Chcieli zablokowania środków dla Polski. Kuźmiuk: To dosłownie szokuje - zdjęcie
12.03.21, 07:05Fot. Jarosław Roland Kruk - Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0 / Adrian Grycuk via Wikipedia, CC 3.0

Chcieli zablokowania środków dla Polski. Kuźmiuk: To dosłownie szokuje

78

1. Wczoraj w Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat rozporządzenia przygotowanego przez Komisję Europejską tzw. mechanizmu warunkowości w zakresie praworządności.

To rezultat ustaleń na posiedzeniu Rady Europejskiej z 10-11 grudnia poprzedniego roku podczas którego ustalono wieloletni budżet UE na lata 20121-2027, Fundusz Odbudowy, a także rozporządzenie, którego celem ma być przestrzeganie zasady, że wydatkowanie środków z obydwu tych źródeł nie może się odbywać ze szkodą dla ochrony interesów finansowych UE.

Przypomnijmy, że przewodnicząca KE Ursula von der Leyen na wspomnianym posiedzeniu RE, wręcz zobowiązała się, że przyjmie ona Wytyczne, które nie tylko „określą jej rolę we wdrażaniu rozporządzenia”, co więcej, że w tych Wytycznych „uwzględnione zostanie rozstrzygnięcie Trybunału Sprawiedliwości”, a więc w domyśle, KE poczeka na zaskarżenie przez Polskę i Węgry rozporządzenia do TSUE i dostosuje się do jego wyroku.

Dodatkowo tak się złożyło, że właśnie wczoraj rządy Polski Węgier zaskarżyły wspomniane rozporządzenie do TSUE podkreślając, że jest ono nie tylko niezgodne z unijnymi Traktatami ale także ma arbitralny charakter.

2. Mimo tego we wczorajszej debacie europosłowie z Polski (między innymi Rober Biedroń, Sylwia Spurek, Andrzej Halicki) już domagali się zablokowania środków dla naszego kraju, bo ich zdaniem nasz kraj łamie praworządność.

Trzeba przy tej okazji przypomnieć, że europosłowie z Platformy i Lewicy w zasadzie od przejęcia władzy w naszym kraju przez rząd Zjednoczonej Prawicy, zgodnie ze strategią ogłoszoną kiedyś przez Grzegorza Schetynę „ulica i zagranica”, nie przepuszczą żadnej okazji aby zaatakować Polskę, to jednak stwierdzenia wprost, że trzeba wstrzymać środki z budżetu UE dla naszego kraju, dosłownie szokuje.

Tego rodzaju wystąpienia europosłów z Polski, dziwią także posłów z innych krajów (podobnie występują tylko europosłowie z Węgier będący w opozycji do rządu Wiktora Orbana), ponieważ nie jest jednak unijną praktyką szkodzenie krajowi, z którego się zostało wybranym do PE, niezależnie od tego jak się ocenia jego obecny rząd.

3. Przypomnijmy przy tej okazji, że w konkluzjach z grudniowego szczytu RE znalazł się zapis, że mechanizm warunkowości koncentruje się tylko na ochronie interesów finansowych i nie jest po to aby zastępować, czy rozszerzać wspomniany art 7 TUE. Co więcej jeżeli Komisja Europejska zdecyduje się użyć mechanizmu praworządności do zablokowania wypłat dla jakiegoś kraju członkowskiego, musi udowodnić, że doszło do naruszenia interesów finansowych UE, a procedury w tej sprawie będzie prowadziła tylko i wyłącznie Dyrekcja Generalna KE ds. budżetu.

A szkodzenie interesom finansowym to wydatkowanie unijnych środków z naruszeniem prawa, z podejrzeniami o korupcję czy defraudację, a tak się szczęśliwie składa, że tego rodzaju przestępstwa są w naszym kraju „wypalane gorącym żelazem”.

