Cenckiewicz ma dość! Wałęsa stanie przed sądem? - zdjęcie
26.05.19, 07:50Fot. Maciej Szczepańczyk via Wikipedia, CC 3.0 / MEDEF via Flickr, CC BY-SA 2.0

Cenckiewicz ma dość! Wałęsa stanie przed sądem?

19

Miarka się przebrała. Sławomir Cenckiewicz - dyrektor Wojskowego Biura Historycznego i wiceprzewodniczący Kolegium IPN odniósł się do opublikowanych w mediach społecznościowych oraz formułowanych publicznie oskarżeń ze strony Lecha Wałęsy, wedle których miał on sfałszować teczkę personalną oraz teczkę pracy TW ps. „Bolek”. Sprawa może skończyć się w sądzie.

Sławomir Cenckiewicz na swoim Facebooku umieścił wpis o następującej treści:

W związku z powtarzającymi się publikacjami Lecha Wałęsy na profilach Facebook i Twitter, a także wypowiedziami publicznymi, zawierającymi nieprawdziwe informacje, iż dokonałem sfałszowania dokumentów dotyczących tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa PRL o pseudonimie „Bolek”, będących w dyspozycji Instytutu Pamięci Narodowej, postanowiłem wezwać w/w m. in. do:

1. zaprzestania publikowania informacji oraz publicznego formułowania wypowiedzi zawierających wskazane wyżej nieprawdziwe informacje,

2. usunięcia z profili Lecha Wałęsy na portalach Facebook i Twitter wpisów (postów) zawierających wskazane wyżej nieprawdziwe informacje,

3. opublikowania nieprzerwanie przez okres 3 miesięcy na profilach Lecha Wałęsy na portalach Facebook, Twitter i na stronie internetowej Fundacji Instytutu Lecha Wałęsy, oraz na własny koszt nieprzerwanie przez okres 14 dni na stronie internetowej DoRzeczy.pl, czcionką odpowiadającą rodzajem i wielkością czcionce używanej w ww. portalach dla umieszczanych w nich wiadomości i artykułów, oświadczenia z wyodrębnionym tytułem: „Lech Wałęsa przeprasza Sławomira Cenckiewicza za nieprawdziwe zarzuty o sfałszowanie dokumentów TW Bolek” o następującej treści:

Przepraszam Sławomira Cenckiewicza za rozpowszechnianie przeze mnie nieprawdziwych i naruszających jego dobre imię informacji, iż dokonał sfałszowania dokumentów dotyczących tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa PRL o pseudonimie „Bolek”, będących w dyspozycji Instytutu Pamięci Narodowej. Zarzuty sformułowane przeze mnie wobec dr hab. Sławomira Cenckiewicza nie miały żadnych podstaw faktycznych.

Lech Wałęsa”.

Dalej zaznaczył:

Jeśli po upływie 14 dni Lech Wałęsa nie wykona niniejszego wezwania skieruję sprawę na drogę sądową.

Poinformował też, że Wałęsa odebrał już formalnie wezwanie do zaniechania naruszania dóbr osobistych oraz usunięcia dokonanego naruszenia.

Na koniec poinformował, że na tę chwilę bez reakcji prawnej pozostawi pozostałe skandaliczne wypowiedzi byłego prezydenta.

dam/PAP,Facebook

Komentarze (19):

