frondaaniol
search
Blogi
Forum
22.11.19, 08:25(fot. flickr)

Wybrano członków do KRS. Burza w Sejmie

W czwartek w nocy Sejm wybrał członków Krajowej Rady Sądownictwa. Zostali nimi posłowie PiS Marek Ast, Arkadiusz Mularczyk, Bartosz Kownacki i Kazimierz Smoliński.
 
 
Większości nie uzyskały Kamila Gasiuk - Pihowicz, kandydatka Koalicji Obywatelskiej, ani Joanna Senyszyn, zgłoszona przez Lewicę. Ta pierwsza otrzymała 199 głosów, a Senyszyn 196. Było to drugie z głosowań, ponieważ pierwsze zostało przerwane przez marszałek Witek. 

 

Marek Ast uzyskał 234 głosy. Z kolei Arkadiusz Mularczyk, Bartosz Kownacki oraz Kazimierz Smoliński - po 233 głosy.k.

 

- Jest prośba posłów PO, że nie działa (system do głosowania). Decyzją marszałka anuluję głosowanie  - powiedziała Witek. 

 

Powtórzenie głosowania wywołało burzę wśród posłów opozycji.


"Ponieważ był wniosek o reasumpcję tamtego głosowania ogłoszę krótką przerwę i zwołam konwent seniorów" - powiedziała marszałek po ogłoszeniu wyników.  "Nie będzie reasumpcji głosowania" - dodała po przerwie