4. Gdyby nawet KE taki dowód przeprowadziła, to kraj członkowski, którego blokada środków miałaby dotknąć, będzie mógł przed jej wprowadzeniem przenieść sprawę z poziomu Rady Unii Europejskiej, gdzie głosuje się kwalifikowaną większością (minimum 15 krajów zamieszkałych przez 65% ludności) na poziom Rady Europejskiej, gdzie wymagane jest głosowanie jednomyślne (bez głosu kraju którego blokada dotyczy).

We wspomnianych konkluzjach znalazł się także zapis, że rozporządzenie nie będzie stosowane przez KE do momentu kiedy skargę na jego zapisy, którą złożą Polska i Węgry, ostatecznie rozpatrzy TSUE, co jak można się spodziewać będzie trwało wiele miesięcy, w dwu instancyjnym postępowaniu (z wypowiedzi przedstawicieli największych frakcji w PE wynika, że będą naciskać aby Trybunał zajął się sprawą zgodności rozporządzenia dotyczącego warunkowości z Traktatami możliwie jak najszybciej).

Do ewentualnego karania, więc bardzo daleka droga, są bardzo poważne wątpliwości czy KE będzie w ogóle w stanie sformułować taki wniosek przeciwko jakiemukolwiek krajowi członkowskiemu, z najwyższym zdumieniem trzeba więc odnotować swoiste wzmożenie europosłów opozycyjnych z Polski, którzy już teraz chcieliby blokowania środków z budżetu UE dla naszego kraju.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (78):

