Cymański krytycznie o Ziobrze. Oskarża go o błędy ws. sądów - zdjęcie
07.10.17, 08:30fot. Piotr Drabik via Wikipedia, lic. CC BY-SA 2.0

Cymański krytycznie o Ziobrze. Oskarża go o błędy ws. sądów

Tadeusz Cymański atakuje... Zbigniewa Ziobrę. Choć Cymański jest członkiem Solidarnej Polski, której szefuje Ziobro właśnie, znalazł dla swojego przełożonego bardzo ostre słowa.

,,Największej partii, jaką jest PiS, nie rozgrywa żaden Ziobro, tylko prezes Kaczyński. Jak Kaczyński powie, że to jest dobra zmiana, to i Ziobro powie, że to jest dobra zmiana'' - stwierdził Cymański w rozmowie z portalem TVP Info.

Polityk oskarżył też Zbigniewa Ziobrę o eskalowanie sporu z prezydentem Andrzejem Dudą. ,, Mam do Ziobry o to żal. Oni z prezydentem się lubią, ale trochę mniej, niż inni. Uważam, że to jest błąd. To jest droga do porażki nas wszystkich, droga donikąd'' - ocenił gorzko.

Stwierdził też, że Ziobro ,,zrobi show uderzający w prezydenta''.

,,To co jest w sercu Zbigniewa Ziobry, co on na konwencji powie i czy nie zrobi z tego, razem z Jakim i Wójcikiem, show pod tytułem „to są prawdziwe zmiany” tego niestety, podkreślam – niestety, wykluczyć nie mogę. Ale byłby to wielki błąd'' - mówił dalej ostro.

Według Cymańskiego pierwotnie planowane przez PiS ustawy były łagodniejsze, ale Ziobro ,,zradykalizował się'' po ,,pewnym spotkaniu na Nowogrodzkiej''.

,,Co prawda bardzo sprytnie powiedział prezes Kaczyński, że on nie będzie wchodził w problemy 40-latków, ale wystarczyłoby, żeby nie wchodził w problemy jednego 40-latka i by problemów nie było. Nie udawajmy, że nie wiemy jak to działa'' - dodał.

mod/tvp info