Co za cyrk! Kidawa-Błońska odcina się od hasła kampanii PO - zdjęcie
16.09.19, 15:00fot. Adrian Grycuk, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia, zdj. edytowane

Co za cyrk! Kidawa-Błońska odcina się od hasła kampanii PO

15

Cyrk w Koalicji Obywatelskiej. Platforma zainaugurowała dziś akcję "Silni razem", która ma promować rządy Schetyny, Tuska etc. w Polsce. Kłopot w tym, że od akcji... odcina się kandydatka na premiera Platformy, Małgorzata Kidawa-Błońska. Akcję krytykuje też zgodnie PiS i Lewica. O co chodzi?

 

"Silni razem" - pod takim hasztagiem ukazywały się przez dłuższy czas wpisy na Twitterze. Użytkownicy tego medium komentowali rzeczywistość w Polsce, często bardzo niewybrednie i agresywnie oceniając rząd PiS. Mówiąc krótko, akcja była dość chamskim po prostu "antykaczyzmem", używali go chętnie zwykli hejterzy.

 

 

Drobny przykład ich twórczości zaprezentował europoseł Patryk Jaki.

 

Od hasztaga odcięła się natychmiast Kidawa-Błońska.

"Ja chciałabym przede wszystkim poprosić przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, żeby na moim bilbordzie, którzy wszyscy znają, nie umieszczali hasztagu #Silnirazem, bo tego hasztagu na moim bilbordzie nie ma, a na konferencji tak został zaprezentowany" - powiedziała.

"A do wszystkich, którzy piszą i chcą nam pomóc w kampanii i używają hasztagu: proszę by uważali na słowa, nie rańmy nikogo, a co najważniejsze nie oszukujmy i mówmy prawdę" - mówiła.

"To nie jest mój hasztag i ja go na moim bilbordzie nie mam" - stwierdziła.

PiS krytykuje akcję "Silni razem" właśnie przez hejt; Lewica uważa z kolei, że Platforma w bezczelny sposób przywłaszczyła sobie oddolną obywatelską akcję.

Kandydatka na premiera od wszystkiego się odcina, a akcję firmuje... Krzystof Brejza, poseł, którego media oskarżają o kierowanie "fabryką trolli" i organizowanie hejtu przez inowrocławskim urzędników.

Istny cyrk...

bsw

Komentarze (15):