ala2021.03.15 11:38
Polscy parlamentarzyści z totalnej, wybrani przez Polaków regularnie donoszą, stawiają Polskę w krzywym zwierciadle. Przedstawiają nieprawdziwe informacje. Europosłowie z totalnej kilka razy głosowali w parlamencie europejskim, za sankcjami dla Polski. Jak trzeba bardzo nienawidzić własnego kraju, w którym się człowiek urodził, wychował, mieszka, uzyskał wykształcenie, i ma to wszystko co ma? Jeszcze nigdy w państwie polskim, nikt nigdy tak w jawny i nienawistny sposób nie występował przeciwko swoim współobywatelom.
AAAtomek2021.03.12 13:52
co robi na fotce ten czerwony pedał?!
Pol2021.03.12 13:40
W całym parlamencie europejskim nie ma takich durniów żeby na swój kraj srali
ala2021.03.15 11:38
Magdalena Adamowicz, Bartosz Arłukowicz, Jerzy Buzek, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Danuta Huebner, Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Radosław Sikorski, Róża Thun, Marek Balt, Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Łukasz Kohut, Bogusław Liberadzki, Leszek Miller, Sylwia Spurek. Największe szKODniki Polski i Polaków!
KSERKSES2021.03.12 11:11
końskie zwisy
rychu2021.03.12 10:55
Pedał i koszerny
man.of.Stagira2021.03.12 10:45
Wydarzenie Pokoleniowe: „Porywcza masa pozbawionej środków do życia kołtunerii i bigoterii z komunistycznych squatów. Masa która najpierw rozkłada nogi bo ‘walczy o wolność’ w pociągu, przeciągu i na drągu by później ‘walczyć o prawdę’ emancypacji ludzkiej rozkładając nogi w gabinetach ginekologicznych. // Ustanowienie poddaństwa ciał poprzez uprzedmiotowienie własnej płci –przez jej prawną obiektywizację; inwentaryzacja płci. // JEDYNA droga własnego uznania w społeczeństwie przez uczynienie siebie OBIEKTEM pożądań -niewolnictwo zachcianek i pomysłów przemysłu który od pierwszej aborcji do ostatniej komórki traktuje przedmiotowo samych zainteresowanych oraz ich DYSPOZYCJE jako rzeczy które przysparzają dochód; rozrodczość, erotyzm czy seksualność jako w pełni publiczne w swojej WYCENIE zastosowanie kurestwa. .// Równocześnie handel żywym towarem, TAK ciał, JAK „płodów”, JAK surogatek, JAK części zamiennych uzyskiwanych z ciał mężczyzn i kobiet którzy, jako LUDZIE, przestają, zasadniczo, być ludźmi a występują JEDYNIE JAKO żywe magazyny części zamiennych –ich chodzący dostawcy. DUŻY SEKTOR! // Whoa!..
XYZ2021.03.12 10:16
Przecież Ziobro i spółka też chcę zablokować i ich nie ganicie.
Dwie2021.03.12 9:20
hieny udające lwy. Durnie żerujący na Polakach, siedzący w Sejmie po to, by zarabiać i lekko żyć. POkrzyczą, pokrzyczą, pokłamią, a głupki znów ich wybiorą:)))
Anonim2021.03.12 9:00
PiSdzielcom nie dawać pieniędzy do ręki, bo wszystko ukradną! Te hieny potrafią nawet dzieciom tornistry zajumać, a co dopiero kasę!!!
Wiedza2021.03.12 9:18
z Tefałenów? Biedaku!
Anonim2021.03.12 8:39
Te pieniądze unije to nie jest jakiś aj, waj dla Polaków . Po pierwsze - jest to POŻYCZKA!!!!, którą trzeba spłacić + drogie odsetki. Po drugie - w przypadku bankructwa np. Grecji , Włoch , Hiszpanii, Portugalii -To Polska musi spłacić ich dług do kasy Unii. Po trzecie Polska może wziąść w Banku Światowym bez problemu takie same pieniądze i co najważniejsze taniej oprocentowane niż te Unijne . Po czwarte Unia będzie Nas biczować i odbierać pieniądze pod byle powodem , aby zniszczyć Polską gospodarkę i Nasz szybki rozwój. Więc Pytam - Po co Nam takie judaszowe pieniądze.!!!!! . Pan Ziobro ( tak bez polityki - uczciwe patrząc)ma 100 % racji , aby tych pieniędzy z Unii NIE BRAĆ!!!
