Co dalej z NS2? Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Ukrainy - zdjęcie
24.02.21, 20:03Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP, via: Prezydent.pl

Co dalej z NS2? Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Ukrainy

15

Prezydent Andrzej Duda odbył dziś rozmowę telefoniczną z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Przywódcy omawiali takie kwestie jak program szczepień przeciw COVID-19 czy bezpieczeństwo energetyczne, w tym sprawę budowy gazociągu Nord Stream 2.

- „Prezydent RP Andrzej Duda rozmawiał z Prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Tematy: program szczepień przeciw COVID 19, bezpieczeństwo energetyczne i kwestia sankcji na Nord Stream 2, sytuacja na wschodzie Ukrainie, współpraca gospodarcza i infrastrukturalna oraz kalendarz wzajemnych wizyt w 2021 roku”

- poinformował na Twitterze prezydencki minister, prof. Krzysztof Szczerski.

Szczepienia przeciw COVID-19 na Ukrainie ruszyły dzisiaj. Wczoraj dotarła tam pierwsza dawka szczepionek AstraZeneki.

Polska oraz Ukraina zajmują wspólne stanowisko, sprzeciwiając się budowie gazociągu Nord Stream 2, który zwiększyłby uzależnienie Europu od rosyjskiego gazu, zdecydowanie rozszerzając wpływy Kremla.

kak/PAP

Komentarze (15):

Mykoła2021.03.14 11:01
Cóż, Biden nie dzwoni, to chociaż pogadam z tym z Ukrainy... :):):)
Grizzly2021.03.8 16:57
No jak to, przecież takie wyroki to atak na katolików!!!!!111111111jedenjeden
APEL2021.03.8 11:37
UWAGA!!! Ponieważ ten cyniczny polakożerca i zapiekły wróg Kościoła, tj. niejaki Anonim (plus masa jego klonów: AAAtomek, ladychapel, Po 11…, katolicka kretynizacja Polski i in.) grasuje tu bezkarnie od lat (a administrator Frondy, o ile jest jakiś, konsekwentne udaje głuchego), proponuję, aby każdy wstawiał pod jego nickami normalne wpisy, ewentualnie jakieś absurdalne parodie jego antypolskich lub filosemickich komentarzy. Zresztą wielu już tak robi. W ten sposób, przy niewielkim wysiłku, wspólnymi siłami, rozmyjemy ten obraźliwy dla Polaków bełkot, nie do pomyślenia na innych forach. Dyżurny Anonim, lub ktoś z jego bandy będzie najpierw obleśnie rechotał („buhahahaha”), potem będzie błaznował („jest mi bardzo wszystko jedno”), oburzał się na „bolszewickich złodziei nicków”, potem zarzuci koneksje ze Stalinem (on, tęczowy lewak!), będzie rozdzierał szaty na metody katolików (częsty trick obłudnych ateistów), wreszcie oskarży o faszyzm (?) oraz antysemityzm (to ich odwieczny, mocno już wyświechtany zarzut), a nawet o szmalcownictwo (sic!). A na koniec będzie już tylko rzygał na – oczywiście karygodną, ale często wyolbrzymioną lub wręcz zmyśloną – pedofilię w Kościele.
Faliak2021.02.25 10:21
No i co z tego, że rozmawiali. DNO i metr mułu. A wspomniał światobliwy Duda o pomordowanych Polakach przez UPA i dotąd niepochowanych. Wstyd i hańba Dudo. Odejdź i to jak najszybciej. Twoja wiara dotyczy tylko Izraela. jeszcze raz zapadnij się pod ziemie a wcześcniej wysyp na łeb worek popiołu pseudokatoliku
fumfel2021.02.25 20:19
Szkoda nawet klawiatury na komentowanie tej "przełomowej rozmowy". 5 albo i 10 garnitur, nikt ich nie słucha, nic nie mogą, nic nie znaczą.
XYZ2021.02.25 9:06
No to sobie pogadali.
fumfel2021.02.25 8:40
Czy rozpoczął te nic nie znaczącą dyskusję od banderowskiego pozdrowienia ?
Konrad Józef Turzyński2021.02.25 0:28
Wołodymyrem Zełenśkym, a NIE: Wołodymyrem Zełenskim. Należy to nazwisko (podobnie jak imię) podawać w brzmieniu ukraińskim (a nie białoruskim), mimo, że jego nosiciel nie jest Ukraińcem (Białorusinem zresztą też nie jest).
Monika2021.02.24 22:48
Cześć , jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym http://panieonline.pl/monia89
A co nowego w US Armed Forces?2021.02.24 20:26
Siły zbrojne USA budują/mają najpotężniejszą broń laserową na świecie. Laser ultrakrótkich impulsów. Jak wykazały testy laser ma "nieprawdopodna moc": "Lasery ultrakrótkich impulsów zamieniłyby jednak czas trwania na moc, wystrzeliwując 1 terawatową, 200 femtosekundową serię energii lasera. W kontekście 1 terawat to 1 bilion watów, a 1 femtosekunda to odpowiednik 1 biliardowej sekundy." - Brzmi bardzo technicznie, w praktyce oznacza, że laser niszczy wszelką elektronikę na wręcz nieograniczony dystans.
Konrad Józef Turzyński2021.06.19 21:54
"Seria energii" to jest wyrażenie bez sensu, "seria impulsów" byłoby trafnie. 1 terawat to jest bilion watów, nie "w kontekście", ale po prostu (tak jak kilometr to jest tysiąc metrów). Femtosekunda to nie jest "odpowiednik" biliardowej części sekundy, to po prostu jest jedna biliardowa sekundy. Impuls o długości trwania 200 fs i o mocy 1 TW ma energię (wystarczy pomnożyć te dwie wielkości fizyczne) 200 mJ czyli jednej piątej dżula - bardzo niewielką (tyle co upadek na powierzchnię Ziemi przedmiotu o masie 20 g z wysokości 1 m). Tzw. impuls elektromagnetyczny we wszystkich kierunkach niszczy urządzenia elektroniczne ("elektronikę"), oczywiście, im dalej (od punktu eksplozji, np. eksplozji termonuklearnej), tym słabiej; natomiast promień lasera niszczy (o ile jest dość mocny) nawet stal i beton, ale w ściśle określonym kierunku (i też - im dalej od swojego nadajnika, tym słabiej).
Anonim2021.02.24 20:23
On naprawdę wierzy, że coś może?
man.of.Stagira2021.02.24 20:22
Skoro polska jest zaopatrzona w gaz z innych źródeł niż rosyjskie to po co wtyka nochal w nieswoje sprawy? niech niemcy sobie budują z rosja ten gazociąg, a pisowi nic do tego!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.24 20:15
Trump robił w ch*ja PiSdziaków ale chyba to jeszcze do nich nie dotarło! amerykanie nie będą umierać za "rurę" tak jak nie będą umierać za Polskę, czy Ukrainę...
Anonim2021.02.24 20:22
Kacapy wydoją was z kasy za rurę, a porem będziecie przemycać tą rurą wasz najlepszy towar gorzałę do niemiaszków, a ty putlerowski piesku będziesz szczekał i pilnował wlotu do tej rury