Ryszard Olejniczak2019.09.17 9:20
Pani Kidawie Błońskiej Bóg włożył w ręce historyczną szansę wyprostowania drogi polskiej demokracji.Jeśli wykaże choćby tylko część rozumu i odwagi własnych dziadków, wykorzystując darowaną chwilę, to się może udać.
Kinga2019.09.16 19:20
Martacz! Piszesz, że na wschodniej ścianie ludzie są debilami!? A ty na jakiej jesteś ścianie????? Jakim prawem osądzasz? Przecież nikogo nie znasz? Więc nie jesteś lepszy, obrażając tych ludzi! JEST POWIEDZENIE ! SĄDZĘ CIEBIE WEDŁUG SIEBIE ! Nic dodać, nic ująć ! Prawda?
Ryszard Olejniczak2019.09.16 15:58
Kto babą wojuje, ten od baby ginie Z góry się usprawiedliwiam, że używając słowa "baba" - miałem na myśli znaczenie bliskie intencji jaką zawarto w przedwojennej piosence "Baby ach te Baby", wykluczając wszelkie inne, choćby o najlżejszym pejoratywnym odcieniu.
Maciej2019.09.16 15:35
Pani Kidawa- Błońska - widać jak na dłoni ?????????? - Patologia i wstyd !!!!!!
katolik2019.09.16 15:25
Do Jarek - ci niby uczeni,wykształceni ,lekarze,prawnicy,aktorzy,ludzie którzy prowadzą rozrywkowe życie nie będą identyfikować się z moherami,bo przecież oni chcą być trendy i myślą,że to co w swoich chorych umysłach wymyślili prostacy z po psl sld wiosna nowoczesna jest na poziomie.Tak widać ich głupota sięga dna.,a teraz jeszcze głosując na nich ich życie stanie się dnem moralnym
Lublinianka2019.09.16 15:20
Na głupotę nie ma lekarstwa. Ale to nie oznacza, że jesteśmy bezsilni i nie możemy jej się przeciwstawić! Wystarczy pójść 13 października na wybory i zagłosować na PIS - im więcej nas pójdzie, tym mniej w sejmie będzie pustaków z Nowosmiesznej, Pospolitych Oszustów, komuchów z SLD i Zandberga, sodomitów Biedronia i ZSL-owcow😊😊😊😊😊 IDZIEMY na WYBORY!!!! 😀😀😀😀
martacz2019.09.16 18:33
widzę że wy na wschodniej ścianie dalej jesteście debilami?
Spoko2019.09.16 15:16
Wybory za pasem ! Pseudopolitykierzy z lewackiej zarazy wylczą o koryto wszelkimi sposobami. Wiem dlaczego oni to robią, bo dzięki korupcji, którą uwielbiają, mogą kraść do woli. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal >30% Polaków popiera tych przestępców (oboje premierów Tusk i Kopacz, Rostowski, Szczurek w drodze przed TS (Trybunał Stanu), wielu, w tym byli ministrowie, skazanych za korupcję, wielu z prokuratorskimi zarzutami). Szukałem przyczyny tego zjawiska i doszedłem do wniosku, że oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. Oni na prawdę mówią, że to manipulacja i odwrotnie. Stwierdziłem też, że nie ma żadnego sposobu, aby to zmienić. To jest po prostu niemożliwe ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. Proponuję więc eksperyment, aby od Greków kupić jedną z wysp i zapewnić tym ludziom, wraz z lewackimi politykami, darmową podróż na tą wyspę (one way ticket). Niech tam budują własne, równe społeczeństwo, własną liberalną politykę, ich wolność i demokrację, ich wiarę w neomarksistowską ideologię ..... To jest jedyne wyjście dla Polski, bo inaczej będziemy żyć z tą ich nienawiścią latami i modlić się, aby za 4 lata, nie daj Boże, nie przejęli władzy.
katolik2019.09.16 15:15
Ludzie czego wy jeszcze chcecie,macie żle? PIS działa bardzo dobrze i w tym momencie jakie znaczenie mają poglądy -po psl sld wiosna nowoczesna -jakiegoś dna społecznego i moralnego zbioru ludzi którzy są zepsuci przez pieniądze i to że nie musza pracować,bo jak ich wybierzecie ,to wy będziecie robić na ich rozrywki.Dlatego nie ma sensu oddawać głosu na po psl sld wiosna nowoczesna ,czy chcecie zginąc w życiu i być poniżonym moralnie,bo oni cos chorego i szatańskiego sobie ubzdurali dla robienia swojej kasy.PIS powinien osiągnąć 100 % głosów.Inni nie sa potrzebni,bo tylko PIS db rządzi,a tamci jak dostaną mandaty ,to tylko będą brac naszą kasę.Nie oddawajcie swego życia za po psl sld wiosna nowoczesna!
Jarek2019.09.16 15:14
Polskę trzeba oczyścić z komunistycznego śmiecia, kłamców, złodziei i zdrajców, czerwonej i tęczowej zarazy ! Z tymi pasożytami nie można prowadzić dialogu. Oni nie mają nam nic do powiedzenia, a jeśli już to faszerują Polaków kłamstwami, manipulacjami i nienawiścią, wymyślają głupoty, szczują, a na prawdę reagują agresywnością. Tutaj nawet utylizacja nic nie pomoże. Powinniśmy zachowywać spokój, nie zapraszać ich do mediów, nie przekonywać ich, nie dyskutować z nimi. Oni nie potrafią normalnie rozumować i nie usłuchają żadnych argumentów. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal ok. 30% polskojęzycznych osobników popiera tych przestępców . To smutne, ale oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. To obóz zdrady narodowej, który powinien być wyeliminowany z życia publicznego.
Urszula2019.09.16 15:13
Życzę dobrego samopoczucia i wygranych wyborów tym, którzy po przedstawieniu programu wyborczego PIS przez Kaczyńskiego i Morawieckiego, jeszcze wierzą w 6-pak POKO, którego Sketyna już po tygodniu zapomniał, a kilkopunktowy program typu: nie będzie smogu, nie będzie plastiku, powodzi, suszy i huraganów przeczytany przez „przyszłą” premier gabinetu cieni POKO Kidawę-Błońską. Teraz jest nowe hasło: Silni razem !! Ciekawe co w przyszłym tygodniu. Bądzcie silni i trzymajcie się mocno żebyście do gnojówki nie powpadali !
KKK2019.09.16 15:08
IPN - dla ciekawostki ! Matka Rafała Trzaskowskiego, obecnego prezydenta Warszawy, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna. Głównie meldowała SB o kontaktach muzyków polskich z dyplomatami USA Jej pierwsza teściowa była kapitanem UB, teść płk LWP, a inni z bliskich działali na wyższych szczeblach PZPR.
Dam2019.09.16 15:55
Podobnie jak wielu współpracowników Jarosława Kaczyńskiego np. Kazimierz Kujda. A jednak tę partię popierasz, co byłoby hipokryzją w twoim wykonaniu. Albo rozliczaj wszystkich, albo nikogo.
Urszula2019.09.16 15:06
Na, czerwone kacapy i tęczowe wnętry ?!! Według was, to co PIS już zrealizował i to co proponuje – jest złe ! A to co zrobiło PO w latach 2008-2015 i proponuje obecnie – jest dobre ! Wy kacapy ! Sketyna i Kidawa-Błońska zapomnieli programu wyborczego, ale ludzie mówią po co im pamiętać o programie jak i tak go nie zrealizują ! Prawda !!!
martacz2019.09.16 18:32
gnojówka zamiast mózgu?