bogdanus2021.03.12 8:26
Nawet jak plan jest niedoskonały, to chyba lepiej gdy pieniądze dostaniemy. Opozycja wie że te pieniądze PIS dobrze wykorzysta dla polski. Dla opozycji polska za dobrze się rozwija, bo to pokazuje nieudolność i brak możliwości przyszłego rządzenia.
Anonim2021.03.12 8:37
Dla mnie opozycja totalna to jest spalona nawet w UE. Przecież jak rządziło 8 lat PO, to od swoich ideologicznych przyjaciół nie wynegocjowali takiej kasy jak obecnie rządzący. To oznacza tylko tyle, że UE poklepuje polską opozycję dalej, bo potrzebuje ich to walki z obecnym rządem, żeby więcej kasy zagarnąć do swoich krajów, tak jak to robili wcześniej.
Anonim2021.03.12 9:02
PISdzielska złodziejska banda kasę wyprowadzi, a potem przepisze na żony, braci i pociotków!!!
Anonim2021.03.12 8:15
Niemieckie pachołki
NEOS com pl2021.03.12 8:15
.... czapka mirabelek pachnia ..... a matke sprzedam za szczaw ... i bravo my ... POPO .....
Józef2021.03.12 8:10
Oni bronią Polski przed Obajtkami i spółką.
Anonim2021.03.12 8:17
Ty już głupszy nie będziesz ... a świnie nakarmiłeś
Mim22021.03.12 8:22
Proś Boga o zdrowie bo o rozum za późno!
olo2021.03.12 8:31
a ja icek myslalem, ze oni bronia polaki przed rzadami partii oszustow z v kolumny
ala2021.03.15 11:41
Taśmy takie nie istnieją. Jest to wymysł GW. Jedyne taśmy, które istnieją, są z nagraniami z oficjalnych narad, stanowią tajemnicę służbową i są zdeponowane w kasie pancernej. Jeżeli GW posiada te taśmy, to weszła w ich posiadanie w drodze przestępstwa lub zostały sporządzone w sposób, w jaki SB sporządzała kiedyś!!! POdobne taśmy....
Grizzly2021.03.12 7:52
Zaprzańcy, szwabskie ..wele!
Grizzly2021.03.12 8:03
Chcieli zablokować koryto dla PiSd, a nie dla Polski!
Grizzly2021.03.12 8:06
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won tęczowy parchu!
itd2021.03.12 8:11
Kuźmiuk to komuch z ZSL. Rozumiem, że swój komuch jest cool.
OLO2021.03.12 8:07
kultury czerwony buraku koszerny
Tak ćwierkają wróble na dachu:2021.03.12 7:50
Śmiertelnie ranna bestia komunizmu wybrała sobie homoseksualistów jako narządzie tresowania narodów (dosłownie). Pod pozorem tolerancji masz akceptować wszystko. WSZYSTKO, nawet adopcję dzieci przez jednopłciowe, męskie "małżeństwa". To, że o kazirodztwie prof. z Polski wyrażał się w duchu zrozumienia, nie budzi już dezaprobaty i oburzenia, bo to wszystko jest tego samego zapachu. Przyzwyczajają nas. DYM w kościołach też robi swoje. Buduje się nowy lemparcki proletariat.
Beno2021.03.12 7:46
Nie ma co płakać po utracie środków unijnych. Minister Ziobro obiecał zrekompensować te straty z budżetu krajowego. Byle wartości narowowe były chronione. W tym pedofilia księży.
Jan2021.03.12 7:44
za cos takiego to sad i wiezienie Bierdron jest oblesny
I jak tu2021.03.12 7:39
nie kochać żydów.
OLEK2021.03.12 7:50
NIE CIERPIE ZYDOKOMUNY.
Po 11...2021.03.12 7:36
2 antypolskie bydlaki. Nie ważcie się wracać do Polski!
ola2021.03.12 7:53
KASA TYM MNIJSZOSCIOM JUZ ODBILA ONI MYSLA, ZE WSZYSCY POLACY ZYJA PONAD STAN TAK JAK ONI I MYSLA TYLKO O ZBOCZENIACH.
mam dość2021.03.12 13:13
za łeb i do szamba
Jawny2021.03.12 7:35
Anonim, AAAtomek i reszta jej bandy klonów to pośmiewisko forum Frondy. Full LOL. Szatańskie kundle poszczekują - karawana idzie dalej.
AAAtomek2021.03.12 7:40
Fakt, pogrzeb prawicy coraz bliżej!
Jawny2021.03.12 7:44
