Cela plus: Radcy prawni wyłudzali pieniądze z depozytów sądowych. Kolejna osoba w rękach CBA - zdjęcie
25.02.21, 08:30Fot. ilustracyjne via CBA.gov.pl

Cela plus: Radcy prawni wyłudzali pieniądze z depozytów sądowych. Kolejna osoba w rękach CBA

5

Kolejna osoba zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w śledztwie dotyczącym posługiwania się podrobionymi dokumentami, za pomocą których wyłudzano pieniądze z depozytów sądowych. Tym razem chodzi o 300 tys. zł.

Funkcjonariusze z Delegatury CBA w Warszawie prowadzą wspólnie z Prokuraturą Regionalną we Wrocławiu śledztwo dotyczące posługiwania się podrobionymi dokumentami i w oparciu o nie wszczynania procedury egzekucyjnej w celu odzyskania nieistniejących w rzeczywistości zobowiązań. Chodziło o środki, zgromadzone na rachunkach depozytowych sądów, które nie mogły zostać wypłacone uprawnionym osobom i podmiotom. Zgodnie z ustaleniami pracujących nad sprawą śledczych podejrzani, na przestrzeni kilku lat, wyłudzili około dwa miliony złotych oraz usiłowali uzyskać dalsze pół miliona złotych. Niektórzy z podejrzanych podejmowali również szereg czynności zmierzających do ukrycia przestępczego pochodzenia tak uzyskanych środków.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na kolejną, czwartą już, realizację w sprawie. We wtorek funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA zatrzymali wrocławskiego radcę prawnego. Jednocześnie przeszukano dwie kancelarie prawnicze. Zatrzymany mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzut wyłudzenia ponad 300 tys. zł z depozytu sądowego. Prokurator zastosował wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze.

Do tej pory łącznie w sprawie zatrzymano dziewięć osób, w tym sześciu radców prawnych.

CBA.gov.pl

Komentarze (5):

Po 11... i banda jego klonów2021.03.2 16:09
Moje credo: Mój antypolonizm jest wrodzony i nieusuwalny. Szlag mnie trafia gdy słyszę Polska, a zwłaszcza Kościół. Bo Polska od początku swych dziejów była, nadal jest i zawsze będzie chrześcijańska. A tego nienawidzi mój pan – szatan. Moją metodą jest kłamstwo, krętactwo, bezczelność. Przykład tej metody: każdy ksiądz = pedofil, każdy żołnierz wyklęty = bandyta, każdy Polak = antysemita, każdy głosujący na PIS = faszysta itd. Pojęcie wstydu, honoru i prawdy jest mi z natury obce. W końcu jestem wiernym pachołkiem mego pana. Mam też broń specjalną - zarzut antysemityzmu. Stosuję ją bez wahania w przypadku każdej krytyki.
kaka2021.02.25 10:28
W POlsce prawnicy szerza bezprawie---najpier krzycza ze GROZI 10 LAT-lub MAJA WIELE ZARZUTOW-potem wypuszczaja bez kary lub w zawieszeniu---Prosze przesledzic dalsze losy tych ukaranych---maksymalny wyrok po 1000 zlotych do zaplaty.zgroza
Po 11 ...2021.02.25 8:38
Nowy szef rady programowej Polskiego Radia Marek Suski i jego zastępczyni Małgorzata Gosiewska mają przed sobą niełatwe zadanie. Jak pokazują nowe wyniki badania Radio Track, słuchalność radiowej Trójki wciąż maleje. Przed Programem III Polskiego Radia uplasowały się m.in.: RMF Maxxx, Vox FM, a nawet Radio Maryja.
kaka2021.02.25 10:30
kogo to obchodzi ze maleje--a co man ci cos kazal?
Po 11 ...2021.02.25 8:37
Karateka, harcerz, a przede wszystkim znany radomski duchowny - Stanisław S. przez lata wykorzystywał seksualnie dzieci - czytamy w "Rzeczpospolitej".