apolityczny2019.06.7 17:16
Ciekawe jakby się potoczyły losy Polski i Europy gdyby Wałęsa nie przeskoczył przez płot.
Wacek2019.05.29 8:35
Wystarczy zapoznać się z wypowiedziami bolka: 1. Nigdy nie współpracowałem. 2. Współpracowałem, ale nieświadomie. 3. Współpracowałem świadomie, ale mnie zmusili. 4. Współpracowałem dobrowolnie, ale podawałem fałszywe informacje. 5. Podawałem prawdziwe informacje, ale takie, które nikomu nie zaszkodziły. 6. Niektóre donosy mogły zaszkodzić związkowcom, ale nie brałem za to pieniędzy. 7. Brałem pieniądze za współpracę, ale dzieliłem się nimi ze związkowcami. 8. Nie dzieliłem się tymi pieniędzmi, ale miałem kiepską sytuację rodzinną i nie niszczyłem dokumentów na swój temat. 9. Niszczyłem dokumenty na swój temat, ale one były fałszywe. 10. Nigdy nie współpracowałem to SB ze mną współpracowało a nie ja z SB 11.”W mojej teczce nie powinno nic być..." sam wszystko wyrwałem Co o tym można sądzić ?
Mirek2019.05.30 5:37
Brawo Ty👍
ala2019.06.4 8:35
Nie wspolpracowalem,a wspolpracowalem, nie bralem,ale sie dzielilem, nie niszczylem dokumentow,ale wyrwalem, -dobre! To tak samo-Bolkiem bylem,a nie jestem! Wyrzekala sie zaba blota!
Prorok2019.05.27 5:45
Bolek ty pagibniesz z tatuazem na czole BOLEK
Alojzy Cedzidło2019.05.26 21:30
A ja tak za bardzo tego Wałęsa nie winię . Sam na niego niegdyś głosowałem . Nie tylko mnie w błąd wprowdzili . Pisze WPROWADZILI , bo przeciez teraz wiadomo ,że on sam komucha nie chronił .Ktoś tym sprytnie kierował . Teraz widać ,że to takie trudne nie było . Takim ,,bohateram " łatwo kierować . Teraz potwierdza swoja głupotę . Powtórzę ; ja tak za bardzo go nie winię . Jesli dawniej dał sie wrobić .i ktoś nim kierował , to dziś tego ,,ktosia " nie trudno znaleść . Jakim trzeba być idiotą aby te głupoty komplementować . A przecięż ,,totalna "najwyrażniej bije ,mu brawo. . Jest mnostwo idiotów . Mogę byc między nimi . Ale wszyscy . ? Na co ten Wałęsa liczy ? Na wygrane przez PO wybory ?. Dziś była lekcja próbna Narod mądrzeje . Najbezpieczniej było by Lechowi makaron zonie robić. Żyć sobie za te prezydenckie i noblowskie apanaże jak u Pana Boga za piecem . O totalnych nie wspomnę . Skończą jak komuchy . Sromotnie i bez honoru. .
Polak Ateista Dumny Gej 2019.05.26 12:48
Prawda o "polskim geju". W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. Nie dajcie się nabrać ! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! A jaki jest na to dowód? Ich IP adres, oto on jeden z ich proxy 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. Każdy może to sprawdzić. Nie dajcie się nabrać ! ten prawdziwy
Wacek2019.05.29 8:38
Olej goja niech się sam sobą zajmuje !
anonim2019.05.26 10:24
Czas najwyższy Leibę Kohne ps. Bolek utemperować. Przyzwyczaił się do bezkarnego obrażania. Trzeba uświadomić mu, że prawo dotyczy jednakowo wszystkich. Elektryk (co prawda tylko podłączał akumulatory do prostownika) nie stoi ponad prawem.
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.26 10:02
Czujecie 🌈WIOSNĘ🌈 w powietrzu? 🌈WIOSNA🌈 to Polska 🌈WIOSNA🌈 to czas na zmiany! 🌈WIOSNA🌈 to życie 🌈WIOSNA🌈 to świeżość 🌈WIOSNA🌈 to najpiękniejsza pora roku Stawiajcie na 🌈WIOSNĘ🌈
anonim2019.05.26 10:17
Wszędzie pedale jesteś. Te twoje idiotyczne wpisy spychają cię na dno społeczne. Poza tym odnoszą odwrotny skutek niż to sobie wyobrażasz. Tylko czy ten zakuty twój łeb to rozumie? Widzę, że fiszki dostajesz systematycznie.
Alojzy Cedzidło2019.05.26 21:36
A ten rysunek w ,,Domnego " wpisie , to pracie po mieszaniu gliny . Jesli tak , to moderatorze Frondy nie śpij ! ! !
AN2019.05.26 9:03
Prymitywizm, głupota, zła wola i diabelskie łgarstwo zdają się nie mieć dna ani końca. Każda wypowiedź Bolka tego dowodzi, z każdą on grzęźnie coraz bardziej. Mam nadzieję, że do końca swego życia zdoła się tak skompromitować, że w następnym pokoleniach nikt już nie będzie miał wątpliwości, kim był ten człowiek i jaką pełnił rolę.
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.26 8:47
Czujecie w 🌈WIOSNĘ🌈 w powietrzu? 🌈WIOSNA🌈 to Polska 🌈WIOSNA🌈 to czas na zmiany! 🌈WIOSNA🌈 to życie 🌈WIOSNA🌈 to świeżość 🌈WIOSNA🌈 to najpiękniejsza pora roku Stawiajcie na 🌈WIOSNĘ🌈
AN2019.05.26 8:55
Wiosna jest cudowna i wspaniała, mamy właśnie maj - miesiąc Najświętszej Marii Panny. Podrygi żałosnych gejów wiosny nie zepsują, choć bardzo by chcieli. Zobaczymy jeszcze wiele wiosen za oknem, a po waszej śmisznej partyjce - śladu nie zostanie.
Katolik2019.05.26 8:25
TAK STRASZĄ STRASZĄ, A LECHOWI ANI WŁOS Z GŁOWY NIE SPADŁ.
AN2019.05.26 8:49
Tak jest, ponieważ my nie mamy normalnego aparatu sądowego, tylko nadzwyczajną kastę - czyli przede wszystkim potomków i sympatyków ubeckich sędziów, wrogów Polski i Polaków, komunistycznych sędziów PRL posiadaczy tzw. genu zdrady, którzy aż przebierają nogami, żeby ich uhonorowali na przykład niemcy, jak Prezes Sądu Najwyższego, czyli TFU! gersdorf. W jakim państwie taki wysoki urzędnik państwowy, opłacony przez wrogów własnego państwa, jeździ po Europie, żeby oszczercze mowy wygłaszać? To się w głowie nie mieści, żeby państwo nie miało bata na takich zaprzańców. A tak dzieje się w Polsce. Więc nie ma co się dziwić, że Bolek czuje się bezkarny.
szymek2019.05.26 8:22
Lechu powinien chyba dostać po łapach , chociaż gdy większość tej kasty to OTUA , to wcale nie takie pewne , że nie dostanie się Cenckiewiczowi......doskonale było to widać na procesie Kaczyński vs Wałęsa........
polak2019.05.26 9:19
on powinien wiedzieć Boga nie oszukasz---- kapusiu i zdrajco