Przewodniczący Rady Mediów Narodowych po jej środowym posiedzeniu poinformował, że apel do zarządów publicznych spółek medialnych w sprawie ich współpracy z osobami związanymi ze służbami PRL został jednogłośnie przyjęty.

"Naszym zdaniem media publiczne nie powinny zatrudniać byłych funkcjonariuszy służb specjalnych PRL"- powiedział polityk, zaznaczając, że tego rodzaju apel nie jest żadnym aktem prawnym, który trzeba wykonać. Chodzi jedynie o to, aby zwrócić uwagę, że obecność w mediach publicznych osób związanych ze służbami PRL może stanowić problem

"Reakcja na ten apel leży w gestii zarządów"- zaznaczył Czabański. Jak dodał, liczy na to, że zarządy podzielają w tej sprawie opinię Rady. Przewodniczący RMN poinformował również, że Rada nie posiada danych ani wyliczeń, ilu osób może dotyczyć ten apel.

„Rada Mediów Narodowych apeluje do zarządów spółek publicznej radiofonii i telewizji oraz PAP S.A. o niezatrudnianie byłych funkcjonariuszy, pracowników i współpracowników służb specjalnych PRL, a także o niepodejmowanie z nimi żadnej innej formy współpracy mającej wpływ na treść programu.”- napisano w apelu.

JJ/PAP, TVP Info, Fronda.pl