Rzuć jakąś data tego rzekomego pogrzebu skoroś taki mądry.
AAAtomek2021.03.12 7:45
Zapytaj się o daty swoich mistyków, tych od końca świata.
Jawny2021.03.12 7:53
Mistycy nie są od przepowiadania daty końca świata, którą zna tylko Bóg. Poczytaj Ewangelię.
AAAtomek2021.03.12 8:35
A od czego są katoliccy mistycy? Ja tylko cytuję katolicką frondę: "Jego nadejście zwiastowało wielu mistyków i świętych: św. Hildegarda z Bingen (+1179), Sługa Boża Marie Martel (+1673), słynny jezuita o. Charles-Auguste Nectou (+1777), bł. Elizabeth Canori-Mora (+1825), bł. Marie Taigi (+1837), Palma d'0ria (+1863), bł. Marie Baourdi (+1878), mistyk Pere Lamy (+1931), bretońska stygmatyczka Julie Jahenny (+1941), św. Ojciec Pio (+1968)."
Jawny2021.03.12 12:36
Zaraz, spokojnie. Nikt nie podawał dokładnej DATY końca świata, a jedynie zwracał uwagę na pewne znaki, które nastąpią przed dniem ostatecznym, i wzywał, by - zgodnie z Ewangelią - być w każdej chwili gotowym, aby stanąć przed Stwórca w stanie łaski uświęcającej.
Mistyk2021.03.12 8:30
Ogłaszam koniec AAAtomka.
AAAtomek2021.03.12 8:36
No i?
Hary Poter2021.03.12 8:42
No i wychodzi na to, że świat na AAAtomku się nie kończy i wszyscy się z tego cieszą.
AAAtomek2021.03.12 8:43
To ważne odkrycie w twoim życiu? Winszuję!
Hary Poter2021.03.12 8:49
Proszę, wyskakuj ze stówki za wróżbę.
hans klos, w roli felczera ze strzykawką2021.03.12 7:54
ale różnicę między "karawana" i "orszak żałobny" kumasz, ćwoku?
AAAtomek2021.03.12 8:05
Doskonale, tyle, że u nas nie ma karawan z wielbłądami, tylko karawan-y pogrzebowe i po przeniesieniu na polski grunt, to przysłowie nabiera podobnego znaczenia. Dziękuję za zwrócenie uwagi.
Jawny2021.03.12 8:21
Zatkało cię? Czekam na ripostę. (Byle na poziomie, bez cynizmu i wulgaryzmów.) Zresztą całe forum niecierpliwie czeka.
Jawny2021.03.12 8:11
Sorry, myślałem, że znasz przysłowia arabskie (jako semita) i potrafisz się wznieść na pewien poziom subtelnej abstrakcji. Myliłem się. Ale obiecuję - w przyszłości dostosuję poziom swych wpisów do twojego umysłu.
AAAtomek2021.03.12 8:42
Niestety nie jest Żydem czyli Semitą, więc nieosiągalna dla mnie jest abstrakcja oraz inteligencja ludzi, którzy dali 1/3 wszystkich noblistów. Wybacz dostosuj swój tok myślenia do mnie, czyli zwykłego Polaka-Słowianina.
Jawny2021.03.12 14:50
A spora część z tej reszty 2/3 zajmowała stanowiska w powojennym UB i mordowała polskich patriotów....
hans klos w roli felczerta ze strzykawą2021.03.12 8:19
no proszę, ćwok lewak i ćwok klerykalny ramie w ramie, paradne.
olo2021.03.12 8:05
WAS ICEK WYBORCY POLSCY POGRZEBALI 2015R A TERAZ JAKO PSY SZCZEKACIW ZA PLOTEM.
Cool2021.03.12 7:26
"antysemityzm" się wypalił ... no to wymyśłili "homofobie" ... ciekawe, że heterofobia nikomu nie przeszkadza(?)
tukan2021.03.12 7:24
Bolszewicka ciota .!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
AAAtomek2021.03.12 7:18
Kuźmiuk, to wy łamiecie prawo, nie oznacza, że reszta ma też tak postepować?...
spieprzaj dziadu(ersie)2021.03.12 7:46
Ogłosił AAAtomek, mentalnie związany z orzecznictwem wczesnego PRL. Kretki i na chodnik malować błyskawice, tyle realnie możecie zrobić.
AAAtomek2021.03.12 7:17
Dzięki PiS, prawactwu i polskiemu kościołowi katolickiemu cała Europa będzie strefą przyjazną osobom LGBT. Czyż to nie piękne. Zaoranie polskiego prawactwa do potęgi entej :D :D :D
Anonim2021.03.12 7:30
