Cyrk na rozprawie Matka Kurka vs Jerzy Owsiak - zdjęcie
13.01.16, 19:06

Cyrk na rozprawie Matka Kurka vs Jerzy Owsiak

28

Bloger Matka Kurka tak opisał dzisiejszą rozprawę w sądzie z Jerzym O.

Dziś o godzinie 9.00 rozpoczął się cyrk, zamiast rozprawy głównej. W cyrku przez pięć minut wzięła udział TVP Info i potem sobie poszła. TV Kręcioła i lokalny bajkopisarz z legnickiej gazetki zostali dłużej. Pozostaje mi samemu zrelacjonować, co się działo. Kiedy togę zakłada mały chłopczyk, pełen kompleksów i tego charakterystycznego dla wybranych zawodów poczucia boskości, to nie staje się sędzią Jackiem Kielarem, ale nadal jest małym Jackiem przebranym w togę. Jacek Kielar kompromituje nie tylko siebie, ale przede wszystkim kompromituje zawód sędziego i wymiar sprawiedliwości.

<<<MUSISZ TO PRZECZYTAĆ! ENCYKLOPEDIA ... KOŃCA ŚWIATA!!! >>>

Uczestniczyłem w kilku postępowaniach sądowych, jednak podobnych błazeństw i ignorancji jeszcze nie widziałem. Na salę sądową w ostatniej chwili wparował Jerzy O. i zaczęło się postępowanie. Ponieważ Jerzy O. nie zjawił się wcześniej na posiedzeniu pojednawczym, obowiązkiem sędziego było ustalenie podstawowych danych osobowych i dokładnego adresu zamieszkania, co jest niezbędne do wydania tzw. karty karnej. Jerzy O. odmówił podania swojego adresu zamieszkania, pomimo tego, że jest on publicznie dostępny i jak pamiętamy „Jurek” zaprosił do swojego „mieszkania w bloku” kamerę. Skonfundowany Jacek półgębkiem wyraził obawę, że na podstawie nazwiska i adresu Fundacji WOŚP, Krajowy Rejestr Karny może mieć problem z wydaniem dokumentu, jednak potem spojrzał na Jerzego O. i potulnie dodał, że „może się uda”. Jest to ewidentne naruszenie procedury i ostentacyjna uległość sądu wobec oskarżonego. Następnie Jacek spytał Jurka o zawód i tutaj mieliśmy powtórkę z rozrywki: „Jestem prezesem „Złotego Melona”, nie przepraszam, nie jestem prezesem „Złotego Melona”, tak, przepraszam, jestem prezesem „Złotego Melona, tak jestem prezesem”. Z tą chwilą zaczęły się legendarne dialogi majstra i studenta i niemiej znane „Dialogi na cztery nogi” Stefana Friedmana i Jonasza Kofty.

– Jakie uzyskuje pan dochody – pyta Wysoki Jacek.
– 8 tysięcy netto ze „Złotego Melona” na miesiąc i 60 tysięcy z „Jasnej Sprawy”, której jestem właścicielem – odpowiada sędzia Jurek.
– Czyli średnio 9 tysięcy na miesiąc – stwierdza Wysoki Jacek na wesoło gwałcąc matematykę.
– Tak – potwierdza sędzia Jurek.
– Proszę zaprotokółować 9 tysięcy – nakazuje Wysoki Jacek.
– Czy był pan leczony psychiatrycznie – pyta Wysoki Jacek.
– Nie – kłamie sędzia Jurek.

