Cela plus: Wietnamscy ,,plantatorzy’’ zatrzymani. Zlikwidowano 2 plantacje konopi - zdjęcie
11.12.20, 08:40Fot. cbsp.policja.pl

Cela plus: Wietnamscy ,,plantatorzy’’ zatrzymani. Zlikwidowano 2 plantacje konopi

9

Tym razem na cel policjanci CBŚP wzięli wietnamskie szajki, zajmujące się nielegalną uprawą konopi innych niż włókniste. W wyniku przeprowadzonych realizacji zatrzymano 6 osób, zlikwidowano 2 plantacje, na których rosło łącznie blisko 800 krzaków w różnej fazie wzrostu, zabezpieczono także marihuanę oraz profesjonalny sprzęt niezbędny do uprawy. Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci z KPP w Otwocku i Piasecznie, pod nadzorem miejscowych prokuratur.

Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji, od jakiegoś czasu rozpracowywali międzynarodowy gang, zajmujący się nielegalną uprawą konopi innych niż włókniste. W jego skład wchodziły osoby narodowości wietnamskiej, które miały przypisane konkretne zadania, m.in. wyszukiwanie odpowiednich posesji, dostawy sprzętu i nawozów, podłączenia instalacji elektrycznej czy też bezpośredni nadzór nad uprawą.

Podjęte działania pozwoliły na przeprowadzenie dwóch realizacji, w trakcie których zlikwidowano dwie plantacje marihuany. Podczas prowadzonych akcji czynności wykonywali także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie oraz Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Policjanci z tych komend udzielili wsparcia m.in. podczas prowadzonych oględzin.

W miejscowości Łazy, pow. piaseczyński na posesji w pomieszczeniach gospodarczych rosło 550 krzewów konopi, w różnych fazach wzrostu. Na gorącym uczynku zatrzymano pięciu mężczyzn narodowości wietnamskiej, m.in. podejrzanych o zorganizowanie plantacji oraz tzw. ogrodników.

Z kolei na posesji w Duchnowie, pow. otwocki, w pomieszczeniach garażowych zabezpieczono 241 krzewów i gotową już marihuanę. Na miejscu zatrzymano mężczyznę narodowości wietnamskiej, doglądającego uprawy roślin.

Przy obu plantacjach zainstalowano specjalną instalację elektryczną, system lamp grzewczych niezbędny do zapewnienia prawidłowego wzrostu roślin oraz układ wentylacji i filtry. Ujawnione na miejscach przestępstwa zapasy nawozów, doniczek, ziemi i innego sprzętu świadczą, że uprawa roślin mogła się tam odbywać od jakiegoś czasu. W obydwu przypadkach zasilanie w energię elektryczną obiektów następowało w nielegalny sposób, co miało zmniejszyć koszty i ukryć przestępczy proceder.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Piasecznie przedstawił pięciu zatrzymanym zarzuty dotyczące uprawy konopi innych niż włókniste. Kolejnemu zatrzymanemu prokurator Prokuratury Rejonowej w Otwocku ogłosił zarzut uprawy konopi innych niż włókniste i posiadania środków odurzających. Wobec wszystkich podejrzanych zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Policja.pl

Komentarze (9):

GS2020.12.11 10:34
Dobrodziejstwo naszego multi kulti. Mamy obco kulturową nację, zorganizowaną na wzór plemienny (z Radami starszych), której języka nikt nie rozumie. Podobnie ze społecznością Chińską się dzieje, którą dotykają "cykliczne pożary" magazynów, w których ginie rzekomo więcej dóbr niż byłyby w stanie pomieścić.
PDV2020.12.11 9:52
Głupek Plus https://www.youtube.com/watch?v=5sc7cqDvj08
PDV2020.12.11 9:50
Ale czy marihuana jest z konopi? Chyba nie!
Po 11...2020.12.11 9:10
To kwestia czasu. Mamy już: Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany. https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=ZESPOL&Zesp=666
Mirek2020.12.11 8:52
Już dawno było wiadomo że coś z tymi azjatami jest nie halo . Uważam że najlepszym rozwiązaniem byłaby kara pieniężna i natychmiastowa deportacja oraz zakaz wjazdu do Polski na zawsze .
Polonia Semper Fidelis2020.12.11 8:47
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów rządów PO, który nie może pogodzić się z nieodwracalnością obecnych rządów. Maniacko wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z tym typem, bo jemu właśnie o to chodzi. To jest sadomasochista, który obrażany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
Anonim2020.12.11 9:17
mordo pierd..e ten kosciol i ten kraj ktory tylko mi krzywdy narobili
Mirek2020.12.11 9:25
do Anonim 9,17 . Krzywdy to ty sobie sam narobiłeś bo nikt tak człowiekowi nie zaszkodzi jak sam sobie . Gdyby nie było Koscioła Katolickiego to nie byłoby polskiego Narodu i nie byłoby Państwa Polskiego . A poza tym jak ci się Polska nie podoba to ...wio stąd . Droga wolna ...nikt cię tu na siłę nie trzyma . Dla mnie Polska jest jak matka i nigdzie stąd wyjeżdżać nie zamierzam .
xyz1232020.12.11 11:51
strasznie kolega spamuje :) a prawdziwa wiara sama sie obroni i nie potrzebuje samozwanczego obroncy-spamera ;)))