Czy państwo polskie może być wieczne? Wokół "Nauki o konstytucji" Carla Schmitta - zdjęcie
24.11.14, 15:13Czy państwo polskie może być wieczne? Wokół "Nauki o konstytucji" Carla Schmitta

Czy państwo polskie może być wieczne? Wokół "Nauki o konstytucji" Carla Schmitta

1

Dziś w Kawiarni Tarabuk (ul. Browarna 6, Warszawa) o godz. 19.00 odbędzie się debata wokół książki „Nauka o konstytucji" Carla Schmitta”.

W spotkaniu wezmą udział:

Prof. Marek A. Cichocki - filozof i politolog. Współzałożyciel i redaktor naczelny "Teologii Politycznej". Wykłada historię idei na Uniwersytecie Warszawskim. Dyrektor programowy Centrum Europejskiego Natolin.. Tłumacz książki Carla Schmitta "Teologia Polityczna i inne pisma".

Michał Sutowski - politolog i publicysta. Sekretarz redakcji pisma „Krytyka Polityczna”. Zajmuje się m.in. ideologią polskiej opozycji demokratycznej, polityką rosyjską i niemiecką, a także myślą polityczną Carla Schmitta, Chantal Mouffe i Borysa Kagarlickiego.

Debatę poprowadzi:

Tomasz Krawczyk - współpracownik Teologii Politycznej, Ekspert ds. polityki europejskiej Niemiec w Centrum Europejskim Natolin. Prowadzi prace badawcze w zakresie polityki zagranicznej i europejskej Republiki Federalnej Niemiec oraz niemieckiej teorii i filozofii państwa.

Więcej szczegółów na temat spotkania TUTAJ

MaR

Komentarze (1):

anonim2014.11.24 18:00
Czy ta teologia nie jest czasem protestancka? Jeśli jest, to my już protestantom dziękujemy- stworzyli nazizm i komunizm, reszty nie trzeba.