bz/PAP

Komentarze

kinio z sejmu2019.11.22 16:34
Słyszałem, że scerba przegryzł kable. Wiem od nitrasa
Dam2019.11.22 11:41
PO – partia tchórzy !!! Tylko jedna kandydatka Kadawa Błońska – reszta to tchórze – począwszy od Tuska, a skończywszy na Sikorskim ! Wymieniam pozostałych PO-tchórzy : Ja+kowiak, Brejza, Człapka, Arłukowicz, Nitras, Neumann, Kierwiński, Czaskowski, Szczerba, Kropiwnicki, Gawłowski, Grodzki, Kamiński, Borusewicz, Sikorski i inni tchórze !!!
PePe2019.11.22 11:39
PO to partia, która ponoć powstała, aby być alternatywą dla komunistów. Początkowo szło dobrze, bo komuniści zostali wyparci poza parlament. Ale po krótkim czasie PO skoncentrowała się wyłącznie na walce przeciwko innej partii politycznej – przeciwko PIS. Partia bez programu i bez pomysłu. Partia członków przygłupów plujących wulgarnym językiem, z jej przewodniczącym Schetyną, który pretenduje do miana politycznego debila. Ci nienormalni politycy PO uważają, że w ten sposób pozyskają elektorat wyborczy i przejmą władzę. Dlaczego mówimy, że to polityczni debile ? Bo nawet dzieci w przedszkolach nie pozwoliłyby sobie na takie myślenie. Jest to ewenement światowy, ponieważ nigdzie na świecie ludzkość nie zna takiego przypadku. Oni nawet nie zauważyli, że przez własną głupotę wprowadzili Zlew do parlamentu na własną zgubę ! Teraz w każdych następnych wyborach Zlew będzie rósł a PO będzie topnieć – do czasu aż utonie. A więc taka jest przyszłość PO-je-bó-w, a po prawdzie ich koniec !!!.
Sariel2019.11.22 11:36
Apelujemy także do nadzwyczajnej kasty sędziów – podajcie się do dymisji póki was nie wyrzucamy na zbity ryj ! Wy nie jesteście Polakami, wy jesteście prawnikami lewackimi durniami.
Piotr Nowak2019.11.22 11:36
Zrozumcie wreszcie wy PO-je-by lewackie, że reforma sądownictwa nie jest robiona dla was !! Ona jest robiona NA WAS !!! Będziemy was gonić, ścigać, sądzić i zamykać za wszystkie czasy od 1945 do chwili obecnej. Będziemy was kastrować chemicznie lub chirurgicznie i wysiedlać na wschód !!! Będzie wesoło - oj będzie !
Maria Blaszczyk2019.11.22 14:12
No tak... Wygląda na to, ze rzeczywiście taki Wam cel przyświeca. A jak się już wszystkich pozbędziecie - to co dalej zrobicie? Zostaną Wam ludzie starsi, gorzej wykształceni, ze wsi i małych ośrodków... To już raz się w znacznej mierze Hitlerowi udało - choć on się nie pozbył 1/3 narodu, tylko mniej. Czy to rzeczywiście jest taki fajny wzór do naśladowania?
vivi2019.11.22 11:34
Dokończymy reformę sądownictwa ! Sędzia Tuleja już podał się do dymisji ze strachu ! Czekamy na następnych. I nie czekajcie do czasu aż wywieziemy was na taczkach. Oszczędzcie sobie wstydu ! Pierwsza kadencja była, można powiedzieć, kadencją wstępną. Kadencja druga musi być głęboką orką; orką w celu uporządkowania państwa. Druga część reformy sądownictwa nastąpi od 2020 roku: - w maju odejście niemki Gensdorf w tzw. stan spoczynku i wybór nowego prezesa i sędziów SN, - reorganizacja sądów okręgowych , rejonowych i apelacyjnych, w ich miejsce sądy regionalne i okręgowe (w miejsce rejonowych) - weryfikacja wszystkich sędziów, wymiana prezesów sądów i odsunięcie od orzekania tych sędziów, którzy nie tylko nie będą mogli więcej orzekać, ale sami będą sądzeni, - powołanie ławników do orzekania, tak aby sami sędziowie nie robili cyrku z sądów, - powołanie sędziów pokoju i rzeczników pokrzywdzonych przez sądy, wprowadzenie nowych przepisów antykorupcyjnych, antymafijnych i antypolitycznych.
Nina2019.11.22 11:18
Komuniści z komunistą Czarzastym na czele z jego partii Lewicy zbieraniny komuchów i zboczeńców,oraz POKOmuna z partii Schetyny sami członkowie z PZPR i ich resortowe bachory robią cyrk z Sejmu, bo wybrali ich tacy jak mówił Neumann co się g...o znają na polityce i są po....bami.
qwerty2019.11.22 10:13
Skoro tych dwoje zostało wybranych na sędziów TK to PiS do dzieła niech wybiorą konia na senatora.
Kunefał Stary2019.11.22 10:31
Czy to chodzi o Giertycha?
dgjtydfjy2019.11.22 10:42
Myślę, że siloniejszą byłaby kandydatura kota prezesa. On mógłby nawet być tego KRS prezesem.
PolaPola2019.11.22 9:50
Kabaret się rozwija... Piotrtowicz jak Incitatus...
Dam2019.11.22 8:38
- PiS ma większość, mogą przegłosować co chcą i jak chcą - wybierają inny sposób głosowania - posłowie tej partii są jednak zbyt głupi, żeby ogarnąć "nowość" za pierwszym razem - głosowanie powtórzone, żeby wyniki się zgadzały Wybrańcy narodu przycisków nie potrafią nacisnąć. Po co w ogóle głosować, skoro i tak PIS będzie je powtarzał do skutku (jakiś pretekst zawsze się znajdzie)
garrett2019.11.22 10:26
cóż za to wyborcy POKO nie potrafią głosować
anonim2019.11.22 10:45
Raczej pisu… samo uzasadnienie wniosku o powtórne liczenie głosów mówi samo za siebie. Wyborcy pis głosowali na dwóch kandydatów mimo wyraźnej instrukcji...
JONASIK2019.11.22 8:27
"Trzeba anulować, bo my przegramy" - po usłyszeniu tych słów marszałek Elżbieta Witek przerwała głosowanie w sprawie wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa. W drugim podejściu większość uzyskało wszystkich czterech posłów zgłoszonych przez partię rządzącą.
kleszcz2019.11.22 11:47
Przypadek? Co musiałoby się stać żeby suweren zrozumiał co się dzieje? Cwaniactwo polega na tym że rozpieprza się elementy państwa o których przeciętny wyborca pis albo nie ma zielonego pojęcia albo uważa je za zło wcielone. Jeżeli zaś zacznie przejawiać niezdrowe nimi zainteresowanie, zostanie szybko uświadomiony przez szklane okienko TVP. Pis jedzie na najniższych instynktach, rozdaje "chleb" i wskazuje wroga...coś wam to przypomina wyborcy pisu? Nie bo musielibyście znać trochę historię.

Najnowsze artykuły