Czas zakazać Niemcom kradzieży polskich dzieci!!! - zdjęcie
29.11.17, 19:15fot. Willem Zijlstra, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr

Czas zakazać Niemcom kradzieży polskich dzieci!!!

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik zadeklarował, że Polska podejmie starania na rzecz wypracowania unijnych regulacji ws. odbieranych rodzicom dzieci. W ocenie polityka jest dużym zaniedbaniem, że takich przepisów jeszcze nie ma.


,,Jest pytanie o praworządność, o to, dlaczego UE nie uregulowała kwestii umieszczania dzieci w rodzinach zastępczych, dlaczego to jest pozostawione każdemu państwu z osobna?'' - pyta Wójcik na specjalnej konferencji prasowej w Parlamencie Europejskim.
,,Będę namawiał i prosił o pomoc, żeby przy okazji rewizji rozporządzenia Bruksela II bis włączyć specjalne regulacje dotyczące umieszczania dzieci w rodzinach zastępczych'' - dodał wiceminister sprawiedliwości.


Problem jest poważny, bo często ofiarą skandalicznych przepisów padają właśnie Polacy, którzy wyjechali z kraju do pracy na przykład do Niemiec czy do Skandynawii. Wielokrotnie słyszy się w mediach o przypadkach odbierania na przykład przez niemiecki Jugendamt polskich dzieci. Niemcy nie przejmują się prawami rodziny, ale po prostu konfiskują dzieci, żeby je potem zgermanizować. Stąd potrzeba wypracowania przepisów ogólnych, które zobowiążą Berlin i inne kraje stosujące podobne wołające o pomstę do nieba metody do znormalizowania swojej polityki w tym zakresie.

mod/radiomaryja.pl fronda.pl