Czarzasty ujawnia o co chodzi! Bez lewicy żaden pan Petru, pan Schetyna nie poradzi sobie z PiS  - zdjęcie
20.06.16, 09:45

Czarzasty ujawnia o co chodzi! Bez lewicy żaden pan Petru, pan Schetyna nie poradzi sobie z PiS

Bez lewicy „żaden pan Petru, pan Schetyna” nie poradzi sobie z PiS – ocenił w programie „Gość poranka” w TVP Info szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Wyraził przekonanie, że po kolejnych wyborach parlamentarnych jego ugrupowanie znowu znajdzie się w Sejmie. – Lewica w Polsce jest bardzo potrzebna – podkreślił.

Analitycy wskazują, że Sojusz może mieć problem, ponieważ pod względem socjalnym postulaty lewicy przejmuje PiS. Sam Włodzimierz Czarzasty uważa, że partia rządząca nie odbierze jego stronnictwu wyborców. 

– Lewica to jest zarówno sfera socjalna, jak i sfera wartości – zaznaczył. – Jeżeli chodzi o sferę socjalną to bym powiedział, że PiS weszło częściowo w buty programu lewicowego. Proponuje program 500+ na dziecko, tak nawiasem mówiąc popierany przez nas, choć my byśmy to inaczej zrobili. My byśmy ukierunkowywali te pieniądze na żłobki, przedszkola; pewnie nie wszyscy by dostali – mówię o najbogatszych rodzinach, ale jest to dobry program – przyznał. 

Podobne rozwiązania 

Czarzasty dowodził, że SLD przygotowało własny program mieszkaniowy, który został w znacznym stopniu powtórzony w projekcie partii rządzącej. – Ogłosiliśmy go w marcu na spotkaniu ośmiuset radnych w Łodzi. Ten program właściwie w 90 proc. z programem niedawno ogłoszonym przez PiS się pokrywa – ocenił.

– To już drugi element wspólny, jeżeli chodzi o program. Czekamy na podwyższenie kwoty wolnej od podatku i obniżenie wieku emerytalnego. Te inicjatywy natychmiast powinien pan prezydent podnieść, bo powiedział, że po roku (od wyborów – przyp. red.), jeżeli te rzeczy nie zostaną załatwione, to się poda do dymisji. A przecież Polska by tyle straciła gdyby pan Duda się podał do dymisji – przekonywał.

Za: TVP INFO