Czarzasty o polityce historycznej. Wspominał... Gierka - zdjęcie
30.08.19, 15:50Screenshot Youtube

Czarzasty o polityce historycznej. Wspominał... Gierka

2

Kuriozalne słowa padły dziś z ust lidera SLD Włodzimierza Czarzastego. Najpierw przekonywał, że dla jego partii polityka historyczna jest niezwykle ważna, by potem wspominać… Edwarda Gierka.

Gdzie można bardziej eksponować politykę historyczną, jak nie w Zagłębiu, jak nie w Sosnowcu”

- mówił Czarzasty w tym mieście

Dalej wyliczał:

Jestem szefem SLD. Dla nas, dla mojej partii, bardzo ważną rzeczą jest polityka historyczna – to są aktywności naszych rodziców i dziadków do roku 1990, to jest PRL, który miał swoje dobre i złe strony, to jest Czerwone Zagłębie, to jest tradycja PPS-owska, to jest odbudowa kraju, ziemie odzyskane, tysiąc szkół na tysiąclecie. To jest tradycja dobra i zła po II wojnie światowej”.

Jego zdaniem SLD jest jedyną partią jeśli chodzi o owe trzy struktury, która politykę historyczną eksponuje. Dalej stwierdził:

Gdzie można bardziej eksponować politykę historyczną, jak nie w Zagłębiu, jak nie w Sosnowcu, gdzie urodził się Edward Gierek, który był autorem jednej z najlepszych dekad PRL - przynajmniej tak uważają moi rodzice, tak uważali moi nieżyjący dziadkowie”.

A co Czarzasty mówił o Żołnierzach Wyklętych? Warto przypomnieć to sobie TUTAJ

dam/PAP,Fronda.pl

 

 

Komentarze (2):

Cogito ergo sum2019.08.30 19:08
Polacy dobrze wspominają Gierka, który zapewnił wtedy względny dobrobyt. Partyjni koledzy szybko o nim zapomnieli. W czasie stanu wojennego Jaruzelski internował starego towarzysza. Komuniści to było stado wilków
szcze na PiS i rydzykowi prosto w spasiony ryj2019.08.30 16:13
No to tak dla przypomnienia dla PiSdziaków! W czwartek 1 lipca 2010 Jarosław Kaczyński odwiedził Sosnowiec. Podczas tej wizyty lider Prawa i Sprawiedliwości kandydujący w wyborach prezydenckich, wypowiedział takie słowa o Edwardzie Gierku: "Działał w takich okolicznościach, jakie wtedy były, ale to, że chciał uczynić z Polski kraj ważny - w tamtym kontekście, w tamtych okolicznościach - to była bardzo dobra strona jego działania, jego osobowości, jego poglądów, wskazująca na to, że był komunistycznym, ale jednak patriotą"