26.10.18, 17:13Zdj. European People's Party CC BY SA 2.0, via Flickr

Czy Polacy chcą 'prezydenta Tuska'? SONDAŻ

Od dawna media spekulują na temat powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Szef Rady Europejskiej i były premier RP wydaje się naturalnym kandydatem na lidera opozycji. Z całą pewnością ma to, czego brakuje Grzegorzowi Schetynie.

Co na to Polacy? Okazuje się, że oczekiwanie na Tuska nie jest tak silne, jakby chcieli niektórzy w naszym kraju. Od dawna mówi się, że były szef rządu w 2020 r. wystartuje w wyborach prezydenckich. Czy rzeczywiście cieszy się tak ogromnym poparciem społecznym, jak przedstawia to jego polityczne zaplecze? 

Sprawdził to Instytut Badań Pollster. W badaniu na zlecenie "Super Expressu" sondażownia zapytała Polaków o ewentualny start Donalda Tuska w najbliższych wyborach prezydenckich. Aż połowa badanych uważa, że polityk nie powinien wystartować w wyścigu o fotel prezydenta RP. 34 proc. respondentów było przeciwnego zdania. 16 proc. ankietowanych zadeklarowało, że nie ma opinii w tej sprawie. 

Badanie zostało zrealizowane w dniach 17-18 października 2018 roku metodą CAWI na reprezentatywnej próbie 1086 dorosłych Polaków. 

yenn/SE.pl, Fronda.pl