Chory Staś przystąpił do Pierwszej Komunii Świętej. Piękny gest księdza! - zdjęcie
23.05.18, 12:53Zdj. Facebook/Parafia Rzymskokatolicka p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP

Chory Staś przystąpił do Pierwszej Komunii Świętej. Piękny gest księdza!

Ośmioletni Staś Ossowski z Osiecznej w województwie pomorskim choruje na neuroblastomia 4 stopnia. Złośliwy nowotwór zdążył już dokonać przerzutów. Ze względu na chorobę chłopczyk nie mógł przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rówieśnikami. Ksiądz Tadeusz Wandtka z parafii w Osiecznej zorganizował uroczystość specjalnie dla chorego Stasia. 

Nie zawiedli również ludzie ze wspólnoty parafialnej oraz koledzy i koleżanki z klasy!

"Mówiłem z trudem. Wzruszenie odbierało mi głos"- wspomina duchowny w rozmowie z "Faktem". 

Ośmiolatek pilnie przygotowywał się do Pierwszej Komunii Świętej już od września. Niestety, nagle zaczął bardzo źle się czuć. Początkowo wydawało się, że gorączka, wysoka temperatura, mdłości i bóle głowy oznaczają zwykłą grypę, niestety, rodzice chłopca usłyszeli straszną diagnozę: neuroblastomia. Wówczas zaczęły się chemioterapie i pobyty w szpitalu. Staś nie mógł odwiedzić swojej rodzinnej miejscowości, nie miał również możliwości przystąpić do Pierwszej Komunii z rówieśnikami. 

Ojciec Stasia poprosił o pomoc ks. Tadeusza, a duchowny zdecydował się zorganizować uroczystość tylko dla jednego dziecka. Ośmiolatek przyjął ten wyjątkowy sakrament w dość pięknym i szczególnym dniu, bo 3 maja. W uroczystości wzięli udział mieszkańcy miejscowości oraz rówieśnicy Stasia. 

"Mam nadzieję, że Staś będzie to kiedyś opowiadał swoim dzieciom"- powiedział w rozmowie z "Faktem" ks. Tadeusz Wandtka. Chłopiec wrócił po Mszy Świętej do szpitala- z prezentami i życzeniami od życzliwych sobie ludzi. 

Módlmy się w intencji chorego Stasia, prośmy o wstawiennictwo św. Peregryna- patrona chorych na raka.

yenn/Fakt.pl, Fronda.pl