Cela plus! Rozbito grupę zajmującą się handlem bronią - zdjęcie
16.06.21, 14:16fot. policja.pl

Cela plus! Rozbito grupę zajmującą się handlem bronią

10

Świętokrzyscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie i Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są m.in. o wyrób i handel bronią. Łącznie w sprawie zatrzymano 12 osób z czego 8 zostało tymczasowo aresztowanych. Podczas przeszukań zabezpieczono blisko 100 jednostek broni różnego rodzaju i kilka tysięcy sztuk amunicji różnego kalibru.

Rozbita grupa przestępcza, to efekt śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie oraz Świętokrzyskich Policjantów, funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddział Straży Granicznej w Chełmie oraz Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Lublinie.

Szeroka współpraca pozwoliła na ustalenie i wytypowanie osób, które na terenie województwa świętokrzyskiego oraz łódzkiego trudniły się handlem oraz nielegalnym jej wyrobem. Na podstawie zebranego materiału dowodowego oraz wcześniej zaplanowanego działania, w minioną niedzielę dokonano przeszukania w kilkudziesięciu miejscach na terenie dwóch województw. Z uwagi na duże ryzyko i zagrożenie w działania włączyli się także funkcjonariusze Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Komendy Głównej Policji, a także pododdziałów z Kielc, Rzeszowa, Łodzi, Krakowa i Katowic.

W sprawie łącznie zatrzymano 12 osób. Są to mieszkańcy województwa świętokrzyskiego i łódzkiego w wieku od 32 do 60 lat. Decyzją Sadu Rejonowego w Lublinie 8 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Usłyszeli oni zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego wyrobu i handlu bronią.

Podczas przeszukań funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 96 sztuk broni palnej. Są to jednostki różnych wzorów, rodzajów i kalibrów- zarówno broń długa, jak i krótka. Zabezpieczono także kilka tysięcy sztuk amunicji. Dodatkowo w miejscach prowadzonych działań znaleźli i zabezpieczyli pieniądze w kwocie przekraczającej 170 tysięcy złotych oraz kilkanaście tysięcy euro.

14 krzaków konopi, 18 gramów substancji wstępnie identyfikowanej jako amfetaminę i mefedron, to kolejne nielegalne znaleziska. Do zabezpieczonego mienia należy także doliczyć telefony i nośniki pamięci.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wyrabianie i handel bronią może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

mp/policja.pl

Komentarze (10):

Konrad Józef Turzyński2021.06.16 19:29
"Cela plus"? A co to znaczy? Sensowne byłoby np. "cela plus szubienica". A "cela plus" to tak jak gdyby napisać "Jaś i" zamiast "Jaś i Małgosia" albo "Kasia plus" zamiast "Kasia plus Tomek".
robaczek2021.06.16 16:46
SLYSZALEM O GRUPIE PEDOFILI KRYJACEJ PEDOFILI.................................. ubieraja sie na czarno i kolekcjonuja ministrantów ;] .................................znacie? ;]
Mirek2021.06.16 19:49
A ja słyszałem o nasłanych kacapach z Moskwy którzy robią dywersję na forach internetowych . Czy ty czasem nie jesteś takim kacapem .
Po11...mateuszjegliński...precz z komunia2021.06.16 15:16
pisze CYT.: "Przyjdzie taki czas że każdy komunista z PiS zapłaci za to własnym nielegalnie zdobytym majątkiem :-)" - - - - - - - Tak pisze bezkarny człon PZPR "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński. Jego uchroniła przed lustracją mafia żydo-geremkowska.
mateuszjegliński2021.06.16 14:38
No pisie, dlaczego Polakom utrudniacie się zbrojenie. Szacun dla tej grupy, jest zapotrzebowanie, jest rynek, jest i producent. Prawo do posiadania broni, prawem Polaka.
katolik2021.06.16 14:28
Największa bronią masowego razenia sa pseudoszczepionki, zwiazki chemii genetycznej. Zawierają mix, łącznie z HIV-- będą raki po słońcu, grzyby po HIV, a w ogóle będzie różnorodnosc, dosłownie wszystko po całości składu, od wyboru- do wyboru i tak, aż do śmierci...
lewacka logika2021.06.16 14:30
U Ciebie też szczepionki przyciągają magnes i otwierają paczkomaty?
katolik2021.06.16 14:39
Negowanie prawdy świadczy o nierozgarnieciu intelektualnym i niewiedzy, więc nie ośmieszaj się
lewacka logika2021.06.16 14:48
Masz jakieś wyniki badań? - tak tylko pytam, żeby się nie ośmieszać.
katolik2021.06.16 15:19
jak cię interesuje nazistowskie morderstwo na Polakach, to zapytaj pseudoznachorów z rady, czyzby w radzie były same kłamliwe idioty niedouczone, sprzedajni mordercy Polaków, niemożliwe