Cela Plus: Ustawki, handel narkotykami. Gang pseudokibiców rozbity przez CBŚP - zdjęcie
16.09.20, 06:30Fot. cbsp.policja.pl

Cela Plus: Ustawki, handel narkotykami. Gang pseudokibiców rozbity przez CBŚP

6

W trakcie akcji zabezpieczono m.in. maczety, race oraz narkotyki. Tym razem 7 osób jest podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym 5 osób zostało zatrzymanych, a 2 doprowadzono z AŚ. Mężczyźni są również podejrzani o udział w tzw. ustawce, do której doszło w 2010 roku.

Policjanci z Zarządu w Katowicach CBŚP prowadzą czynności w sprawie nadzorowanej przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Śledztwo dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie kraju od października 2014 roku. W tym czasie jej członkowie popełniali przestępstwa kryminalne, zajmowali się produkcją i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz wymuszeniami rozbójniczymi. Członkowie tej grupy są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z lokalnych klubów sportowych.

Na podstawie zebranych informacji policjanci CBŚP, wsparci przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji z Katowic przeprowadzili w minionym tygodniu działania na terenie woj. śląskiego tj. w Chorzowie, Rudzie Śląskiej oraz Świętochłowicach. Wówczas to, zatrzymano 5 osób w wieku od 23 do 30 lat. Ponadto 2 mężczyzn w wieku 33 i 40 lat, doprowadzono do prokuratury z Aresztu Śledczego.

W trakcie akcji policjanci zabezpieczyli maczety, race, marihuanę, kominiarki z emblematami lokalnego klubu sportowego oraz ochraniacze na zęby. Dokładnemu sprawdzeniu poddawane są zabezpieczone u podejrzanych komputery, nośniki danych oraz telefony komórkowe. W działaniach uczestniczył przewodnik z psem do wykrywania narkotyków z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

W Śląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz m.in. wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Grozi im również odpowiedzialność za udział w tzw. ustawce z użyciem niebezpiecznych narzędzi takich jak młotki czy maczety. Do tego zdarzenia doszło w 2010 roku w Katowicach.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 6 osób na okres 3 miesięcy.

CBSP.policja.pl

Komentarze (6):

Anonim2020.09.16 10:03
kibole dilujący wszystkim miedzy soba czesto ustalają wyjątek - zakaż sprzedaży heroiny uzależniającej 450 razy szybciej od alkoholu, kto sie wyłamie może trafić na chirurgię, w gejowskich klubach nie ma problemu z heroiną
cytat z hyperrealu2020.09.16 10:05
Bywają czasem w Krk próby gonienia kompotu, ale z reguły kończą się bardzo źle dla sprzedawcy. Znam osobiście gościa (z tego forum), który w ten sposób stracił śledzionę (broń palna i ostra amunicja).
cytat z hyperrealu2020.09.16 10:07
Kraków to jedno z najbardziej p****ch miast w PL. Wszędzie pełno kiboli, którzy nie ruszają się z domu bez ostrego sprzętu. Po większości osiedli strach było chodzić nocą właśnie ze względu na owych. Nie ma w Krakowie osiedla tylko z kibicami Wisły / Cracovii - zawsze wymieszani i bardzo często dochodzi o do spięć. A jak nie dochodzi, to zawsze chętnie zaatakują kogoś, kogo nie znają. "Zakaz" handlu heroiną obowiązuje właśnie z rozporządzenia kiboli (wszystkich), a to oni handlują w KRK. Wszelkie próby złamania zakazu kończą się brutalnie.
Anonim2020.09.16 10:42
uwaga, tylko dla ludzi o mocnych nerwach, czyli jak zawsze w przypadku patologii file:///C:/Users/-/AppData/Local/Temp/raport_z_msm.pdf
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.16 8:22
przecie pseudokibice to patriotyczno-katolicka tkanka narodu! chwalona przez PiS i prezydenta oraz zapraszana na jasną góre!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.16 7:00
Jestem chory na patologiczną nienawiść do Boga, Kościoła i Polski. Piszę to, co mi dyktuje najbardziej nieszczęsna istota - szatan, któremu ja oddałem swą duszę. Sam szatan nigdy nie odważy się bluźnić przeciw Bogu i Jego Matce. I dlatego wykorzystuje mnie. Nie czytajcie moich wypocin. Zresztą wiem, że nikogo nie przekonam, nawet nie oburzę. Po prostu jestem nudny jak koszerne flaki z olejem.