Magdalena Ogórek zapowiada złożenie pozwu przeciwko administratorowi hejterskiego profilu „SokzBuraka” Mariuszowi Kozak-Zagoździe. Chodzi o opublikowanie na profilu zmyślonego cytatu, przez który dziennikarce życzono śmierci.

Dziś rano portal tvp.info ujawnił rozmowy Mariusza Kozak-Zagozdy z mec. Romanem Giertychem. Wynika z nich, że to właśnie znany prawnik decydował o treściach publikowanych przez profil. To również Roman Giertych miał wedle tych nagrań odpowiadać za „spontaniczną” akcję „spaceru Donalda Tuska” z 2017 roku.

Po ujawnieniu treści nagrań pozew przeciwko administratorowi profilu zapowiedziała Magdalena Ogórek. Chodzi o opublikowaną dwa lata temu grafikę, w której przypisano dziennikarce zmyśloną wypowiedź. Na grafice zamieszczono cytat: „trauma księży w czasie seksu z dzieckiem jest większa niż ofiary”.

- „Właśnie się przyznałeś, właśnie pojawiły się taśmy na portalu tvp.info, i ten cytat, który dwa lata temu zmyśliłeś i twierdziłeś, że to są moje słowa... Ja po nim przez prawie miesiąc otrzymywałam życzenia śmierci. Sam przyznałeś w tych wypowiedziach, że te wypowiedzi trafiają do ponad 3,5 mln użytkowniku, spotkamy się w sądzie”

- zapowiedziała Magdalena Ogórek.

kak/tvp.info.pl