na fotce debil nr 1i debil nr 2 ,a pierwsze komentarze zamieścił AAAtomek czyli debil do potęgi entej :)
AAAtomek2021.03.12 7:39
A propos, coś Jawny oo tobie pisał. Odpisz mu.
AAAtomek2021.03.12 7:50
Jestem przyjazny dla LGBT jak cała Europa, tylko wybiórczo i totalitarnie dla innych.
AAAtomek2021.03.12 8:06
Nie musisz się tłumaczyć prawiczku-katoliczku ze swojej homofobii.
AAAtomek2021.03.12 8:28
Muszę się tłumaczyć i narzucać innym swoje totalitarne mądrości.
AAAtomek2021.03.12 8:48
I tu jest wasz problem katoliczki-prawiczki. Chcieliście narzucić swoje gusła katolickie całemu społeczeństwu, ale połeczeństwo powiedziało stop i dzięki wam rozpoczął się wielki proces laicyzacji polskiego społeczeństwa. W sumie to dziekuję wam.
Anonim2021.03.12 9:18
A dzięki tobie okazuje się że Tusk, Trzaskowski to tacy katolicy jak ty. Zawsze zmienią religię dla profitów i jeszcze będą ją narzucać ją innym w Europie.
Jawny2021.03.12 7:31
Klasyczna próbka żydowskiego cynizmu - jak nie ma argumentów, to zostaje faryzejska ironia! Czyż to nie piękny, podręcznikowy wręcz przykład? Oj AAAtomek, debilu niereformowalny, pośmiewisko tego forum. Jeszcze parę lat i staniesz na sądzie Bożym i wtedy nie będzie ci do śmiechu. A twój cyniczny język nie przyda się wtedy na nic.
AAAtomek2021.03.12 7:38
A Bóg, poklepie po ramieniu, wskaże ręką i powie: -AAAtomku, widzisz to kolejkę przed bramami? To prawaki z frondy... Za chxxxja ich nie wpuszczę.
Jawny2021.03.12 7:41
Brniesz w absurd. Jako żyd wiesz zawsze lepiej. Przekleństwo to najgorszy Erzatz argumentu. Typowy dla prymitywów. Ale do czasu. Pewnie cię to śmieszy/złości/jest "bardzo wszystko jedno", ale Chrystus umarł na krzyżu i za ciebie.
AAAtomek2021.03.12 7:47
Pamiętaj, Żyd Chrystus umarł także za ciebie antysemito. Masz jeszcze czas na nawrócenie katolickie oraz życie bez grzechu.
Jawny2021.03.12 7:52
Jeśli "antysemityzmem" jest mówienie wprost niewygodnej prawdy o żydach, to owszem, jestem antysemitą. Był nim św. Jan ewangelista, prorok Jeremiasz, św. Maksymilian Maria Kolbe i wielu innych. Nawet Bóg Starego Testamentu, który karał naród wybrany za grzechy bałwochwalstwa - też był ""antysemitą". Zatem wznieś się na wyższy poziom argumentacji.
OLA2021.03.12 8:01
ICEK ZYDZIE JAK JESTES BEZ TO PIERWSZY RZUC KA MIENIEM W SWOJEGO BRATA GRZESZNIKA.
Jawny2021.03.12 8:31
Zatkało cię? Czekam na ripostę. (Byle na poziomie, bez cynizmu i wulgaryzmów.) Zresztą całe forum niecierpliwie czeka. Pewnie grasujesz przy innych tekstach. Rozumiem, za mało was tam, by obsłużyć wszystko. Potrzebne posiłki lewaków dla wsparcia.
AAAtomek2021.03.12 8:52
Zatkało. Jak odpowiedzieć antysemicie, ze jest antysemitą? Chyba po prostu najprościej jest powiedzieć wprost o niewygodnych faktach. Jesteś antysemitą i to co robisz jest złe.
Jawny2021.03.12 9:00
Myślałem, że cię stać na więcej, niż odwracanie kota ogonem. Przy okazji: "Antysemitą" (w twoim znaczeniu) był w Starym Testamencie Bóg, który powiedział: "Widzę, że ten naród jest narodem o twardym karku. Pozwól, że ich wytępię, zgładzę ich imię spod nieba".
Przypadkowy świadek2021.03.12 12:40
Mam inny pogląd: źle jest bluźnić przeciw Bogu, przeklinać wulgarnie na forum publicznym, obrażać uczucia religijne Polaków, propagować zboczenia LGBT, obrażać demokratycznie wybrany rząd tylko dlatego, że ten dba o sprawy Polski, a nie wybranych celebrytów i interesy obcego kapitału.
franek2021.03.12 8:12
icek zydzie ale masz ten mozg zryty sodoma i gomora