Dalej sprawy potoczyły się z kopyta, Wysoki Jacek zarządził odtworzenie filmu, na którym sędzia Jurek nazywa pokrzywdzonego menelem, nierobem, sutenerem własnej żony. Mecenas w połowie łgarstw i bluzgów, wnosi o przerwanie nagrania, by sędzia Jurek mógł się odnieść do treści. Sędzia Jurek wyjaśnia, że on w ogóle nie mówił o mnie, a poza tym jest terapeutą i tym wystąpieniem sam na sobie przeprowadził terapię, kończy słowami – „to wszystko w tej chwili”. Pokrzywdzony wstaje i prosi o możliwość odniesienie się do kłamstw sędziego Jurka, co i przed nowelizacją kodeksu karnego było świętym prawem strony w myśl zasady kontradyktoryjności zapisanej w kpk. Wysoki Jacek odmawia pokrzywdzonemu złożenia zeznań i mówi, że pokrzywdzony będzie mógł to zrobić dopiero po odtworzeniu całego filmu. Po zakończeniu wideo występu sędziego Jurka, sędzia Jurek oświadcza, że nie ma nic szczególnego do dodania po czym dodaje, że sprzedał swoją twarz Play Polska, żeby kasa poszła do „Złotego Melona”. Prawdziwym hitem było jednak oświadczenie, że Ja sędzia Jurek uprzejmie donoszę, że to zarząd Fundacji WOŚP powinien być oskarżony, a nie ja, bo pismo sporządził i podpisał zarząd. Pokrzywdzony prosił o głos, celem odniesienia się do kłamstw sędziego Jurka. Wysoki Jacek odmawia, chociaż wcześniej obiecał, pokrzywdzony oświadcza, że złoży wniosek o wyłączenie Wysokiego Jacka z postępowania. Wysoki Jacek odpowiada… dosłownie. A niech pan sobie wnosi. Do akcji wkracza Sędzia Jurek i stwierdza, że opuszcza salę oraz rozprawę, Wysoki Jacek przyjmuje do wiadomości, pomimo protestu pokrzywdzonego i ogłasza 10 minutową przerwę.

Po przerwie Wysoki Jacek w końcu pozwala zabrać głos pokrzywdzonemu, ale domaga się najpierw złożenia wniosków dowodowych. Pokrzywdzony przed złożeniem wniosków usiłuje uzasadnić czego dotyczą, na jaką okoliczność są składane. Wysoki Jacek żąda złożenia wniosków bez uzasadnia i doręczenia do rąk własnych. Bierze do ręki poszczególne pliki dokumentów i pyta.

– A co to za jakieś takie, ze strony internetowej, co to jest, co ja tu trzymam i po co to?
– Wysoki Jacku – odpowiada pokrzywdzony – przed chwilą chciałem uzasadnić poszczególne wnioski nim trafią na stół Wysokiego Jacka – dodaje pokrzywdzony.
– Nie pan będzie prowadził to postępowanie, ja tu rządzę – powiada Wysoki Jacek.
– Wysoki Jacku wnoszę o odroczenie rozprawy, do czasu rozpatrzenia wniosku o wykluczenie Wysokiego Jacka z postępowania, taki wniosek złożę na piśmie.
– Proszę odpowiadać, jaki ja tu papier trzymam – ciska się Wysoki Jacek, a papier trzyma rewersem, gdzie nie ma żadnych literek.
– Wysoki Jacku, proszę się odnieść do wniosku, czy Wysoki Jacek odracza postępowanie, czy będzie nadal procedował.
– Tera to ja się pytam, co ja trzymam – odpowiada Wysoki Jacek.

I tak po 10 minutach wymiany zdań, Wysoki Jacek ustalił sam ze sobą, że on odracza, ale prowadzi postępowanie dalej. Do głosu doszedł mecenas, który składał wnioski dowodowe. Jakie? Oczywiście wydruki z Internetu. Stał sobie spokojnie, trzymał w dłoni papiery i opowiadał o nich wylewnie. Wysoki Jacek ani razu mu nie przerwał i ani razu nie spytał na jaką okoliczność te wnioski, jaki to ma związek ze sprawą, co w przypadku wniosków pokrzywdzonego czynił co pół sekundy. Po odebraniu wniosków od mecenasa, Wysoki Jacek pozwolił pokrzywdzonemu powiedzieć, że wnioski z mocy prawa nie mają znaczenia, ponieważ dotyczą „powagi rzeczy osądzonej” i ciągłości czynu, w sprawie, w której zapadł prawomocny wyrok. Trafiła Wysokiego Jacka i poraziła celność argumentu tak mocno, że Wysoki Jacek zauważył złożony wniosek o odroczenie rozprawy i ją odroczył, twierdząc, że to jego obowiązek.

Proszę mi wierzyć, że ja w tej relacji nawet nie próbowałem żartować tak było, dokładnie tak było. Następna rozprawa odbędzie się 25 lutego o godzinie 11.30 w tej samej sali 220 Sądu Rejonowego w Złotoryi. Nie pytajcie mnie jednak, czy będzie obecny sędzia Jurek, czy rozprawę będzie protokołował Wysoki Jacek i czy będę mógł powiedzieć jak się nazywam. Nie mam pojęcia, w tej chwili składam wniosek o wykluczenie z postępowania sędziego Jacka Kielara i od tego wniosku zależy, czy w Złotoryi w końcu zacznie się proces, czy nadal będzie trwał cyrk. Byłem i jestem przygotowany na walenie głową w mur, ale teraz jak nigdy czekam na ustawę Pana Zbyszka, bo takimi Wysokimi Jackami Polskę Ludową zbudowano. Ponad to wnoszę kolejny akt oskarżenia przeciw Jerzemu O. za oszczerstwa wypowiedziane u Moniki Olejnik i kilku innych mediach i to jest odpowiedź na pozew, w którym romski macho i damski bokser Jerzy O. usiłuje zastraszyć i zedrzeć kolejne setki tysięcy złoty z mojej Żony. Ten człowiek jest chodzącą egzemplifikacją cynizmu i cwaniactwa, ale im bardziej dotyka moich świętości, tym bardziej będzie cierpiał.

matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze (28):

anonim2016.01.13 19:27
kto puszcza tego debilo-kretyna prostego kurka na frondzie?
anonim2016.01.13 19:34
Oj strasznie kurak znerwicowany po ostatnim, rekordowym finale. Niech kurak znajdzie sobie inne zajęcie - w kwestii WOŚPu już nic nie ugra, a tylko staje się pośmiewiskiem.
anonim2016.01.13 19:37
Dobre bo polskie.
anonim2016.01.13 19:38
Oooo, jaka silna aktywność owsiakowej sekty.
anonim2016.01.13 19:45
Ładna relacja. Kto bywał w sądach karnych z oskarżenia prywatnego ten wie, że to tak właśnie wygląda. Nie ma to związku z Jurkami czy Jackami, taka jest nieszczęsna polska rzeczywistość.
anonim2016.01.13 20:20
@Asgard . toczka krzyś versus + jak myślicie dlaczego i kto J Owsiaka ochrania? Tak bardzo dba o niego aby przypadkiem się nie nawrócił? Czy myślicie że to ludzie ochraniają przed karą tego Iluminata ciemności? To diabeł dba o swoich, ale do czasu aż się staną mu niepotrzebni. Czy może pamiętacie, ile było zamachów na innego Iluminata ciemności A Hitlera który unikną śmierci aż do, gdy spełnij swoją rolę sprowadzenia do Europy Wyższego w Hierarchii piekła Wodza General J Stalina aby ten wprowadził na świat Ideologię wiarę piekła Ateizm zgodnie z zapowiedzią MB w Fatimie w 1917r. I wnet przyjdzie kryska na matyska" nawet nie wiecie kiedy się to stanie, oby i was do piekła nie zaciągnął gdy diabły swoje Medium tj Owsiaka zabierać z tego świata będą
anonim2016.01.13 20:24
@Asgard . toczka krzyś versus + jak myślicie dlaczego i kto J Owsiaka ochrania? Tak bardzo dba o niego aby przypadkiem się nie nawrócił? Czy myślicie że to ludzie ochraniają przed karą tego Iluminata ciemności? To diabeł dba o swoich, ale do czasu aż się staną mu niepotrzebni. Czy może pamiętacie, ile było zamachów na innego Iluminata ciemności A Hitlera który unikał śmierci aż do, chwili gdy spełnij swoją rolę sprowadzenia do Europy z Wschodu Wyższego w Hierarchii piekła Wodza General J Stalina aby ten wprowadził na świat nową Ideologię wiarę piekła Ateizm zgodnie z zapowiedzią MB w Fatimie w 1917r. I wnet przyjdzie kryska na matyska" jak się mówi . Nawet nie wiecie kiedy się to stanie, że go zabiorą, oby i was do piekła nie zaciągnął z powodu miłości do niego, gdy diabły swoje Medium tj Owsiaka zabierać z tego świata będą
anonim2016.01.13 20:50
Do osoby podpisującej się ".": Czy Pan/Pani ma jakieś dowody na to, że o. Rydzyk jeździ autem za 400 tys?
anonim2016.01.13 21:12
...............Co to za pajac ta Kurka? Macie jeszcze więcej "dziennikażów" na tak wysokim poziomie???............... Ci na "wysokim poziomie" będą musieli powoli myśleć o reaktywacji Trybuny Ludu - bo w "zaprzyjaźnionych mediach" powoli zaczyna brakować etatów
anonim2016.01.13 21:23
@versus+ Zły duch działa najczęściej w pobliżu ludzi mocnych, zdolnych, o dużych możliwościach, ludzi którzy raz się mu oddawszy mogą wiele zła w świecie zdziałać, a tym samym pracować dla królestwa ciemności, jakże umiejętnie, z jaka znajomością psychologi, skłonności, i dziedzicznych obciążeń umie zdobywać takiego człowieka jakże mu wtedy pomaga, jakże o niego dba, jakże potrafi mu usunąć z drogi wszelkie przeszkody. A jest nim np brudny spekulant, każdy wyzyskiwacz, każdy kto nieuczciwą drogą zdobył majątek. myli się taki sądząc że dzięki szczęśliwej koniunkturze zawdzięcza swe powodzenie I dlatego potem idą tam gdzie ich zły duch prowadzi, podsuwa do wykonania. Ale na opiekę złego ducha mogą liczyć tylko do chwili spełnienia tego do którego ich piekło mogło użyć. a potem zepchnięci poniżej swego poziomu stają się najnędzniejszymi sługami na wieczność całą!
