06.12.15, 07:30

Czy Polska będzie miała wreszcie broń jądrową?

Jak poinformował minister Szatkowski w rozmowie z Witoldem Juraszem, Ministerstwo Obrony Narodowej "analizuje" i "rozważa" udział Polski w programie NATO, który obejmuje udostępnianie przez Stany Zjednoczone broni jądrowej swoim sojusznikom.

Program o którym wspomniał Szatkowski, polega na umieszczaniu amerykańskiej broni nuklearnej na terenie państw sojuszniczych, tak by mogła ona być użyta w razie konfliktu zbrojnego. Decyzja o ich użyciu musi jednak zostać podjęta w zgodzie z władzami USA.

– W Ministerstwie Obrony Narodowej trwają prace nad zapewnieniem Polsce dostępu do broni jądrowej – mówił Szatkowski. Jak tłumaczył "cały czas obowiązuje niepisana zasada, że na terenach "nowych" członków NATO można trochę mniej, jeśli mówimy o stałym stacjonowaniu wojsk zachodnich sojuszników, tak samo jest w przypadku broni atomowej".

mm/TV REPUBLIKA

Komentarze

anonim2015.12.6 0:35
Polska jest zbyt prymitywnie zorganizowana żeby dostać jakąkolwiek władzę nad bronią jądrową. Jedyne co możecie zyskać to powtórzenie wariantu sowieckiego tylko tym razem głowicami będą rządzić Amerykanie.
anonim2015.12.6 4:45
Głównym wrogiem Polski jest pruska i ruska agentura, która obsiadła nasze państwo wespół z rodzimą ubecją i korzysta ze wsparcia niemieckich i koszernych mediów dla Polaków. Tego problemu żadna bomba atomowa nie załatwi.
anonim2015.12.6 9:32
Nie możemy wymyślić bąby węglowej?
anonim2015.12.6 16:32
kszychu - masz 100% racji. Rozmieszczenie takich głowic w Polsce niemalże gwarantuje, że gdyby zaczęła się wojna atomowa to się ona zacznie w Polsce z tragicznym skutkiem dla populacji tego kraju.
anonim2015.12.7 8:21
Na takie samobójcze bzdury może wpaść tylko Fronda i PiS. Broni nie będziemy mieć, za to będzie u nas rozlokowana. Czyli nie będziemy mogli się nią bronić, ale w razie wojny pójdziemy pod atomowy topór. NIE DLA BRONI ATOMOWEJ W POLSCE. NIE CHCĘ ABY POLSKA STAŁĄ SIĘ PUSTYNIĄ ATOMOWĄ.
anonim2015.12.7 8:41
Nie rozumiem jak taki portal jak ten może pisać o bombie masowego rażenia. O bombie która zabija miliony ludzi naraz. O bombie która ma wzbudzać strach. Jak to się ma do dekalogu, do miłosierdzia i tak dalej. Chore.
anonim2015.12.7 11:49
Kto pozna prawdziwą histroię mordowania nie tylkożydów ale głownie Polaków ten 100 razy się zastanowi zanim wejdzie w układ z USA /WB /Rosją a o Niemcach nie wspomnę.
anonim2015.12.7 17:01
Kupią Macierewiczowi korkowiec i będzie happy.