Cichanouska: dziękujemy Polsce za solidarność z prześladowanymi przez Łukaszenkę - zdjęcie
28.11.21, 11:33Fot. screenshot YouTube

Cichanouska: dziękujemy Polsce za solidarność z prześladowanymi przez Łukaszenkę

12

Wczoraj wieczorem przedstawicielka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska podziękowała prezydentowi Andrzejowi Dudzie za solidarność z białoruskimi więźniami politycznymi, prześladowanymi przez reżim Aleksandra Łukaszenki.

"Dziękujemy za solidarność! Cieszę się, że w tych trudnych chwilach mamy tak bliskiego przyjaciela jak Polska. Wśród więźniów politycznych są przedstawiciele polskiej mniejszości – Andrzej Poczobut i Andżelika Borys. Oni, jak również setki Białorusinów, muszą zostać uwolnieni" - napisała na Twitterze Cichanouska, odpowiadając na wcześniejszy wpis Andrzeja Dudy.

"Blisko 900 obywateli Białorusi jest więzionych przez Łukaszenkę tylko dlatego, bo chcieli, by ich Kraj był wolny i demokratyczny. Polska pragnie takiej samej Białorusi jak oni" - napisał z kolei Duda w dwóch językach: polskim i białoruskim, dodając hasztag #standwithBelarus.

W związku z rozwojem kryzysu migracyjnego na Białorusi istniały obawy, że Łukaszenka wykorzysta migrantów w celu uwolnienia się odpowiedzialności za więzienie białoruskich opozycjonistów. Łukaszenka, odsyłając migrantów do domów lub zabierając ze strefy granicznej, przykryłby bulwersujący fakt zamykania w więzieniach przeciwników białoruskiego reżimu.

jkg/biełsat

Komentarze (12):

Chłopie, co ty piszesz??2021.11.28 17:29
Lechu!... Przecież sam jesteś Żydem, i sam plujesz na swój Kraj! Dlaczego? --- Nie uda ci się tych wpisów podpiąć, jako Polak, czy Nick "katolik" ! Przecież cię znamy! Aż za dobrze! Jesteś tylko polskojęzyczny!
Ballad gupiego gojka2021.11.28 14:22
Żyd spod mycki nie widzi prawdy. __________________________________________________________________________________________________ Kto napuszcza społeczeństwo. Żyd _____________________________________________________________________________________________________ Demontuje, pozyskuje? Żyd ___________________________________________________________________________________________________ Jakie to Polski przekleństwo? Żyd _____________________________________________________________________________________________________ Co państwowość rujnuje? Żyd _____________________________________________________________________________________________________ Kto wyśmiewa symbole kraju? Żyd _____________________________________________________________________________________________________ Budował se żyd Polin, Adolf wysłał go do raju
goj to goj2021.11.28 14:35
Adolf i 150 tys żydów w niemieckiej armii zrobiło żydom holokaust o czym żydzi wolą milczeć
To kolejny mit żydów!2021.11.28 15:05
Nie było żydów w Hitlera wojsku! Jak się mówi, przylepi się g..... do okrętu ... Żydzi nie popisali się niczym w czasie wojny, wiec może przynależność do choćby Wehrmachtu podniesie ich status. Mit!
goj to goj2021.11.28 16:21
od razu widać, żeś pisior bo tylko kłamstwo na ustach pisowsca wskaźnikiem postępowania, kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać a jak to nie pomoże to jeszcze raz kłamać i tak do skutku, któż to powiedział, że kłamstwo powtarzane 1000 razy stanie się prawdą?
"kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać"2021.11.28 16:28
Np. co?
polski goj był, jest i będzie głupi2021.11.28 12:41
dobrze się mieszka w willi, którą tej żydówce dał koszerny Morawiecki i nakazał głupiemu polskiemu gojowi ja utrzymywać? a wam głupie polskie goje koszerny Morawiecki dał wysoką inflację, wysokie podatki, wysokie ceny energii, głupi goj w odpowiedzi na te działania Mateusza organizuje wiece poparcia
sama prawda2021.11.28 14:41
i żaden obłąkany pisior nie zaprzeczył
Konrad Józef Turzyński2021.11.28 12:25
Ta pani nazywa się Cichanoŭskaja a nie Cichanouska. Natomiast imię dyktatora Białorusi brzmi Aliaksandr a nie Aleksandr.
Uprzejmie dziękuje za wskazanie błędów.2021.11.28 14:44
A teraz pocałuj mnie i zespół redakcyjny w döpę!
reżim PIS2021.11.28 12:22
czy już wytłumaczyła białoruskiemu urzędowi skarbowemu skąd u niej 800 tys dolarów, których nie mogła zarobić pracując, czy białoruski urząd skarbowy ma prawo domagać się wyjaśnień bo polski urząd skarbowy też by się domagał wyjaśnień czy może białoruskiemu urzędowi nie wolno sprawdzać tej żydówki? napiszcie cymbały pisowskie dlaczego pisowski urząd skarbowy może was kontrolować a białoruski nie może kontrolować żydostwa
"reżimie"....! Bredzisz!2021.11.28 17:32
Jak wytrzeźwiejesz, to napisz o co ci chodzi! ?--- "Pleciesz o lecie, jak zima na świecie..."!