anonim2016.01.13 21:50
Ja chcę zobaczyć oficjalną wersję a nie tekst kurki
anonim2016.01.13 21:59
@. O!, poznaliśmy nareszcie sprzedawcę samochodu, kupionego i odebranego osobiście przez o.T. Rydzyka. A nie kupił od ciebie tego słynnego Maybacha?, bo on kosztuje chyba około 1 miliona złotych. O helikopterze nie wspomnę, bo to by było za szokujące. Cześć pajacu
anonim2016.01.13 22:21
Kpina. Taki sędzia powinien sprzedawać wentyle na bazarze.
anonim2016.01.13 22:32
niektórzy w tej dyskusji nie dorastają nawet do poziomu Wysokiego Jacka, a chamstwem przykrywają swoje kompleksy niższości typowe dla osobników o mentalności niewolnika. Szkoda nawet słów by z nimi polemizować. Milczenie jest złotem :-)
anonim2016.01.13 22:57
czy dziennikarz Frondy, który zdecydował o umieszczeniu tego artykułu był świadkiem rozprawy? czy też bezkrytycznie wkleił rozpaczliwe zawodzenie Wielguckiego?
anonim2016.01.13 23:56
"Milczenie jest złotem :-)"..."Złotego Melonu"......
anonim2016.01.14 6:32
Niestety... - tak wyglądają sprawy 3 pzpRP - potwierdzam to i boleję nad taką POprawnością. Życzę Panu, Panie Wielgucki wytrwałości - podobno skałę nawet woda potrafi skruszyć...
anonim2016.01.14 9:18
zachwycającym się tym trollem polecam jego artykuł http://kontrowersje.net/tresc/palikot_moim_bohaterem_prezydent_polski_pijakiem_i_chamem_przyczynek_do_zagrozen_demokracji
anonim2016.01.14 10:07
"Będzie cierpiał" Mniam...Niestety Owsiak jeszcze nie zrozumiał, że będzie musiał salwować się za granicę. Matka Kurka dopiero się powoli wgryza.
anonim2016.01.14 11:12
[email protected] nie pozostaje Ci nic innego ,jak tylko iść w ślady Matki Kurki i się nawrócić ze złej drogi
anonim2016.01.14 14:32
im więcej szczekają tym więcej ludzie dają na WOŚP . Więc przyklaskujmy kurkom piętom itp a swoja drogą to fronda jest niezłym szmatławcem
anonim2016.01.14 14:34
więcej kurków i pięt więcej kasy w puszkach WOŚP
anonim2016.01.14 15:27
@jarekpoznan48 Taaaak! Ja też się cieszę, że więcej dają. Szczerze uważam, że powinniście oddać wszystko co macie :D.
anonim2016.01.14 17:50
Popieram Matka Kurka - brawo ! a ten cały jazgot to po prostu dno. Brońmy uczciwości, jasności i działania dla dobrego. Krytykujmy oszustwa, kłamstwa, brak obiektywizmu i odwagi żeby po prostu powiedzieć że jest inaczej. Brawo Matka Kurka
anonim2016.01.14 23:41
@Jurekpoznań Mylisz się dlatego ponieważ J Owsiak jest teraz pod większą niż wcześniej społeczną kontrolą to mniej może ukryć kwot, ukraść kasy lub zwędzić /jak kto woli/.
anonim2016.01.17 10:00
Zastanawiajaca jest taka zmasowana obrona konsomolca!!!
anonim2016.01.20 17:14
Nawet na Kocjana w Warszawie przebiegają korytarze sędziny wystrzyżone na rudo z kółkiem w nosie. Strach się nadziać na rozprawie na podobny skład. Nieobliczalny!
anonim2016.01.20 17:23
Jak ktoś chce wspierać "Jurka", niech wspiera. Mamy wolność i demokrację. "Złoty Melon"- niewinne i urocze!