W dniu dzisiejszym odbywa się właśnie na Placu Zamkowym w Warszawie manifestacja zorganizowana przez Platformę Obywatelską i jej lidera Donalda Tuska. Z tej okazji słynny twitterowicz żartowniś postanowił sobie mocno zakpić z niemieckiego portalu Onet. Jak do tego doszło?

„Człowiek Bóbr” tym razem podszył się pod prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. W opublikowanym wpisie zaapelował do chcących wziąć manifestacji o przekazanie dalej informacji o zmianie lokalizacji manifestacji z Placu Zamkowego na Plac Konstytucji.

Jak się okazuje, co wykazali internauci, na ten wpis „Człowieka Bobra” nabrali się nawet… dziennikarze Onetu, którzy prowadzą relację live z manifestacji.

- I kiedy największy portal w Polsce publikuje w relacji live fakeowy tweet (wprowadza w błąd) od Człowiek Bóbr myślisz, że dziennikarstwo to jednak co innego niż proste przeklejenie bezmyślnie… – czytamy we wpisie Pawła Nowackiego.- Gwoli ścisłości - już tego zembedowanego tweeta nie ma w relacji live, ale że się w ogóle pojawił…zachodzę w głowę jakim cudem - dopisał po chwili Nowacki.

mp/twitter/fronda.pl