego2020.11.14 18:37
twój upadek Pis wróżony od 7 lat za to się sprawdza ahahahahaha
hahahah2020.11.14 18:33
Jak zabijemy lewactwo to tak!
arek2020.11.14 18:22
Rotszyld i spółka maja inne plany
man.of.Stagira2020.11.14 18:14
Imad Karim -niemiecki reżyser pochodzenia arabskiego: "Bezpieczeństwo, wolność decydowania, niezależność prasy i opinii publicznej, demokratyczna kultura sporu politycznego oraz prawo do posiadania własnej opinii! -wszystko to dały mi i moim dzieciom rządy Republiki Federalnej w Bonn a rządy Republiki w Berlinie ZABIERAJĄ! DLATEGO milczenie nigdy nie było i nie będzie dla mnie opcją."
Polak2020.11.14 18:13
NA RAZIE CAŁY CZAS DO OPORU NIEUSTANNIE CZEKAMY NA ARESZTOWANIE NISZCZYCIELI KOŚCIOŁÓW!!!!!!!!!!!!!! BEZ TEGO NIE MA ZGODY NARODOWEJ, NIGDY. ŻYCZE ŚMIERCI TYM CO KRYJĄ NISZCZYCIELI KOŚCIOŁA.
Po 11 ...2020.11.14 17:59
Potem zostanie ich królem człowiek zły i zacięty, który wiele krwi przeleje. Polacy powstaną przeciw niemu, i jeszcze upadną przez nieład i niezgodę.... Kaczyński to o tobie???
Masz racje, że Bolek to zły i zacięty prymityw!2020.11.14 18:07
On już od 1980 r. czuje się królem, ale czy ludzie “powstana” by go obalić? Raczej nie, napewno nie.